Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Pancerice jaceg flexa i grafen

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Evo probao jos malo danas i uspeo sam da nadjem Technica Cochise 130 DYN, odlicno lezi na nozi, jedino sto joj je cena 60k . Druga opcija je Nordica Speedmachine 120 za 30k ili jedan od onog gore 2 Head-a (pre mozda Hexo) za tipa 45k. Wlad kakav je tebi utisak sa Cochise, meni se mozda i najvise svidja kako lezi na nozi, 42 stepeni mzoe da se pomera u walk modu, deluje kao bas dobra pancerica. Jedino je cena bas jaka, mada vidim po netu, to je ta cena.

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Meni je to odlična cipela, lakše se hoda u njoj dosta nego u npr. Speedmachine 130. Ja ni ne "uključujem" walk mod.. Nego i šetam u ski modu, mrzi me da to proveravam posle
    Ja je nisam platio 60k, uzeo sam pre neku godinu van sezone tako da je bila oko 300e ne sećam se tačno..

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    A downhill performanse vs Speedmachine. Iskreno manje vise me zabole za tu setnju, jer kad idem dubok idem tako sto skrenem sa staze, nije da tabanam sa skinovima pa da mi je bitan pokret. Nije los fazon da imas, ali nije mi kljucno. Vise me zanima kako drzi prilikom spustanja i udobnost. Hvala na pomoci !

  4. #14
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    I ja gledam nesto. Osecam da mi Nordica GTS (flex 100), koju imam godinama vec, postaje premekana. Probao sam Nordica Cruise 120, vrlo udobna cipela, i sto mi je najvaznije, dole je siroka 104. Tako da je to resenje za siroko stopalo.

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @marbik: što se tiče skijanja to je sve isti đavo meni ako ti cipela dobro drži nogu i ima 130flex nema šta da se misliš

    Meni se više sviđa Cochise od Speedmachine zato što su fizički lakše cipele, drže isto na stazi, što se tiče "izolacije" isto veoma slične. Cochise su malkice praktičnije zato što se izuzetno lako nazuvaju/skidaju, lagano hodaju i sl..

    Speedmachine me je super služio, ali ja imam "problem" da dosta dana godišnje skijam i onda se relativno brzo uložak "razgazi" i ne drži mi cipela nogu kao nova (posle 150 dana skijanja ). I onda imam izbor ili da nađem novi uložak i zamenim ga u cipeli ili da kupim nove, a kupovina novih je uvek lakša opcija...

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DRAGON Pogledati poruku
    I ja gledam nesto. Osecam da mi Nordica GTS (flex 100), koju imam godinama vec, postaje premekana. Probao sam Nordica Cruise 120, vrlo udobna cipela, i sto mi je najvaznije, dole je siroka 104. Tako da je to resenje za siroko stopalo.
    Ovo za 104 nisi morao da napišeš...
    Odmah me baciš u razmišljanje da mjenjam pancerice

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    @marbik ne znam koliko dana provodiš na skijama, ali je razlika u cijeni baš ozbiljna i zbog toga bi dao prednost toj Nordici.
    Mada, mora se priznati da Technica izgleda baš "instruktorski".

  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Pa razlika u ceni je jaca ali na 4-5 godina koliko koristim jedne pancerice nije dramaticna. Vise se razmisljam sto mi deluje da na stazi i pod pritiskom jako slicno drze pa onda 250e dam vise za lepsu pancericu (subjektivno) i opciju za hod i 10 veci flex. Razmislicu jos malo pa odluciti, obe deluje ok. Pod rukom i kad probas ipak Technica deluje malo ozbiljnije - kopce od boljih materijala i sveukupni utisak da je kvalitetnija.

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Meni je takođe hod u pancericama sasvim nebitan. Flex razlika 120-130 je neznatna.
    Udobnost je ono što je važno, ali najgore što se to kod nas teško može provjeriti. 10 minuta dok ih probaš u radnji neće ti ništa pokazati, a prodavci će te već smatrati poluludim

  10. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Prodavci kod nas generalno znaju o prodaji pancerica koliko bi i ja znao o prodaji avio motora. Mogu misliti kako je pocetnicima koji se uzdaju u njih. Dobro je dok ne izadju iz radnje sa klizaljkama umesto pancericama. Cast izuzecima, ali ove vece radnje kod nas koje su zastupnici su katastrofa sto se tice prodajne snage.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •