Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: Pancerice jaceg flexa i grafen

Hibridni pregled

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano Pancerice jaceg flexa i grafen

    Hocu da uzmem nove pancerice, a kako je za moj broj malo ogranicena ponuda (30-30.5) imam par dilema. Probao sam Head Vector 130 Evo i Head Nexo 120 LYT izmedju ostalog. U radnji na nozi vise mi se svidja osecaj Nexo jer su pancerice radjenje sa primesom grafena i imaju fazon 1.5kg svaka. Jako su udobne, odlican liner, a najvise mi se svidja sto na nozi imam osecaj kao da sam obukao usku patiku koja odlicno drzi nogu sa svih strana, toliko su lagane.

    Da li je neko imao iskustva kako to drzi prilikom skijanja, posto nisam siguran da ce bas ostati rigidna kada sa 105kg pritisnem to malo jaco. Inace pored ove 2 probao sam i Atomic Hawx Ultra 120 koja mi je malo preuska i cekam Nordica Speedmachine 110 da stigne da probam, mada mi to malo slab flex, nisam siguran da je za mene.

    Ako neko ima jos neku preporuku neka puca, ali naci moj broj je u najmanju ruku izazovno. Meni se recimo po specifikacijama svidja Nordica Doberman 130 i Dalbello Panterra 120, al dzaba, mali brojevi.

  2. #2
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ako ti je odgovarao Vector, mozes da probas i Salomon X PRO. Ja sam birao upravo izmedju ova dva modela pre nekoliko godina, po preporuci fittera za moj tip noge. Osecaj je bio skoro isti, Salomon mi je bio za nijansu udobniji pa sam ga uzeo u flex-u 100. Nemam nista lose da kazem o njima.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Imaš li gdje probati Lange? Rade veličine do 31,5. Stopalo mi je dugo tačno 310mm i Lange SX 120 u veličini 31 mi je savršen. Ujutro zakopčam i preko dana ne diram. Noga fiksirana, peta nema lufta, a udobnost potpuna.


  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Lange nisam vidjao uopste da ima u Bg, a rado bi ga probao. Salmon Pro X video, ali nema broj :(.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Po Stekanovoj preporuci sam i ja tražio Lange, ali ih kod nas nema. Na kraju sam uzeo Rossignol AllSpeed.

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @marbik: nemoj se držati broja striktno, pošto nema standarda koji proizvođači nisu pokvarili . Ja nosim generalno 30.5 (dužina stopala oko 303mm), ali, na primer Nordicu Speedmachine 130 sam nosio u broju 30.5, Dalbello Krypton Cross sam nosio ako se ne varam u broju 29 (mislim da se ni ne prave u većem). Sadašnja cipela (Tecnica Cochise Pro 130) je 30... A sve su po (unutrašnjoj) dužini iste, tako da ...

    Pogledaj i thread na tu temu ako nisi već video: https://www.skijanje.rs/forum/showth...a%9Aeg-stopala

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Ja sam Dalbelom zadovoljan, ali isto sam primjetio da imaju malo veći kalup. Stopalo 295 i koristim njihov broj 29.
    Neobično mi je što me je jedna pancerica počela žuljati na unutrašnjoj strani (najširi dio zgloba) a 5 godina taj problem nisam imao.

    Moraću tu malo da je fitujem, mada problem riješim preventivnim postavljanjem flastera.
    A i vrijeme im je za promjenu

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Dobra ideja, mada ovo sto sam probao je bilo taman 30.5 (doduse samo head, atomic i nordica). Vraticu se da probam i Panterru 29.5 po preporuci, hvala. Sta bi od Technice preporucio? Meni deluje da bi najpre ganjao Mach 1 LV, ali vidim da Cochise dosta hvale i ako nije bas da mi treba freeride panca.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @marvik: nemam pojma šta bih ti preporučio, ja probavam modele pa kada nađem da mi neki dobro legne uzmem - ne obazirem se previše na preporuke sa sajtova.

    @forum1nick: verujem da bi ti dobar uložak rešio problem, ne mislim na ceo unutražnji nego samo na dnu cipele (footbed). Verovatno ti se samo nagnulo malo stopalo u stranu (razgazio/razvalio se sadašnji footbed) u cipeli i onda se "nagnulo" stopalo u stranu i cela noga... Ako imaš*još negde u blizini da ti neko uradi custom footbed to je najbolje rešenje, ali verujem da bi ti rešio problem i neki od onih u prodavnicama ski opreme.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Prvo ću probati sa kantingom. Moguće da se pomjerio. Mada je problem minimalan. Kod nas u Sarajevu custom uložak se neće raditi prije 22. vijeka.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •