Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Pancerice jaceg flexa i grafen

  1. #21
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Nemojte tako, u Intersportu su bili poprilicno upuceni, takodje u Rossiju i SaltoM i vrlo strpljivi za probavanje pancerica (po pola sata svaki put).

  2. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Zato rekoh cast izuzecima (poslednja radnja jedino, sa njima imam iskustva). Ovo sto sam ja bio skoro ja katastrofa (nijedna od ovih 3 gore, dakle sve ostale koje prodaju pancerice kod nas). Neko ko gleda pancericu 300-500e dobije paznje koliko kad idem da kupim veknu hleba. Ili me npr ubedjuju da prvo treba da zatvorim donju kopcu na pancerici. Nista ti ne preostaje nego ignore i zvacu vas ako mi trebate. Ali ok za nekog ko zna sta gleda, zamisli kako je nekome ko prvi put kupuje. Sve sto sam pitao svuda nisu umeli da odgovore (tipa ne znaju cemu sluzi neki dodatni umetak, kako se podesava flex kod panci sa adjustible flexom, da li rade boot fitting i sl). Bas uzasna usluga u skladu sa srpskim standardima u trgovini.

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Iako SaltoM smatram jedinim mestom u Srbiji gde se moze odneti skija na servis jer ljudi znaju sta rade i imam veliko poverenje u njihov rad, po pitanju cipela smatram da imaju samo minimum potrebnog znanja koje je potrebno kako bi se pomoglo potencijalnom kupcu prilikom kupovine. Naravno u odnosu na neke druge radnje, oni su odlicni, ali reci za bilo koju radnju kod nas da imaju prodavce koji nesto znaju o prodaji cipela je blago receno smesno. Imao sam prilike da posecujem sajam i prodavnice u prethodnih 5 godina svake sezone, trazeci cipele za sebe i za prijatelje i cega sam se sve nagledao i naslusao od prodavaca u svim prodavnicama, moze knjiga da se pise.

  4. #24
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Ja sam se jednom posvadjao s nekim likom iz Planet Bikea koji se pravio previse pametan, a prosipao je neke glupe fore. Dobra stvar je sto u Salto M poznajem vlasnika, pa mi je prethodni put dao pancerice da nosim kuci, te sam ih nosio par sati po stanu pre kupovine.

  5. #25
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Sto se tice flexa...

    When it comes to boots I find that the forward and lateral flex isn’t too bad when going lightweight. But when you get to the size 29-30 shells that I use you tend to get quite a bit of twisting flex in the lower shell. Obviously this gets worse with wider skis, on 120 mm wide skis it is really noticeable. This also seems to weaken the plastic over time. My semi-light boots (Salomon MTN Lab, Dynafit Mercury, etc) lasted about 40 days each, after which they were too soft.

    Ovo je komentar sa jednog bloga. Tako da mi sa vecim MP ne bi bilo lose da uzmemo u obzir da ce nase cipele brze 'ostariti' nego onih sa manjim MP

  6. #26
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    I dobro se povezuje sa incijalnim pitanjem u postu, a to je da li materijali koji cine pancericu laganom (poput grafena) mogu da posluze i kod tezih skijasa (sa pancericom 29-30 za ocekivanje je da ste tezi u odnosu na prosecnog skijasa). Izgleda da ipak ne :(.

  7. #27
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    Zato rekoh cast izuzecima (poslednja radnja jedino, sa njima imam iskustva). Ovo sto sam ja bio skoro ja katastrofa (nijedna od ovih 3 gore, dakle sve ostale koje prodaju pancerice kod nas). Neko ko gleda pancericu 300-500e dobije paznje koliko kad idem da kupim veknu hleba. Ili me npr ubedjuju da prvo treba da zatvorim donju kopcu na pancerici. Nista ti ne preostaje nego ignore i zvacu vas ako mi trebate. Ali ok za nekog ko zna sta gleda, zamisli kako je nekome ko prvi put kupuje. Sve sto sam pitao svuda nisu umeli da odgovore (tipa ne znaju cemu sluzi neki dodatni umetak, kako se podesava flex kod panci sa adjustible flexom, da li rade boot fitting i sl). Bas uzasna usluga u skladu sa srpskim standardima u trgovini.
    Pa to što ski prodavci na 300km od planine (BG, NS,...) i ne barataju najbolje ski opremom, nekako bih i mogao da razumijem, ali ljudi kod nas u Sarajevu u krugu od 50km su 3 planine sada + skijalište na Palama, svima puna usta Vučka i Olimpijade, 60-70% ljudi je stalo na skije,... a u prodavnici ski opreme rade stručnjaci za krompir.

    I još te prodavce da razumijem (male plate, pa najgori ostanu), ali ski servis Granzov na Jahorini na zahtjev da mi zadrže fabričke uglove oštrenja skije kažu što će ti to, pa nisi takmičar, a na moje insistiranje kažu da ne mogu zbog moje skije da mjenjaju podešavanja mašine.

    Mi smo izmislili vremeplov i polako se približavamo 1960-toj godini.

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    Pa razlika u ceni je jaca ali na 4-5 godina koliko koristim jedne pancerice nije dramaticna. Vise se razmisljam sto mi deluje da na stazi i pod pritiskom jako slicno drze pa onda 250e dam vise za lepsu pancericu (subjektivno) i opciju za hod i 10 veci flex. Razmislicu jos malo pa odluciti, obe deluje ok. Pod rukom i kad probas ipak Technica deluje malo ozbiljnije - kopce od boljih materijala i sveukupni utisak da je kvalitetnija.
    Ako ti nije hitno sacekaj mart bice popusta, ja sam prosle godine uzeo tecnicu bas je bio dobar popust ne secam se tacno ali recimo sa 45000 na 25000

  9. #29
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2013
    Godina
    33
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Da li je neko imao prolema sa pancericama koje skvice ? I kako ga resiti ?

  10. #30
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Miš ti se uselio?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •