Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Neunistivi, nelomljivi stapovi za skijanje - TITANAL SKI POLES(J-skis)

  1. #1
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano Neunistivi, nelomljivi stapovi za skijanje - TITANAL SKI POLES(J-skis)

    TITANAL SKI POLES(J-skis)
    Legura ultra izdrzljivog i rastegljivog aluminijuma i titanala...
    Dve godine garancije ili lova ili novi stapovi.


    THE SECRET INGREDIENT

    They're made of extra high strength, ultra resilient Titanal Aluminum.
    If you fall on it, it will bend like other aluminum poles, however can easily be bent back without breaking.

    TITANAL SKI POLES(J-skis)

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Za oko mi je zapelo ovo "can" u rečenici: "If you fall on it, it will bend like other aluminum poles, however can easily be bent back without breaking."
    Sa ovim "can" to je opis bilo kojeg aluminijskog štapa: "može se lako ispraviti bez lomljenja".

    Nemam iskustva sa štapovima od titanala, ali imam sa štapovima od drugih vrsta legura aluminijuma (rezervni par štapova mi je od legure 7075). Ipak više preferiram karbonske štapove, a ovo na animaciji je klasika za karbonske štapove. Laganiji su i njih možeš smotati skoro u krug, a kad pustiš, ispraviće se potpuno (bez ovog "can"). Ali zato je karbonski štap krt i puca u slučaju udara oštrim i tvrdim predmetom (npr. rubnik skije). A kad pukne, dvokomponentno epoksidno ljepilo čini čuda.

    Mnogi mješaju titanal i titanijum. Ovo prvo je jedna od legura aluminijuma, a drugo je metal sa simbolom Ti i atomskim brojem 22. Česta je pojava da skije sa spomenutom legurom aluminijuma nose oznaku Ti (umjesto Al).

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Zainteresovao mi je ovaj "nesalomivi" štap, pa sam pogledao video sa sajta jskis.com.

    Savijanje.jpg

    Statiku i geometriju mnogi ne vole, ali nisam od tih. Uzeli su tanji i duži "nesalomivi" štap i nagazili ga laganije u tački dalje od klade. Normalno da za duži i tanji štap treba osjetno manja sila da se savije bez lomljenja, a to se na videu lijepo vidi u načinu kako ovlaš pritišće tanki štap (uz krivljenje stopala da tačka savijanja bude što dalje od klade), a kako žestoko pritisne kratki deblji štap (bez krivljenja stopala).
    Rezultat: ovaj "nesalomivi" štap će tokom skijanja češće da se savija, ali će i lakše da se ispravlja.
    Krajnji rezultat: karbonski su zakon!

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Moji štapovi se ponašaju baš kao ovi u klipu, s tim da bih rekao da su malo tanji. Imam ih već bar 12 godina i dosad sam bio ekstremno zadovoljan. Plaćeni su bili, otprilike, dvadesetak evra. Uvek me zanimalo od čega su, na njima samo piše "composite".

    Vremenom sam, međutim uvideo da su prilično masivni u poređenju sa štapovima za langlauf (koje sam koristio za planinarenje što se ispostavilo kao greška). Langlauf štapovi su lagani ali veoma krti. Tako da ako su oni skijaški od titanala, baš me zanima od čega bi bili ovi drugi. Da su karbonski, računam da bi koštali više od pedesetak evra koliko sam ih platio u Intersportu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •