Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: K2 !!!

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    28.06.2006
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    17

    Podrazumevano K2 !!!

    A sta mislite o tome da se jedan vodeci svetski proizvodjac vrhunske ski -opreme kao sto je K2 vec 2 sezone moze naci na nasem trzistu? Zar je moguce da nema nikakvih komentara na tu cinjenicu ili je firma previse egzoticna za ove prostore?
    Jako bih voleo da cujem komentare.
    Pozdrav

    ...snegom tolim suvog grla plam,
    i nosim dushu da je djavolu dam!
    H.H.
    ciclodrom@hotmail.com

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    K2 je jedan od najvećih proizvođača skija i vlasnik je Nordice i Völkla. Proizvodi kvalitetne rekreativne skije i vrhunske skije za freeride, a najveću prodaju ostvaruje kod kuće tj. u USA. Ovo "kod kuće" je diskutabilno, jer im je odnedavno većina proizvodnje u Kini.

    Dok su braća Mahre pobjeđivali u Svjetskom Kupu, mogle su se vidjeti i na pobjedničkim postoljima. Postoje glasine po američkim ski forumima da su to tada u stvari bile Völkl skije sa oznakama K2.

    Kod nas su malo zastupljene. Marka nije poznata široj populaciji. Nisam upućen u cijene, ali sam siguran da je odnos cijena/kvalitet nepovoljniji u odnosu na većinu drugih proizvođača. Mislim da postoji još jedan veliki problem: dizajn. Za dizajn serije Moto je imam riječ koju neću ovdje iznijeti, jer me je mama učila da budem fini. Kao da je neko dao grupi petogodišnjaka kutiju šarenih naljepnica i pustio ih da lijepe po skijama prema svom nahođenju. Evo fotografije, pa procijenite:
    Moto GS Team.jpg

  3. #3
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Slaba reklamna kampanja čini svoje. Prometio sam reklamice 11x8 cm u dnevnim novinama i to crno bele. Na slabo vidljivim mestima skoro neuočljive. Neozbiljno dizajnirana reklama. Malo mi je smešno ono "snovbordovi", "naočari".

    Na sajtu uvoznika gotovo da nema ni reči o ponudi osim od pre par dana ista reklama kao i u novinama. Potrebno je bar na sajtu postaviti makar spisak opreme koju imaju na lageru, još bi lepše bilo da ima i sličica opreme koja je u ponudi i uz sve to i cenovnik opreme. Moje mišljenje je da su cene za opremu povoljne.

    Kacige koje sam video za prošlu sezonu imaju odličan dizajn, ali im je završna obrada nekako smešna. Tako da deluju kao da su II ili III klasa. Ili ti deuju jeftino dok cene govore suprotno.

    Ostatak opreme je kako sam video na brzaka OK!

    Zaključak: Mnoogo bolja reklamna kampanja. Što podrazumeva ozbiljnije dizajnirane, osmišljene reklame tipa cela strana u boji ili pola strane u sportskim novinama, novinama o extremnim sportovima, bilbordi i demo dani na planinama gde će se skijaši, borderi bolje upoznati sa ponudom i gde će moći da isprobaju pojedine modele.

    Evo i slike mog borda koji je inače kupljen ovde i to po daleko povoljnijoj ceni nego u inostranstvu.

    Toliko od mene za sad!
    Izmenio/la ThE_MaN; 30.11.2006 u 16:44.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    28.06.2006
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Pozz svima!!!
    Sve navedene opaske su osnovane, mada se licno ne bih upustao u komentar dizajna. Naime, slazem se da je MOTO (takmicarska) serija sarenija nego sto bih voleo da vidim na svojim nogama, ali je zato po meni APACH (allround) serija dizajnirana veoma uspesno. Stavise i ATOMIC GS i SL su sada drecaviji nego sto su bili (sto mi se takodje ne dopada) pa to mozda moze da se tumaci i kao neki pokusaj kreiranja novih trendova. Slazem se i da uvoznik mozda ne nastupa dovoljno agresivno.
    Ipak, moja dilema je vise pragmaticne prirode. Da li mozda sira skijaska populacija ne zna tezinu tog brenda? Da li skijasi (rekreativci naravno) vise vole da voze ono sto voze mnogi pored njih? Na kraju krajeva skije su previse skupe stvarcice da bi se eksperimentisalo sa firmom koju ne voze instruktori ili GSS recimo. Mozda je to odgovor?

    ...snegom tolim suvog grla plam,
    i nosim dushu da je djavolu dam!
    H.H.
    ciclodrom@hotmail.com

  5. #5
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ja licno posjedujem K2 seth pistol i odusevljen sam istima
    i to je razlog sto sam odloucio da moje sljedece skije budu sireg struka naime m999
    ali od kad je K2 prebacio proizvodnju u kinu ne pada mi na pamet
    da vise kupim model istih

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    28.06.2006
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Pa sve se sada radi u toj J...... Kini, Zar ne?
    Bivsi uvoznik bugarskog ORIONA je tu skiju reklamirao kao produkt iz fabrike koja proizvodi za Blizzard i Atomic. Sta mislite, da li kod nas ima Atomica proizvedenih u Bugarskoj? Ako Orion zaista pravi nesto za Atomic, ja se onda kladim da ima

    ...snegom tolim suvog grla plam,
    i nosim dushu da je djavolu dam!
    H.H.
    ciclodrom@hotmail.com

  7. #7
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Sajmu sam video da su uvoznici k2 opreme za Srbiju uvezli i neku količinu bordova K2 subbrenda Morrow i to po dosta povljnim cenama. Od prošlogodišnjih modela videh k2 WWW za 13000 din. www je jedan od najcenjenijih freestayle modela van naših prostora. Gotovo da nema filma u kome se ne pojavljuje. A i kritike na stranim forumma su veoma pozitivne. Malo je falilo da je kupim da stoji u rezervi...

    Da zaboravio sam skije K2 Moto uživo izgledaju mnogo pristojnije nego na slici.

    I još uvoznik bi trebalo bar na sajtovima koji se bave skijanjem. Prvenstveno na www.skijanje.co.yu da plati jedan baner, da zainteresuje nalo narod. Pa će možda i i popraviti prodaju.

    Na sajmu sam video i dosta garderobe, kapa... pod K2 brendom ali je sve spakivano u folije i dosta nepregledno. tako da jedino onaj ko je baš bio zainteresovan ili je znao da na štandu ima i dobre garderobe, mogao je da kupi istu.


    Zaključak: Kvalitetan brend + pristojne cene / slaba reklama + slaba organizacija = slaba prodaja.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od cikloski
    Pa sve se sada radi u toj J...... Kini, Zar ne?
    Bivsi uvoznik bugarskog ORIONA je tu skiju reklamirao kao produkt iz fabrike koja proizvodi za Blizzard i Atomic. Sta mislite, da li kod nas ima Atomica proizvedenih u Bugarskoj? Ako Orion zaista pravi nesto za Atomic, ja se onda kladim da ima
    Atomic je 1992 otvorio u Pamporovu (južna Bugarska) fabriku skija niže kvalitete. Podatak iz http://skiinghistory.org/sidecut.html. Moćan tekst. Obavezno pročitati.

  9. #9
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Evo spiska brendova za zimske sportove u vlasništvu K2:

    - K2
    - Volkl
    - Marker
    - Line
    - Madshus
    - Karhu
    - Ride
    - Morrow
    - 5150
    - Atlas
    - Tubbs
    a detalje o svakom brendu ponaosob možete naći na: http://www.k2inc.net/brands/wintersports.asp
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  10. #10
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Danas sam otkrio da se Salomon eqipe sl i gs prave u Rumuniji. Do sada sam znao da ih rade u Francuskoj, Ukraini, Spaniji, Italiji.... A Nike patike? A Ford iz Turske. Valjda ce i nama neka marka da padne, pa da na kraju skije pise Made in Srbija. Veliko je ovo nase globalno selo.
    Izmenio/la D.I.M.; 07.12.2006 u 23:33.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •