Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: ExpoZim 2018

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Odavno ne psojecujem ExpoZim, jednostavno nije mi vise interesantan. Zadnjih 6 godina ustavri ne dolazim. Jedno 2,3 god sam dolazio redovno i shvatio da niti je povoljno za pazariti niti je ista interesantno za vidjeti. Iskreno veci izbor i povoljnije cjena sam vidjao u Austriji kad setam po trgovinama tako da nema vise razloga da ga posjecujem. Ove godine sam cak bio na sajmistu u hali pored (posjetio festival nauke) i nisam imao zelju da idem na expo
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #12
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Ovo sto cu reci mozda nema puno veze za ExpoZimom ali koliko ja vidim i u FIS vecina sada skija na HEAD skijama, pa Rossignol, poneko ako je iz manje zemlje npr. SLO i nemaju po 5 clanova u timu skijaju na Salomonu ili Stockli koji je zastupljen medju pojedincima. Itlijani uglavnom na Nordici mada ih ima i na Rossignol skijama. Od Austrijanaca oni uglavnom teraju Atomic poneko Rossignol ili Fisher. Fisher je pre par godina bio dosta zastupljen pogotovu skije za slalom sa otvorima na vrhovima ali i vakuum Fisher ski boots su izgubile trku.

    O Elanu i da ne pricamo, jednostavno je iscezao i mislim izgubio trku na trzistu. Znam da je ovde bilo clanova koji su se kunuli u Magfire i da su Elan skije najbolje. ATOMIC je nekada bio najzastupljeniji ali ne vise. Sada su po nekim testovima Blizzard i Volki jedne od trazenijih skija za uredjene piste. Takodje dosta uticaja ima i profesionalni marketing u kombinaciji sa sponzorima ali HEAD je dosta zastupljen. Mozda ako moderator hoce da otovri novi topic na ovu temu pa da malo ozivimo diskusiju na forumu.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    @alex11, da li si pogledao ovaj tekst: https://www.skijanje.rs/saveti/ski-o...a-izbor-skija/
    Na kraju teksta je link na temu na forumu gdje se pisalo o brendovima.

    Po mom mišljenju, najkvalitetnije skije za rekreativno skijanje proizvodi Kästle. Ali su njihove skije suludo skupe. Vrhunske rekreativne skije proizvode i Scott, Elan, K2, Line, Movement... Ništa lošije od rekreativnih modela Head, Atomic, Nordica, Salomon, Blizzard...
    To što neke firme ne ulažu u "kupovinu" vrhunskih takmičara i razvoj takmičarskih modela, ne znači da smo mi rekreativci zakinuti i da trebamo kupovati samo Head ili Atomic.
    Naravno, ako je pokazivanje i fotografisanje cilj, Head i Atomic zbog rezultata u Svjetskom kupu nemaju premca.
    Izmenio/la stekan; 15.12.2018 u 10:33.

  4. #14
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Stekane pogledao sam tek sada tekst.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •