Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: ExpoZim 2018

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano ExpoZim 2018

    EXPO ZIM 29.11. - 02.12.2018. BEOGRADSKI SAJAM

    Expozim2018-790.jpg

    Međunarodni Sajam zimskih sportova, turizma i rekreacije "EXPO-ZIM" se održava po 33. put, ove 2018. godine od 29.novembra do 02. decembra.

    Popularnost zimskih sportova kod nas je u stalnom porastu. Raste želja i potreba za uživanjem u zimskim sportovima i korišćenju jednog dela godišnjeg odmora i zimi na snegu. Usled velikog interesovanja i uspeha kod postilaca, Beogradski sajam i ove godine organizuje tradicionalni Sajam zimskih sportova, turizma i rekreacije „Expo-Zim“, sa ciljem da promoviše dalju popularnost zimskih sportova kod nas i ukaže na značaj bavljenja sportom u cilju održavanja zdravlja i uživanja u zimskim sportovima.

    Manifestacija pruža mogućnost svim zainteresovanim, da se na početku sezone pripreme za predstojeću zimu, informišu o cenama zimskih aranžmana i opreme. Očekujemo da će, kao i prethodnih godina, hiljade postilaca iskoristiti Sajam za nabavku nove opreme, prodaju i razmenu korišćene opreme, razgovore sa stručnjacima i sportistima. To će biti prilika za upoznavanje sa svetskim trendovima opreme za zimske sportove, fitnes i rekreaciju.

    Kvalitet ove manifestacije potvrđuju i prethodna gostovanja svetskih i šampiona koji su ujedno i otvarali priredbu ( 2006 Ingemar Stenmark, 2007 Alberto Tomba, 2008 Bojan Križaj, 2009 Mateja Svet, 2010 Boris Strel, 2013 Petar Popangelov, 2014 Jure Košir).

    Na površini hale 4 ( 8.320 m2) firme iz oblasti sportske opreme i turizma predstaviće sledeći program:

    TURIZAM:
    - Turizam i rekreacija na planinama
    - Investicioni projekti u ski komplekse
    - Planinski turizam i njihova infrastruktura
    - Hotel servis
    - Sport i Turizam Press
    - Osiguranje sportskog turizma.

    OPREMA SKIJALIŠTA
    - Automatska uplata i pristup sistemu skijališta
    - Oprema za tabanje - uređenje staza
    - Automatizacija sistema prevoza putnika / žičara i ski liftova
    - Planiranje i projektovanje ski sezone u kompleksu
    - Oprema, iznajmljivanje i servis ski opreme
    - Klima uređaji, ventilacija, grejanje
    - Sistemi osneživanja / oprema za proizvodnju veštačkog snega.

    SPORT:
    - Oprema za skijanje i snowboard
    - Oprema za kros-kantri skijanje, planinarenje, penjanje, klizanje, paraglajding, letenje zmajem
    - Oprema OUTDOOR
    - Cipele za pešačenje i planinarenje
    - Radio veza u planinama
    - Spasilačka oprema
    - Sportske prodavnice
    - Ski i planinarski klubovi i grupe.

    Rok za prijavu izlagača je 15.novembar 2018.

    Info: sajam.rs

    Dragan Zečević
    Koordinator projekta
    +381 11 3615 357
    +381 11 2655 866
    +381 63 347 845

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    01.12.2004
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Da li je neko bio prvi dan?
    Kako izgleda?
    Ima li zanimljivih popusta?

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Mi smo bili juče, kao i uvek ima svašta nešto, nama ništa nije trebalo pa smo se malo prošetali i nismo gledali cene. Najveći štand je od BeoSporta, a meni lično najlepši je od Markonija (pričam o izgledu). Tu je i Salto, Rossignol, i ostali.

    U delu za razmenu / polovnu robu ima velik izbor nove opreme (pre svega pancerica).

    Interesantan je i štand "Srdex company", zastupaju Ruski brend "Snow Headquarter". Jakne deluju kvalitetno, prave skijaške (pretpostavljam da je made in PRC), 10000mm a cena 12-15000RSD...

    Na kraju standardno na štand Ski Bus / Skijanje.rs, na druženje i razgovor

  4. #4
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ima li nesto turno opreme, skije, vezovi, posebno cipele

  5. #5
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ili sam ja zakasnio ������, kako i da je, jel bilo nesto od toga
    ako je bilo onda bi znali kod kog prodavaca sta ima

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Nisam video ništa od opreme za turno skijanje što nije čudno jer nisam to ni gledao, ali sam negde pročitao da su bile neke skije na rasklapanje namenjen turnom skijanju.

    Najzanimljiviji mi je zaista bio taj Snow Headquarter. Tehnologija mi deluje malo zastarelo, postava me podsetila na Astrolabio jakne (da li se sećate?) ali neki modeli imaju zaista odličan dizajn, sve po vrlo razumnoj ceni. Zamalo da kupim mada mi uopšte ne treba.

  7. #7
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Jer bilo jos skijasa na Expozimu, ozivite malo temu, podelite jos po neki utisak u vezi opreme i standova.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Moj je utisak da se ponuda skija i cipela sužava, a povećava se ponuda odeće - jakne, pantalone, a hit su ove godine kacige - nikad veći izbor po sasvim prihvatljivim cenama, za 60-70 E može da se bira. Istina, top marki (bogner, descente, colmar) ima manje nego ranijih godina (kakav gubitak za sve nas ) i nemaju više zasebne štandove. Ali zato je tu kjus za klijentelu koja je u tom platnom razredu.

    Marke skija i cipela, da ne kažem brendovi, tradicionalno: Head, Rossignol, Nordica, Atomic, Fischer, od Salomona cipele samo.

    Neka me ispravi neko ako sam propustio, ali na primer Elan i Voelkl se ne sećam da sam video u većem obimu, zapravo nisam primetio uopšte, skije Salomon možda nešto malo. Dalbello cipele takođe ništa, Lange isto (ranijih godina je lange cipela bilo ko šodera, ali samo u lou-level klasi). K2, Stoeckli i ostale egzotičnije marke da i ne pominjem.

    Cene skija ne pratim, to je teško, ali mi se čine dramatično skupe. Imam utisak da su skije jako poskupele u odnosu na cipele čije cene su ostala na ranijem nivou.

    Sve u svemu, nisam imao utisak raznovrsne ponude, što bi valjda trebalo da je smisao sajmova. Verovatno je ipak udarac to što što je Planet bajk odustao od izlaganja.

    Videćemo šta će biti sledeće godine kada se na tržištu bude pojavio i Decathlon.

    Ovo je moj površni i subjektivni utisak, a ispravite ako negde grešim.

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Planetbike je nosilac prodaje elana, volkl-a, dalbella.
    Salomon skije su bile kod beosporta.


  10. #10
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    42
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Bez obzira na oblast delovanja, prodajni sajmovi u celom svetu gube smisao, a vidim da se ni profesionalnim sajmovima ne piše dobro. Ja sam izlagač na Loristu i iz godine u godinu postaje sve besmislenije.
    Ranije su ljudi dolazili da vide nove modele, da pokupe inorfamcije, a sada za mnoge proizvode sve inrofmacije imamo i pre nego što se pojave u prodaji.

    Rossignol nije imao prodajni štand, nego izložbeni. Od svakog modela po jedan broj, pa ako nema tvoj, idi u Bulevar i probaj.
    Beosport je imao najveći stand, ali osoblje većinom kao da je promašilo sajam.
    Bili, videli, kupili jednu kacigu u outlet ćošku Beosporta.
    Juče pokupili sve što nam je trebalo u Planet Bike.

    Ponuda kaciga je ogromna, jer do pre neku godinu ih je tek po neko nosio, a sad su postale standardni deo opreme. I ja sam juče uzeo prvu kacigu za skijanje u životu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •