Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #61
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    ...jednostavno mi se ne moze vise desiti da padnem i izletim sa staze u drva ili u znak kao ranije...
    To sam i ja mislio, ali sam ipak uvijek nosio kacigu negdje od 2000.-te, a nešto kasnije i kornjaču. Hvala Bogu! Kaciga mi je bukvalno spasila život u aprilu 2017. A kornjača mi je spasila kičmu prije 7 dana. Nemoj da prekasno shvatiš da si nešto trebao, a nisi nosio.

  2. #62
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Ja je ne nosim recimo, iako vozim brze daleko sam oprezniji i sigurniji, jednostavno mi se ne moze vise desiti da padnem i izletim sa staze u drva ili u znak kao ranije. Puna staza likova sa kacigama koji ne prebace 30 na sat, a onda padnu pri 10 na sat u mjestu i povrijede noge ruke rame jer ne znaju kako se pada, a tu kaciga ne pomaze.
    Griješiš, silno griješiš.
    Očekivati je da se jave i ljudi koji će objasniti kako je kaciga ustvari štetna.

    Mada,... I Zemlja je ravna.

  3. #63
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    To sam i ja mislio, ali sam ipak uvijek nosio kacigu negdje od 2000.-te, a nešto kasnije i kornjaču. Hvala Bogu! Kaciga mi je bukvalno spasila život u aprilu 2017. A kornjača mi je spasila kičmu prije 7 dana. Nemoj da prekasno shvatiš da si nešto trebao, a nisi nosio.
    Tvoj post sa slikama me je ozbiljno zamislio, citao sam onaj za kacigu prije poslednjeg skijanja, ali kako si opisao taj pad to se meni ne desava vise, tj.pazljivo biram putanje da u svim moguce rizicnim mjestima imam cistinu ispred sebe bez prepreka i ljudi. Vozim i po vise puta za redom istu stazu ali uvjek malo drugacijom putanjom cim je bar 1 skijas na putu. To kad malo jurim, ovo normalno skijanje opusteno.

    Otkako sam poceo da mjerim brzine i kad jurim tako radim, pao sam 2x sa preko 90 jednom na dubokoj 1 i jednom na krcmaru, duboka jer sam uzletio i lose doskocio a krcmar jer je zena jedina na tom dijelu osim mene naglo potpuno promjenila pravac i nacin skijanja u sred mog spusta i u oba slucaja sam legao da ne rizikujem povredu noge. Klizao dvadesetak metara a imao sam i bar jos toliko cistine za svaki slucaj.
    Naravno da skijam medju drvecem i kamenjem stavio bi ne samo kacigu nego bi se obukao kao kornjace policajci


  4. #64
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kad bih mogao birati kad i kako ću pasti, ni ja ne bih nosio kacigu i kornjaču. Dva puta pogrešna procjena u djeliću sekunde i više mi nije trebalo za ove padove.


  5. #65
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Ljudi, da li neko ima pozitivna/negativna) iskustva, saznanja, za ATOMIC REDSTER X5 17/18 skije?

  6. #66
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Kad bih mogao birati kad i kako ću pasti, ni ja ne bih nosio kacigu i kornjaču. Dva puta pogrešna procjena u djeliću sekunde i više mi nije trebalo za ove padove.
    Ja nekako uvjek znam kad cu pasti, i kad to krene ta borba to je proces koji traje pa imam vremena malo da odlucim sta cu, kad cu i na koju stranu, mozda je i do skija.
    To me podsjeca na voznju kolima, kad smo bili mladji i ponekad jurili, ja sam vozio nekog pezoa kome bi pred klizanje uvjek prvo pocele gume da skripe, i tako si mogao da ga drzis na toj brzini relativno siguran, znajuci da treba jos 5-10kmh brze da bi izletio. Dok je brat imao renoa, koji je drzao kao na sinama do samog kraja a onda te bez upozorenja izbaci i tu skoro da nema spasa.

    Isto me odabir skija podsjeca na kupovinu motora, neki se voze lagano kao biciklo, oprastaju greske, neki brzi i tezi itd...
    Jedne godine kad se pojavila yamaha r1, bio je sve naj naj motor, i svi napaljeni momci su njega kupovali.
    Medjutim, izadje tekst u topspeedu nekog poznatog trkaca o tome, i covjek kaze jes on sve naj naj, ali zato sto je tako utegnut i precizan sluzi samo profesionalcu, ne oprasta ni najmanju gresku i neka je bog u pomoci tim klincima sto su ga kupili.

  7. #67
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Ja nekako uvjek znam kad cu pasti, i kad to krene ta borba to je proces koji traje pa imam vremena malo da odlucim sta cu, kad cu i na koju stranu, mozda je i do skija.
    To me podsjeca na voznju kolima, kad smo bili mladji i ponekad jurili, ja sam vozio nekog pezoa kome bi pred klizanje uvjek prvo pocele gume da skripe, i tako si mogao da ga drzis na toj brzini relativno siguran, znajuci da treba jos 5-10kmh brze da bi izletio. Dok je brat imao renoa, koji je drzao kao na sinama do samog kraja a onda te bez upozorenja izbaci i tu skoro da nema spasa.
    Hmmm, kod pada prije dvije godine sam tek na skoku u vazduhu shvatio da iza skoka nema snijega, tj. u stvari ima, ali dva metra desno u odnosu na pravac kojim sam ja išao. A ovaj pad prošle sedmice se desio u 1/10 sekunde, bez mogućnosti bilo kakvog izbora. Nemoj se uzdati u "znam kako ću pasti".

    Jesmo debelo u , al nema veze.

  8. #68
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Ja nekako uvjek znam kad cu pasti...
    To su već nadljudske sposobnosti.
    Neki bi to nazvali i vidovnjaštvom.

    Ja takve sposobnosti dobijem kada odigram tiket. Jednostavno uvijek znam kada će biti gubitni. I nikada još nisam pogriješio. Jer dobiti ishod se još nije desio.

    Vrhunska kaciga 100€, a traje sigurno bar 5-6 godina po deklaraciji, a u praksi 10+
    Na duže staze to je najjeftiniji dio opreme.
    Uzmeš jednostavno da te glava ne boli, ali bukvalno

  9. #69
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Nemojte molim vas da promoviste nenosenje kacige, to je sto neko rece u rangu promovisanja ravne zemlje ili nevezivanja pojasa u kolima. Mene je lik u Austriji na pocetku veznog puta bukvalno razneo i lansirao iz skija 3m u dalj a vezovi su mi fazon na 11-12 i imam 105kg. Pocetnik, izgubio kontrolu, uhvatila ga brzina i otpozadi me puko ko na semaforu kolima kad te neko pokupi. Udario sam prvo glavom, pa grudima 5min nisam znao gde sam, dosao GSS da vidim da li sam ok. Njemu nista. Iluziorno je pricanje o predvidjanju takvih dogadjaja, pogotovo kad se zna da i sa 30 kmh nezgodan pad na glavu moze da ostavi jako ozbiljne posledice. Tako da pametu u glavu, a glavu u kacigu (i obavezno je vezati dobro).

  10. #70
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    A pa normalno da je predvidjanje toga oce li te neko pokupiti isto vidovnjastvo kao kome ce otkazati kocnice u sabracaju, ja ne promovisem nista ovdje samo kazem ja ne nosim, fala bogu nije obavezno pa svako neka odluci kako njemu odgovara, ali zato neka snosi i odgovornost - nema kuknjave posle ako je nisi nosio a trebala ti je, sam si kriv. A kako sve brze skijam mozda je i ja kupim uskoro, samo komentarisem kako mi je glupo da vidim nekoga sa open face kacigom na ravnoj stazi a da ne prelazi 30 na sat, veca je vjerovatnoca da slomiti zube ili nos nego glavu ako ga neko pokupi.

    Jedini put kad sam udario glavom je kad sam isao 10 na sat zverao u stranu a skije mi se ukopale u meki hupster, na facu sam pao direktno i usta mi otekla kao starleti, tu samo full face moto kaciga bi mi pomogla

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •