Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #21
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Covek vec ima pancerice znaci da je to gotovo i sa 90 flexa zadovoljavajuce za njegov nivo, ali nije sigurno da je to to. Prve pancerice koje covek kupi su uvek za menjanje posle nekoliko sezona, ili su velike ili siroke

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Sve što mogu reći o ovome je na bazi ličnog iskustva kao vlasnika Dalbelo Kripton fleksa 120. Kupio sam ih jer modela od 110 fleksa nije bilo i mogu reći da tu tvrdoglavost verovatno ne bih ponovio. Naravno da cipele mogu biti loše i neudobne sa bilo kojim fleksom, ali u načelu cipele nižeg fleksa jesu udobnije u vožnji, na račun čisto sportskih performansi. Da nisu udobnije niko ih ne bi ni pravio.

  3. #23
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Samo mi skije nedostaju. Sviđa mi se konfor da imam svoje skije, mozda bi nekad isao i na sat skijanja...

  4. #24
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Kao što vidite, promijenio sam podatke u profilu vezano za skije.
    Izmenio/la Dragan7; 20.10.2018 u 22:55.

  5. #25
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Evo prvih utisaka:
    Nordica Sportmashine 90 su odlične i za polupočetnike kao što sam ja, udobne i posle čitavog dana nošenja. Bio sam umislislio da su tvrde dok sam ih razgažavao po stanu, ali na snijegu je to nešto sasvim drugo. Mislim da sve ispod ovig flexa je bacanje para.
    Skije Solomon xmax7ti su mi takodje legle, stabilne su, a i privlače pažnju izgledom.

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    57
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Pozdrav svima! Ja sam novi na ovom sajtu i pokušao bih dobiti savet od iskusnijih korisnika po pitanju verovatno najčešće teme – koje skije odabrati?
    Znam da ima dosta da se ’kopa’ po ovom forumu na tu temu, i već jesam, no ja bih dodao jedan lični ’ugao’. Naime, imam 52 godine životnog i nekih 10 godina skijaškog staža. Dakle, počeo sam sa 40 i sa dve godine pauze skupio sam nekih 80-ak dana skijanja sa prosekom od 7-8 dana po godini. Nisam više početnik, ali ekspert svakako nisam. Niti stremim ka tome.
    Počeo sam na sopstvenim skijama - kupio Blizzard (ne sećam se više modela, ali je bio početnički) i odskijao nekih 4-5 sezona nakon čega je Blizzard otišao u arhivu – da bih onda počeo tražiti ’jače’ modele, uvek kroz najam.
    Svašta sam najmio/vozio – nisam uvek bio u poziciji da biram, a i da jesam ne znam da li bih znao šta izabrati – bile su tu i Atomic ETL (zaista EasyToLearn), TecnoPro Pulse 75, Volkl Race Tiger, Elan Amphibio 16 Ti2... i moram reći da sam se na svim tim skijama manje više (dovoljno) ugodno osećao. Navodim da sam umeren vozač, malo više zavoja, nisam nešto veliki ljubitelj brzina niti ravnih (spust) deonica. Recimo – ako je verovati Ski Trackeru – maks brzina na kojoj se još uvek dobro i bezbedno osećam je nekih 50-55 km/h, nešto u veleslalom stilu vožnje, i samo po uređenim stazama. Sa hupserima sam se do pre par godina prilično mučio, a na neuređene staze ni probao.
    I da, ono što je bitno: osim 52 g starosti i relativno dobre kondicije, posedujem 192cm visine i 104 kg težine.
    I tu dolazim do mog ’ugla’ problema: taman sam pomislio da ja svoj način skijanja mogu ’sprovesti’ na ma kojoj skiji (ne računam naravno one ’trkačke’), desi mi se da prošle zime iznajmim neke TecnoPro Pulse 78Ti, 170 cm, i – skijanje mi se ’raspadne’. Bukvalno nisam bio u mogućnosti da upravljam tim skijama, nego su one imale neki svoj put. Mučio sam se i na plavim stazama, a na crvenoj gde su već bili hupseri, verujem da – da me je neko snimao imao bi materijal za YouTube. Katastrofa. Pri tom skije su bile kao nove, i delovale vrlo kvalitetno – u struku možda malko šire: 78mm.
    Ove godine (Kreischberg - Murau) sam sa ’strahom’ iznajmio skije u lokalnom Intersportu – i ’ni kriv ni dužan’ dobio Atomic Redster G9, 171 cm, kao nove. Kako sam ih uzeo popodne za sledeći dan, nisam spavao u iščekivanju sutrašnjeg dana. Kad ono – fantazija! Ne znam da li sam ikada lakše, lepše i bolje skijao. Dobro, i staze su bile odlično uređene, tek koji ’hupserčić’ u drugom delu dana. Ali, vozio crvene sa uživanjem a crne – sa ponekim, za moje pojmove, vrlo strmim nagibima – vozio lagano i ’tehnički’, bez panike i ’preživljavanja’.
    Sada sam na pragu odluke da kupim nove skije. Uz sve prednosti najma, pomalo sam umoran od sve više čekanja u redovima kod prijave i odjave, te ’neizvesnosti’ kakve ću skije dobiti. Da nije bilo ove epizode sa Pulse 78Ti ne bih vas morio ovim podugim tekstom. Ali, sada pitam – ako neko ima ideju – šta je to moglo da me toliko ’udalji’ od neke (prosečne) skije? Šta bih ja to trebao da izbegavam kod odabira?
    Naravno, posle pozitivnog iskustva sa Redsterom kupio bih ih odmah – da ne koštaju cca 800 EUR. A moj budžet dobacuje do 300-350...

  7. #27
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    43
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    A polovan Redster?
    Ja skijam, istina na slalom modelu, Redster 171 savršena skija za stazu.

    Drug koji je trenutno u Austiji kaže da je tamo Redster S9 500€ u prodavnici.

    Pazi, Redster nije nikakva Atomic exskluziva. Model koji ti navodiš ne njihova najtvrđa komercijalna veleslalom skija. Siguran sam da bi ti sličan profil skije i drugih proizvođača odgovarao.

  8. #28
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Zdravo Dražene,

    Očigledno da ti ipak odgovara nešto tvrđa skija, ova koju si vozio po radijusu spada više u GS skije nego SL. Ako skijaš samo po stazi onda mogu da ti preporučim skiju koju ja koristim za stazu: Head WC Rebels iSLR, to je ista skijao kao nekadašnji iSLX koji ja vozim. Nije pretvrda, tj. nije top model SL skija (Head iSL) a može da se vozi u svakakvim stilovima , ja po stazi skijam prilično brzo a opet je ovo čista SL skija.

    Jedina "mana" je cena od oko 400eura, ali s' obzirom da je vrhunska skija cena je odlična. Inače na kraju prošle sezone (popust) je bila oko 350eur ako se dobro sećam.

    Ja sam visok 190cm (oko 84kg) i "vozim" je u 165cm dužini, ako ti treba malo veća stabilnost možeš da ideš i na 170cm, ali mislim da bi ti odgovarala i 165cm..

  9. #29
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    57
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    A polovan Redster?
    Ja skijam, istina na slalom modelu, Redster 171 savršena skija za stazu.

    Drug koji je trenutno u Austiji kaže da je tamo Redster S9 500€ u prodavnici.

    Pazi, Redster nije nikakva Atomic exskluziva. Model koji ti navodiš ne njihova najtvrđa komercijalna veleslalom skija. Siguran sam da bi ti sličan profil skije i drugih proizvođača odgovarao.
    forum1nick - hvala na komentaru. Dok sam još bio u Murau pogledao sam u lokalnom Intersportu i našao Redster G9 za 800 EUR, dok sam na povratku, u Pardnorfu našao iste na sniženju - 700 EUR. No, iskreno, da sam i naleteo na Redster S9 od 500 EUR, prosto nemam taj 'budžet' trenutno...
    Mada, da mogu - verovatno bih izabrao slalom model svakako.

  10. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    57
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Zdravo Dražene,

    Očigledno da ti ipak odgovara nešto tvrđa skija, ova koju si vozio po radijusu spada više u GS skije nego SL. Ako skijaš samo po stazi onda mogu da ti preporučim skiju koju ja koristim za stazu: Head WC Rebels iSLR, to je ista skijao kao nekadašnji iSLX koji ja vozim. Nije pretvrda, tj. nije top model SL skija (Head iSL) a može da se vozi u svakakvim stilovima , ja po stazi skijam prilično brzo a opet je ovo čista SL skija.

    Jedina "mana" je cena od oko 400eura, ali s' obzirom da je vrhunska skija cena je odlična. Inače na kraju prošle sezone (popust) je bila oko 350eur ako se dobro sećam.

    Ja sam visok 190cm (oko 84kg) i "vozim" je u 165cm dužini, ako ti treba malo veća stabilnost možeš da ideš i na 170cm, ali mislim da bi ti odgovarala i 165cm..
    Zdravo Vladislave - i hvala za komentar. Skija koju navodiš me je ozbiljno zaintrigirala. No, cena mi je problem - ako znaš gde je to prošle godine bilo spalo na 'podnošljivih' 350 EUR, javi (ne znam zapravo da li je to dozvoljeno, obzirom na reklamu), imam vremena da sačekam i ove godine.
    E sad, moja večita dilema - dužina skija. Kada sam počinjao pratio sam ono pravilo 'između brade i nosa', uzeo pomenute Blizzard u dužini 176cm i - dosta se mučio, pogotovo sa hupserima. Nekako mi je uvek zadnji deo 'zapadao' u sneg. Naravno, svestan sam da je to pre svega zbog nedostatka tehnike. A kada sam iznajmio prve skije - Atomic ETL, 165cm - ja sam 'progledao'. Sve mi je bilo lakše. No, kontam da mi je tehnika uznapredovala, pa sam na ovim Redster od 171cm zaista uživao. Tako da, mislim da sam ipak bliži 170cm.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •