Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #71
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drazzenb Pogledati poruku
    Ljudi, da li neko ima pozitivna/negativna) iskustva, saznanja, za ATOMIC REDSTER X5 17/18 skije?
    Kako se zvase theard...

  2. #72
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Usput, atomik je to, i to crven... Mora da je odlican ��

  3. #73
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Hmmm, kod pada prije dvije godine sam tek na skoku u vazduhu shvatio da iza skoka nema snijega, tj. u stvari ima, ali dva metra desno u odnosu na pravac kojim sam ja išao. A ovaj pad prošle sedmice se desio u 1/10 sekunde, bez mogućnosti bilo kakvog izbora. Nemoj se uzdati u "znam kako ću pasti".

    Jesmo debelo u , al nema veze.
    Pa to je upravo ono o cemu sam ti pricao, ne divljam vise na rizicnim mjestima tu lagano vozim, 80 na sat na autoputu nije isto sto i 80 na seoskom dje jos i ne znas sta te ceka iza krivine.... skijam od 1985, ali da kazemo pravo skijanje mi pocinje negde od 98-99 kad sam prvi put otisao na kop. Svasta sam vidio i prosao do sad, imao sam dosta puta vise srece nego pameti, dosta sam brzi ali i oprezniji, necu vise da rizikujem da naletim na grupu iza krivine, ne bi mi bio prvi put


  4. #74
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Usput, atomik je to, i to crven... Mora da je odlican ������
    Ne vidim čemu toliki hejt na forumu oko Atomic skija.

  5. #75
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pardon, nista posebno, evo i cerka tera atomic, 102mm, nnene visine, allmountan, ali bas za preko cele planine, lakse nego predhodne elan waveflex iako su bile krace za 10cm.
    Odlicna skija, samo nije crvena, nema veze sa bio kakvim kupom, i da nebesno plave su jar i se slazu sa ski odelo ��

  6. #76
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    Ne vidim čemu toliki hejt na forumu oko Atomic skija.
    Nema hejta, već stara tradicija bockanja brenda koji dominira Svjetskim kupom. Svi znamo da Atomic i Head prave odlične rekreativne skije svih kategorija. Jednako kao i drugi proizvođači.


  7. #77
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ja sam mu predložio Nordica GT 80 Ti.

    Nikola, istu skiju mogu i tebi predložiti. U dužini 174cm. Još bolje Nordica GT 84 Ti, ali će ti se taj model učiniti preširok. Šteta što ih ne rade preko 180cm.
    Gledao sam GT 80 ti, ima 2 modela neki evo i fdt(ili je to ista skija samo druga boja), takodje mi izgleda da u istu kategoriju spadaju Volkl rtm 81 i Atomic vantage X80 CTI, s tim sto Volkl je na nekom testu dobio najvecu ocjenu a radius joj 16-17m. Od Heada mi se cini da je tu spadaju supershape i.titan ili vshape V6 ako sam dobro shvatio.

    I izgleda da su Nordica skije bar kilo teze od ostalih
    Izmenio/la nikolaf7; 28.01.2019 u 13:32.

  8. #78
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Gledao sam GT 80 ti, ima 2 modela neki evo i fdt(ili je to ista skija samo druga boja), takodje mi izgleda da u istu kategoriju spadaju Volkl rtm 81 i Atomic vantage X80 CTI, s tim sto Volkl je na nekom testu dobio najvecu ocjenu a radius joj 16-17m. Od Heada mi se cini da je tu spadaju supershape i.titan ili vshape V6 ako sam dobro shvatio.

    I izgleda da su Nordica skije bar kilo teze od ostalih
    EVO i FDT su različiti sistemi montiranja vezova. Sve nabrojane skije su odlične, ali ja nekako najviše naginjem GT seriji Nordice.

  9. #79
    Member
    Datum registracije
    27.10.2018
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Nadam se da moze da mi pomogne neko sa foruma pri izboru novih skija. Dobar sam skijas, naginjem ka naprednom i skijam da kazem umerenom brzinom sa duzim zavojima. Koja bi to skija bila dobar izbor, ako neko mozda ima neki predlog?

  10. #80
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    EVO i FDT su različiti sistemi montiranja vezova. Sve nabrojane skije su odlične, ali ja nekako najviše naginjem GT seriji Nordice.
    Ok hvala, imam naravno jos par pitanja...

    Posto Nordica vodi ove skije pod expert dok su ove ostale tu negdje pri sredini ili jace malo, pa da nisu mozda preambiciozne za mene?

    I jos koji bi bio srednji radijus, ovaj na GT? I konkretno u praksi koliko drugaciji filing cini sto skije iste duzine imaju radijuse npr. 13.5, 15,5 i 17m?


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •