Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
...185cm/84kg, srednja tehnika, najvise Kopaonik upotreba, brza i agresivna voznja po ravnim stazama(zena bi rekla divlja) a lagana kad se rasklace i formiraju hupsteri i ploce leda, najvise uzivam u dugim brzim zavojima sve na rubove(ali toga realno bude najmanje zbog uslova), ne idem u dubok snijeg samo staza, ocu neke skije koje se lagano voze a ne da se mucim i natezem......cipele 80-90 flex, skije 170cm i sirina struka oko 75mm?
Mali uvod: Kolega iz Sarajeva sa kojim sam skijao prošle sedmice na Turracheru vozi Progressor F18 160 cm, a on je visine od oko 170-175cm i prosječne težine. Odlično skija. Hoće da mijenja skije i razmišljao je opet o dužini 160cm. Zamolio sam ga da proba Experience 88 HD 188cm. Struk 88 mm, 15 cm duže od njegove visine. Vozio ih je na blažoj stazi u čistom karvingu. Komentar je bio "Uuu, jesu mirne! Ali i idu sporije od mojih". Moj odgovor je bio "Nisu sporije, već brže, ali zbog mirnoće i stabilnosti se tebi čini da su sporije". Kako god, sad razmišlja o skijama ne više od 160, već od oko 170 cm. Ja sam mu predložio Nordica GT 80 Ti.

Nikola, istu skiju mogu i tebi predložiti. U dužini 174cm. Još bolje Nordica GT 84 Ti, ali će ti se taj model učiniti preširok. Šteta što ih ne rade preko 180cm.