Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    22.08.2012
    Godina
    43
    Poruke
    1

    Podrazumevano Kupovina skija - pomoc u izboru

    Pozdrav svima,

    odlucio sam se za kupovinu novih skija, pa od Vas ocekujem misljenje, komentar pri izboru. Kako sam pocetnik u ovom sportu, nekih cetiri godina i oko 50ak dana ukupnog skijanja, tako se i moj izbor svodi na skije za pocetnike.
    Pre tri godine sam dobio polovne skije od prijatelja, lepo ocuvane, na kojima sam koliko-toliko savlado tehniku skijanja. Radi se o HEAD world cup skijama iz 2009/10, (ako nekome nesto znaci) da li je do skija ili je do mene, znam samo da je bilo jako tesko skijati E sad, moj izbor se svodi na nekoliko modela:

    Elan Explore Erise 72 ili Elan Explore Erise 76
    Elan Amphibio 10
    Head Natural Instinct Ti
    Salomon X-Max X7 Ti
    Atomic Performer XT Scandium
    Sve su u velicini 170cm, a ja sam visok 185, ili da izaberem jedan nivo vise
    Head Strong Instinct Ti ili Salomon Xdr 79 Cf one su dostupne i u velicinama od 160cm, a sve dolaze u kompletu sa vezovima

    Kao sto sam napisao, sebe smatram za pocetnika iako bez ikakvih problema vozim i crvene staze (crne zaobilazim u sirokom luku sa skijama na ramenu), zelim skiju koja nije brza i koja se lagano vozi jer zelim da uzivam u voznji
    Ocekujem komentare samo za ove modele, znam da cete mi predloziti i neke druge modele za koje mislite ili znate da su bolji ali su svi ovi modeli trenutno dostupni u nasim radnjama i svi su u cenovnom rangu do 35k din sa popustom

    Hvala unapred

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drazza Pogledati poruku
    ...Radi se o HEAD world cup skijama iz 2009/10, (ako nekome nesto znaci) da li je do skija ili je do mene, znam samo da je bilo jako tesko skijati ...
    Do skija je. Da si tih 50ak dana skijao na odgovarajućim skijama, sada bi bio bar napredni rekreativac. Kao da si učio voziti auto u ferariju.

    Nisam ljubitelj Amphibio fola, ali od ponuđenih modela moj glas ide za Elan Amphibio 10.

  3. #3
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drazza Pogledati poruku
    Ocekujem komentare samo za ove modele, znam da cete mi predloziti i neke druge modele za koje mislite ili znate da su bolji ali su svi ovi modeli trenutno dostupni u nasim radnjama i svi su u cenovnom rangu do 35k din sa popustom

    Hvala unapred
    Nesto sto je Stekan pomenuo pre nekoliko nedelja, na zalost nisam mogao da nadjem da ih i probam

    Nordica GT76 CA u 174cm za 37.5k

    Nordica GT76 CA u 168cm za 32.5k

    Identicne skije, osim boje ali nema u svim velicinama. Ja bih isao na duze.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne mogu da kažem da poznajem sve modele koje si naveo, ali ukupni moj utisak je da je za tebe Amphibio sasvim odgovarajući izbor.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Nesto sto je Stekan pomenuo pre nekoliko nedelja, na zalost nisam mogao da nadjem da ih i probam

    Nordica GT76 CA u 174cm za 37.5k

    Nordica GT76 CA u 168cm za 32.5k

    Identicne skije, osim boje ali nema u svim velicinama. Ja bih isao na duze.
    Meni je preporučio taj model i ja sam na kraju njih i uzeo, ali ih još nisam probao :(
    Možda uspem u poslednjoj sedmici marta još neki dan uhvatiti, ali izgleda da će da čekaju sledeću sezonu.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Pošto ovde često pročitam da se traži mišljene o određenim modelima, i da je poželjno lično iskustvo a ne samo na osnovu net recenzije, koristim priliko da prenesem iskustva MM ( mog muža, prim.prev.)
    Naime, kada pomisliš da si završio ski sezonu pa odlučiš da prodaš sopstvene skije ( i uspešno ih udomiš), a onda isksrne još neki ski vikend i shvatiš da nemaš na čemu da skijaš, ne preostaje ti ništa drugo nego da ih rentiraš jer je kupovina novih planirana za sledeću ski sezonu.
    E pa već kada se rentira, eto prilike da se probaju neki interesantni modeli.
    1. Salomon X-Drive 8.0
    https://www.evo.com/outlet/ski-packa...-xt12-bindings

    Rentirane na Torniku ( Beosport) poslednjeg vikenda rada skijališta. Prirodnog snega je bilo dovoljno i nije bilo toplo, ali se nisu baš preterano potrudili da utabaju staze, pre bi se reklo da su ga samo nabacali da izdrže dok ne stave ključ u bravu.
    Na takvoj ne pretrano uređenoj stazi su se ove skije pokazale odlično. Stabilne, lako upravljive i tvrde taman koliko treba. Od njega preporuka za ove skije.
    MM je u katgoriji naprednih rekreativaca tako da se i time rukovodite kada je lično mišljenje u pitanju.


    1. Blizzard X-Power 770 Ti

    https://www.evo.com/outlet/ski-packa...2-cm2-bindings


    Rentirane na Kopaoniku ( Stiv) za Uskrs. Uz sav trud Skijališta Srbije da što bolje utabaju staze, vreme nije baš išlo na ruku, tako da zbog visokih temperatura staze su vrlo brzo bile mekane i razrovane! I na takvim stazama ove skije su se pokazale vrlo pristojno, za nijasnu mekše od pomenutih Salomon i neznatno manje stabilne, mada su uslovi ipak bili lošiji nego na Torniku tako da je možda do staza a ne do skija. Sve u svemu takođe preporuka i za njih jer su se za tih nekoliko dana pokazale vrlo pouzdane i odlične za celodnevno rekreativno skijanje. Brzina im je takođe vrlo zadovoljavajuća jer je dao sebi oduška na nešto tvrđoj praznoj stazi na noćnom skijanju.

    Salomon su bile u dužini 168, a Blizzard 167, i savršeno su mu legle na njegovih 176

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Pozdrav svima, potrebna mi konsultacija. Razmišljam se o kupovini Dynastar legend pro rider skija https://www.evo.com/outlet/skis/dyna...end-pro-rider5 . Da li neko ima nekakvo iskustvo sa ovom skijom?
    Napredan sam skijaš, forsiram powder kada god ima uslova za to. Visok sam 176cm, imam 39 godina, 75kg, u prilično dobroj formi. Dilema je koju dužinu izabrati? Da li 166, ili 175? Trenutno vozim Blizzard Bushwacker malo stariji model 175cm dužine i u principu nemam problema sa dužinom, ali opet savet, da li bi mi 166cm bio konforniji, bi mi značio...

  8. #8
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    175 bez razmisljanja

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Vrede li šta? Mogu li se iole pristojno voziti po stazi, ili su samo za mekoću? Po recenzijama koje sam čitao na EVO sajtu kažu da gripuju pristojno za tako debelu skiju.

  10. #10
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ne znam nisam te probao.
    Rekoh ti generalno za duzinu.
    Minimum tvoje visine ili do +10cm.
    Pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •