Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #31
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Head za Srbiju zastupa Markoni, skiju koju sam ti predložio je:

    http://www.markonisport.rs/sr/proizv...els-islr-170cm

    Ista ta skija kod Markonija je na kraju / van sezone (ako se ne varam) bila 350eura..

  2. #32
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    U prlici sam da povoljno kupim Elan AMPHIBIO 14 TI FUSION, 178cm.

    Voleo bih da cujem misljenja o ovoj skiji? Zadnjih par godina sam vjeran Fischer RC4 Super race SC, 175cm. Vreme je za promjenu i mislio sam da predjem na Amphibio.

    Za one koji me jos ne znaju 195cm, 110kg.

    Ljudi pricaju kako im je Fischer RC4 tezak, zahtjeva puno snage, tvrd. Meni je bio super, s lakocom sam ga vozio. U kombinaciji s Salomon Impact 8 CS 100 pancericama mislim da je lepo funkcionisao. Nije mi do skijanja off road-a, ostajem na stazama i zelim sto vise kratkih zavoja ali i ponekad da pustim skiju pa vezem i nekoliko sirokih.
    Naravno, Fischer je bio zahtjevan cim nije perfektna staza i to je taj problem sto ga sad zelim rjesiti posto nece uvjek staza biti top.

    Ako uporedimo RC4 SC i 14 Ti Fusion, gde sam?
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #33
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Naravno, Fischer je bio zahtjevan cim nije perfektna staza i to je taj problem sto ga sad zelim rjesiti posto nece uvjek staza biti top.
    Nije ni čudo s obzirom da je struk 67 mm. Elan je 6 mm širi i sigurno će biti tolerantniji na razrovanoj stazi. Mislim i da ima nešto veći radijus. Go for it.

  4. #34
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Mislim da je to jako individualno. Ja sam bio u slicnoj nedoumici (samo obrnuto) i zamenio Nordica Firearrow 74 bese sa Head iSL i prezadovoljan sam (prvo sam probao iSL u renti u Italiji i video to je to). Drugarica probala od mene iSL i zamenila svoj Amphibio isto sa iSL. Tako da bolje probaj idealno 2-3 dana i onda odluci. Meni su za stazu te all around skije krs. Toliko malo koliko su bolje na razrovanoj stazi ne vredi razlike koliko su bolje slalomske skije na sredjenoj stazi. Sto se tice konstitucije skoro smo identicni (ja 197cm i 105kg) i sa nasom tezinom prilicno sam siguran da sa svakom skijom mozemo da ispeglamo razrovanu stazu tako da neces primeniti neku razliku u tim uslovima.

    p.s. zaboravih da dodam - veci je mnogo plus tih allaround skija duzina jer se SL prave do 170cm sto je na nasu visinu ipak malo kratko. Meni bi recimo idealno bilo 175-180 za slalomsku skiju, al jbg ne pravi se .

  5. #35
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Amphibio je 178cm trako da je to to. Sto se tice probe, nemam opciju, ako kupujem kupujem. Mislim da cu uzeti, ipak je okarakterisana kao skija za uredjene i blago razrovane staze sto je sasvim dovoljno da zadovolji moje potrebe u ovim uslovima.
    Javim se s recenzijom
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #36
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Moje skromno misljenje za Drazena
    Na osnovu mog iskustva ja nikad ne bih isao na skiju kracu od 5% od visine skijaca, mada optimalno bi bilo 5-10cm nize od visine skijaca, visina bi varirala u odnosu na tezinu skijaca svakako.Sto je tezi skijac to ce skija biti duza. Naravno ovo iznosim za rekreativce, sa 50+ godina, bez previse igrarije po stazama i u duzim zavoima, jer kraci su za one sa manje godine, jer su oni okretnii, i naravno malo sire u odnosu na te sa cudnim svetski prepoznatlivim osnakama.
    Sto reci, za visinu 185+ nikad ne bih isao ispod 175cm, a kada se doda tezina od preko 90kg onda i cm na skijama idu nagore.
    Naravno sa 90+kg onda i skija mora biti malo vise tvrdza jer je pritisak na skiju veci, ali tvrde skije su teske a sa 50+ godina treba potraziti lakse skije. Znaci lake a tvrde skije. I na kraju struk oko 80 za komotno skijanje. Radius za tu visinu i sirinu oko 17-18m.
    Predlog sa moje strane Brahma.

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    57
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Moje skromno misljenje za Drazena
    Na osnovu mog iskustva ja nikad ne bih isao na skiju kracu od 5% od visine skijaca, mada optimalno bi bilo 5-10cm nize od visine skijaca, visina bi varirala u odnosu na tezinu skijaca svakako.Sto je tezi skijac to ce skija biti duza. Naravno ovo iznosim za rekreativce, sa 50+ godina, bez previse igrarije po stazama i u duzim zavoima, jer kraci su za one sa manje godine, jer su oni okretnii, i naravno malo sire u odnosu na te sa cudnim svetski prepoznatlivim osnakama.
    Sto reci, za visinu 185+ nikad ne bih isao ispod 175cm, a kada se doda tezina od preko 90kg onda i cm na skijama idu nagore.
    Naravno sa 90+kg onda i skija mora biti malo vise tvrdza jer je pritisak na skiju veci, ali tvrde skije su teske a sa 50+ godina treba potraziti lakse skije. Znaci lake a tvrde skije. I na kraju struk oko 80 za komotno skijanje. Radius za tu visinu i sirinu oko 17-18m.
    Predlog sa moje strane Brahma.
    Svako mišljenje mi je dobrodošlo, i uvažavam . Što se tiče dužine skija, svestan sam da iskusniji (a ja bih rekao i mnogo bolji od mene) skijaši listom preporučuju dužu skiju – upravo tako kako i ti navodiš. Jedino mi je Wlad ’dao za pravo’ da gledam i kraće skije – njega isto računam u odlične i iskusne skijaše, a moje je visine, jedino sa 20kg tereta manje.
    No, ne bih ja da ’suočavam’ različita mišljenja, na kraju se dosta svodi i na lična iskustva. Ono što mene jedino ’brine’ kod dužih skija je – kako će/ću se ponašati na stazi sa hupserima. Nije da je biram takve staze, prosto nekada nemaš izbora. Na ispeglanim stazama ja lako kontroliram i doziram svoju brzinu, te nisam do sada osećao neku nestabilnost kod kraćih skija – neke su se znali ’tresti’ kod većih brzina (recimo ETL) ali kontam da je to zbog manjka krutosti skije a ne zbog kraće dužine (iskusniji će me ispraviti ako grešim). Na hupserima sam se pak mučio sa skijama od 175cm jer – nemam odgovarajuću tehniku (iako napreduje ), i uvek mi zadnji kraj skije ’zapinje’ .

  8. #38
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Dražene, moraš da pronađeš kompromis koji tebi najviše odgovara. Skija koja je idealna za sve uslove ne postoji, da citiram samog sebe, kad bi postojala, samo bi se takve proizvodile. Tvoje razmišljanje o amphibio daskama mi izgleda da je u dobrom pravcu, na tvome mestu bih se verovatno odlučio. Ovako kao si predstavio, rekao bih da je ta širina odgovarajuća za tebe. Što se tiče dužine, sa tim gabaritima i nemamo baš nekog izbora.

    @Trendo
    Pazi za brahma: Na sajtu Blizzarda, na grafikonu je skije opisana kao namenjena za uređenu stazu i brzu vožnju. A onda u opisu karakteristika piše:

    At 88mm underfoot, the super versatile Brahma puts the fun into every type of snow condition and terrain the mountain has to offer. The Brahma is your ticket to truly own the mountain.
    Dal ja nešto ne kapiram ili se to jednostavno ne slaže jedno sa drugim.

  9. #39
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Slaze se slaze . Kada proizvodzaci napisu ovo onda misle za sve tipove snega i kondiciju snega ali na stazi. Oce da kaze da se brahma odlicno snalazi na sve uslove na koje mozes naici tokom dana na stazi, a samo ponekad kad je dobro formiran sneg pored staze, ali uglavnom na stazi i to je to all mountain.
    All mountain nikako ne znaci kroz celu planinu, nego u delu planine gde se nalazi ski centar i to gde je uredzen . E to je marketing.
    Brahma ima mali rocer napred i sasvim mali pozadi,tako ce ona lako prelaziti preko svakakvig snega na stazi a sa tim malim rokerom pozadi jos lakse ce izlaziti iz zavoja, posebno kod hupsera. Naravno ima jos ceo kup skija kao brahma.

  10. #40
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    43
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Pa to onda znaci da mi pilici sto skijamo i po pistama i po raskopanim stazama, od leda do mekog snijega treba da jurimo all mountain skije, ako hocemo samo jedne skije?


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •