Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 100

Tema: Kupovina skija - pomoc u izboru

  1. #51
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    ...185cm/84kg, srednja tehnika, najvise Kopaonik upotreba, brza i agresivna voznja po ravnim stazama(zena bi rekla divlja) a lagana kad se rasklace i formiraju hupsteri i ploce leda, najvise uzivam u dugim brzim zavojima sve na rubove(ali toga realno bude najmanje zbog uslova), ne idem u dubok snijeg samo staza, ocu neke skije koje se lagano voze a ne da se mucim i natezem......cipele 80-90 flex, skije 170cm i sirina struka oko 75mm?
    Mali uvod: Kolega iz Sarajeva sa kojim sam skijao prošle sedmice na Turracheru vozi Progressor F18 160 cm, a on je visine od oko 170-175cm i prosječne težine. Odlično skija. Hoće da mijenja skije i razmišljao je opet o dužini 160cm. Zamolio sam ga da proba Experience 88 HD 188cm. Struk 88 mm, 15 cm duže od njegove visine. Vozio ih je na blažoj stazi u čistom karvingu. Komentar je bio "Uuu, jesu mirne! Ali i idu sporije od mojih". Moj odgovor je bio "Nisu sporije, već brže, ali zbog mirnoće i stabilnosti se tebi čini da su sporije". Kako god, sad razmišlja o skijama ne više od 160, već od oko 170 cm. Ja sam mu predložio Nordica GT 80 Ti.

    Nikola, istu skiju mogu i tebi predložiti. U dužini 174cm. Još bolje Nordica GT 84 Ti, ali će ti se taj model učiniti preširok. Šteta što ih ne rade preko 180cm.

  2. #52
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zaboravih jedan detalj. Ne bih uzimao pancerice sa flexom ispod 100.

  3. #53
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Istina je to za mirnocu i osjecaj brzine - prosle god prvi put na kolasinu, rano ujutro topao dan ali jos tvrda staza i snimim jedan uski krak strme staze sto direktno izlazi na zicaru, no to tada nisam znao, pa sam se lagano spustao dok nisam vidio da ima ravna sirina nakon nje i tu se pustim u spust....ono brzo je bilo ali mislio sam nista posebno. Vadim tel da vidim brzinu sok, preko 100 :O
    Vau reko, ako krenem u spust jos ranije ima da uvatim 120. Posle 20 min kad je bila prazna, uradim bas to, tresu se skije tresem se ja, sav srecan da se nisam prosuo gledam tel 90....reko aj opet mora da je tel zastekao.
    Krenem opet isto posle 20-30min, ali ovog puta se jos vise zaletim na gornjem dijelu staze, pa se jos prije krivine pustim, vibracije me tresu mislim da cu da poletim, gledam tel posle oko 85 wtf :d

    Kako je vrijeme prolazilo, snijeg je bio sve meksi, mislio sam da sam mnogo brzi od vibracija a u stvari mnogo sporiji

    Ima mi drug pancerice head 105 ili 110, i to sa custom mold otiskom njegovog stopala....mucenje je skijati sa njim - pred i posle svake zice cekamo ga da ih otkopca i zakopca, ne moze drugacije kaze. Dok ja preko 15 godina skijam na rentalu, ne vjerujem da sam ikad imao preko 70, ali zakopcam ih ujutro i ne diram do skijasnice.
    To maltretiranje njegovo mi je bas deal breaker.

    Nesto mi je osjecaj da bi mi amfibio legao ali su mi duzine bas neodgovarajuce. Mozda i ne kupim skije ove sezone, ali cipele uzimam 100%
    Izmenio/la nikolaf7; 24.01.2019 u 01:29.

  4. #54
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    GPS brzina u proseku je tačna, ali pikovi znaju da pogreše.. Ako znate kako aplikacije računaju brzinu onda nije teško zaključiti da nekada ispišu pogrešnu brzinu . Naime, očitavaju se pozicije (koje naravno imaju greške, u "rupama" na planini još veće) na svakih X milisekundi, i gleda se promena pozicije, pa se naravno brzina računa put / vreme. Da karikiram grešku, ali da bi "dočarao", ako se u 1/100 sekundi očita pozicija, vi stojite i GPS "zezne" poziciju za 1 metar, aplikacija će da izračuna da ste se kretali 100m/s.
    Naravno da aplikacije imaju "peglanje" podataka (pa se isfiltriraju greške dosta dobro) ali opet ti pikovi mogu da pogreše..

    @nikolaf7: drugar ti nije dobro odabrao cipelu, ja otkopčavam cipelu na pauzi u kafani, ali ne zbog udobnosti nego da se malo zagreju stopala - a ceo dan skijam (kao i većina forumaša) sa zakopčanim cipelama.. Flex index 130 na mojim, super udobne.. Dakle, nemoj da te flex index plaši, ako odabereš cipelu po svojoj nozi sve je OK.

  5. #55
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    @nikolaf7: drugar ti nije dobro odabrao cipelu, ja otkopčavam cipelu na pauzi u kafani, ali ne zbog udobnosti nego da se malo zagreju stopala - a ceo dan skijam (kao i većina forumaša) sa zakopčanim cipelama.. Flex index 130 na mojim, super udobne.. Dakle, nemoj da te flex index plaši, ako odabereš cipelu po svojoj nozi sve je OK.
    100% se slažem sa Wladom. Kako ih zakopčam u 8:50, ne diram ih do kraja skijanja (Lange flex 120). Udobne cijeli dan, a otkad koristim ski čarape sa 70% vune (Icebreaker) više mi prsti ne mrznu.


  6. #56
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    ...Ima mi drug pancerice head 105 ili 110, i to sa custom mold otiskom njegovog stopala....mucenje je skijati sa njim - pred i posle svake zice cekamo ga da ih otkopca i zakopca, ne moze drugacije kaze....
    To maltretiranje njegovo mi je bas deal breaker.
    Drug sigurno skija na Head skijama. I vjerovatno ima na sebi još opreme (brile, kaciga, jakna?) na kojoj piše Head. U Austriji vidim sve više Atomic Redster skija i naravno da ljudi uz njih kupuju Atomic crvene pancerice. Hiršer čuda pravi. To uparivanje pancerica sa skijama (a ne sa svojim nogama) je najčešće bolna stvar.


  7. #57
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Izbor skija je potpuno individualna stvar. I svako najbolje zna u kom stilu vožnje najviše uživa.

    Ono što većina danas griješi, ne znam pod čijim uticajem, je
    1a. kupovina mekanih pancerica cc flex 60.
    1b. kupovina (pre)velikih pancerica.
    2. kupovina mekanih skija, skija za "početnike".

    Za odrasle osobe "početničke" skije služe samo da se uzmu pare i da već sledeće sezone opet kupuju nove.

    Da me ljudi pogrešno ne shvate jednaka je ludost odmah kupiti i Race model skije

  8. #58
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    @stekan previše značaja daješ Hiršerovim rezultatima. U Austiji je normalno da ljudi voze Atomic, pa cijela reprezentacija im skija na Atomicu.

    Pazi, ako neko kupuje komplet opremu odjednom u 80% slučajeva će završiti skije, pancerice, štapovi, kaciga iste marke. Dobro kasnije će štapove zamjeniti sa fluorescentnim LEKI karbonima i tu počinje njegov preporod

    Ma uvale im prodavci taj "paket". Više puta sam prisustvovao toj seansi.
    Kod nas na Jahorini imaš preslikanu situaciju sa Fišerom.
    U Americi je to Head.

    Ja da idem u Srbiju na skijanje samo bi HEAD uzimao .
    Pa đe na Đokovića da naletim, a da vozim Elan ili Atomic.

  9. #59
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    @stekan previše značaja daješ Hiršerovim rezultatima. U Austiji je normalno da ljudi voze Atomic, pa cijela reprezentacija im skija na Atomicu.
    Što jeste, jeste, austrijanci ubjedljivo najviše koriste Fischer, a onda slijede Atomic, Head i Blizzard. Patriotizam, pri čemu je bitno da je od pobrojanih brendova samo Fischer u čistom vlasništu austrijske porodice, dok su ostali globalizovani (npr. Atomic je brend u vlasništvu finske kompanije Amer Sports).

    A u vezi Hiršera, siguran sam da je njegov uticaj na izbor obične skijaške populacije ogroman. Prijatelj iz Villacha koji je doskora bio u biznisu ski opreme mi kaže da se svaki bitniji događaj u svijetu vrhunskog skijanja momentalno manifestuje na kupovno ponašanje širokih masa. Rekao mi je npr. da je odmah nakon Šumaherove nesreće prodaja kaciga nenormalno porasla. Head je nekoliko godina dominirao Svjetskim kupom i to se vidi po skijama na našim skijalištima (slažem se i da je Đoković tu imao svoj uticaj). Kako sam ovih dana na godišnjem odmoru, a sjedim kod kuće i oporavljam napaćene leđne mišiće (i možda pokoje napuklo rebarce), gledao sam nekoliko trka Svjetskog kupa i vidim da je Head popušio na mjestu br. 1. Mnogo je više Rossignola i Atomica u prvih 30 takmičara. Čak se i Dynastar vratio. A Hiršeru skidam kapu do zemlje. On je kao Ingemar nekada.

    Tužno je da je čak Banja Luka zatrpana snijegom (i još uvijek pada), a ja malo sjedim, malo ležim, malo gledam TV, malo vas smaram na forumu i tako u krug.

  10. #60
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Hahaha istina ima i skije head, ali njih je dobio na poklon prije 5-6, tada su bile najnoviji model i najskuplje u radnji u Austriji nedje, sigurno neki tvrdi i bas teski za pocetnika model. Cipele je uzeo prije skija u head radnji jer je imao veliki popust tamo, pa je rekao daj najbolje kad su mu rekli da se te oblikuju po njegovom stopalu i kojekakva cuda jos.

    A nosi i kacigu i to upravo zbog Sumahera iako je po meni to glupost jer skija samo na stazi lagano i odma odustaje cim se raskopa. Ja je ne nosim recimo, iako vozim brze daleko sam oprezniji i sigurniji, jednostavno mi se ne moze vise desiti da padnem i izletim sa staze u drva ili u znak kao ranije. Puna staza likova sa kacigama koji ne prebace 30 na sat, a onda padnu pri 10 na sat u mjestu i povrijede noge ruke rame jer ne znaju kako se pada, a tu kaciga ne pomaze.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •