Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 38 od 38

Tema: Skije - zamena za rental

  1. #31
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Slalom skije su ti krace, bar neke sto sam gledao su max 170cm


  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Mladicu mi smo istih dimenzija samo godine x2 . E, zamisljam sebe pre vise od dekade kako sam imao slicna pitanja i dvojbe. Sada se uzasavam za nesto ispod 177 a kamo li 158, i uze od 80, ma koi 80,uze od 88. To za stazu, onako, inace nikad ispod 180 sa 90. Poz
    Koje su prednosti i mane sirine preko 80, u poredjenju sa 73-75?


  3. #33
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pa moram da kazem da je odgovor u malo dubljem razmatranju, ali ja cu probati biti kratak.
    Prvo, spored mog skromnog pogleda, slalom skije su za slalom takmicenje, kao i GS a i sve one oznake WC i sta li vec. Znate, ljudi idu na rekreativno bavljenje sportom zvano skijanje i za to upotrebljavaju skije koje njima odgovaraju, a to ne zavisi dali su slalom veleslalom ili cak i turing skije koje ja upotrebljavam.
    E sad, mom nacinu, tehniku skijanja odgovara sira skija jer time sam stabilniji, lakse prelazim preko raznih neravnina, nakupljenog snega, hupsera itd, a geometrija skije sa r na pr ne veci od 20m omogucava da bez problema primenjujem i karving tehniku na stazi. Ponekad van staze stanje snega, kad je tvrdo formiran, je identicno sa stazom, pa cak i tvrdze, plus strmina/veci nagib trazi malo stare skole skijanja gde pak duzina skije omogucava vecu brzinu i daleko vecu stabilnost.
    Pri pretrazi novih modela skija uvek sam zagrizen da skija ne bude previse mekana, a po meni je zabluda da skija za van staze treba da bude mekana.
    U danasnje vreme i skoro sve skije vidim da imaju titanal, legura koja daje cvrstinu ali i malu tezinu, pa se dodaje karbon kako bi skije jos dobile na cvrstinu ali ne na tezinu.
    Sve ova je u soodnosu sirina, visina, radius i tezina skije koje su za celu planinu ne samo za 'stazu' ili jos gore, za pojedine staze koje traze i odgovarajuce stanje staze.

    Eto trudio sam se da budem kratak

  4. #34
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    ...Da li ima jos nesto sto bi trebao da dodam prilikom rentiranja, da li je to slalom skija?
    Slalom skija za mene je takmičarska skija koju mogu nabaviti samo klubovi preko ovlaštenog distributera. Nema ih u trgovinama, iako ima onih koje skoro identično izgledaju. Za većinu rekreativaca pojam slalom skije označava skiju malog radijusa i male dužine kojom je lako skretati. Isti model skije u različitim dužinama ima različit radijus, tako da skija od 155cm koja ima radijus 13m, pri dužini 170cm vjerovatno ima radijus oko 16m.
    Mnogim rekreativcima je sitno vijuganje vrhunac skijanja kojem teže. Ali ako uzmeš skiju savršenu za sitno vijuganje (vrlo kratka, vrlo mali radijus), ista će vjerovatno biti daleko od idealne skije za jurnjavu po širokim i dugačkim stazama Francuske ili za popodnevno skijanje po razrovanoj stazi. Za razrovanu stazu je bolje da je skija šira (struk 80+mm), a za Francusku je bolja duža sa srednjim radijusom (15-18m).
    Da skratim, na tvom mjestu bih gledao kakvu skiju dužine 170-175cm, struka 75-80mm i radijusa 15-16m.

  5. #35
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Jasno, zahvaljujem vam se jos jednom na opsirnim odgovorima i edukaciji, jasno mi je sa kakvim zahtevima da idem u rental

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Elan wingman 82 mi deluju kao nesto o cemu ste pricali, ako sam dobro shvatio. Nadam se da se moze to pronaci u planet bike rentalu

  7. #37
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ja koristim skije sa dimenzijama 128,88,113 r17 L181, a ove koje si naveo u L178 su 129,82,112 r15.5 stim sto su moje za 60% lakse, sto je mana u odnosu na taj elan, mana za resort.
    No uvek kad cujem za elan pitam, jel imaju oni taj amphibio, ne za drugo, verovatno je stvarno dobar kao sto kazu, ali da stalno gledam koja je leva a koja desna... pa ne moram

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Posto nisam nasao to sto sam trazio, zavrsio sam potragu po rentalima na elan amphibio 14 ti u duzini 168, jer nije bilo duze i svidja mi se mada bih probao i siri struk pre same kupovine jer je ova 76 cini mi se

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •