Iako postoje teme gdje se spominje Flachau, najpoznatije skijalište iz grupe SSS, mislim da valja da otvorimo novi tred - posebno zato što se ova grupa skijališta poslednje dvije godine brendira pod imenom Snow Space Salzburg.
Od 2013 / 2014 postavljanjem G-Link gondole povezan je Wagrain, centralni dio snow space-a sa Flachau-om i praktično dobijeno jedno cijelovito skijalište. Wagrain je ranije bio povezan sa St Johan / Alpendorf-om.
120 KM staza, laka dostupnost, super konfiguracija, nadmorska visina 900 - 1900 m, odlična infoastruktura.
Jedno od boljih skijališta u kojemu sam bio, nažalost, samo na jedan dan. Obično ga skijaši tako i obilaze - kao "značku" u okviru Ski Amade kompleksa. Mi smo bili smješteni u Schladmingu i došli smo na jedan dan u obilazak.
I oduševili se.

Prvo - ko može reći da je Flachau loše skijalište? Ok, St Johan jeste malo za početnike ali je to i dobro što ima za svakog ponešto.
Drugo - Snow Space je sasvim uporediv sa Schladmingom.
Treće - blizu je, odmah uz auto put od Vilacha ka Salzburgu.

Ovo poslednje mo je i najveća mana, jer zna biti gužvi. Ali ljudi, i pored hordi skijaša te staze drže li drže. Sve do 4 popodne, uz vrlo malo hupsera. Mislim da bolje sređuju staze i od onih u Dolomiti super ski skijalištima. Ako se krene žicom iz Flachau-a, ima sasvim fino da se putuje dok se obiđe skijalište do Alpendorfa i nazad. Sve staze su skijaške, sa vrlo malo spojnica (spojnica je G-link, spektakularna gondola)

Znači, Snow Space je dio regije Salzburger Sportwelt, koji je opet dio regije SkiAmade. Međutim, skijalište je samo za sebe vrh i sasvim ravnopravno stoji uz Schladmning, kao centralni izbor pri posjeti ovoj regiji.

Ako bih ga rangirao - ispred koruških skijališta, uporediv sa Schladmingom i Kitzbuhel-om, malo iza Saalbach-a.
Svakako must za posjetiti.

20171227_150410.jpg

20171227_132035.jpg

20171227_152920.jpg

20171227_113440.jpg