Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Snow Space Salzburg (Flachau - Wagrain - St Johan)

  1. #1
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano Snow Space Salzburg (Flachau - Wagrain - St Johan)

    Iako postoje teme gdje se spominje Flachau, najpoznatije skijalište iz grupe SSS, mislim da valja da otvorimo novi tred - posebno zato što se ova grupa skijališta poslednje dvije godine brendira pod imenom Snow Space Salzburg.
    Od 2013 / 2014 postavljanjem G-Link gondole povezan je Wagrain, centralni dio snow space-a sa Flachau-om i praktično dobijeno jedno cijelovito skijalište. Wagrain je ranije bio povezan sa St Johan / Alpendorf-om.
    120 KM staza, laka dostupnost, super konfiguracija, nadmorska visina 900 - 1900 m, odlična infoastruktura.
    Jedno od boljih skijališta u kojemu sam bio, nažalost, samo na jedan dan. Obično ga skijaši tako i obilaze - kao "značku" u okviru Ski Amade kompleksa. Mi smo bili smješteni u Schladmingu i došli smo na jedan dan u obilazak.
    I oduševili se.

    Prvo - ko može reći da je Flachau loše skijalište? Ok, St Johan jeste malo za početnike ali je to i dobro što ima za svakog ponešto.
    Drugo - Snow Space je sasvim uporediv sa Schladmingom.
    Treće - blizu je, odmah uz auto put od Vilacha ka Salzburgu.

    Ovo poslednje mo je i najveća mana, jer zna biti gužvi. Ali ljudi, i pored hordi skijaša te staze drže li drže. Sve do 4 popodne, uz vrlo malo hupsera. Mislim da bolje sređuju staze i od onih u Dolomiti super ski skijalištima. Ako se krene žicom iz Flachau-a, ima sasvim fino da se putuje dok se obiđe skijalište do Alpendorfa i nazad. Sve staze su skijaške, sa vrlo malo spojnica (spojnica je G-link, spektakularna gondola)

    Znači, Snow Space je dio regije Salzburger Sportwelt, koji je opet dio regije SkiAmade. Međutim, skijalište je samo za sebe vrh i sasvim ravnopravno stoji uz Schladmning, kao centralni izbor pri posjeti ovoj regiji.

    Ako bih ga rangirao - ispred koruških skijališta, uporediv sa Schladmingom i Kitzbuhel-om, malo iza Saalbach-a.
    Svakako must za posjetiti.

    20171227_150410.jpg

    20171227_132035.jpg

    20171227_152920.jpg

    20171227_113440.jpg

  2. #2
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Par zapažanja još.
    Do skijališta je vrlo lagano doći, odmah uz autoput, sa jedne strane velika prednost, dok sa druge, u određenim periodima godine, mana. Parking u podnožju Achtejeter gondole je ogroman, dobro organizovan, radnici sa parkinga regulišu parkiranje da ne bi bilo zagušenja. Postoji i parking za električne automobile.Iz Flachau-a je moguće "izaći" na planinu sa čak 4 žice, od kojih je samo jedna gondola, dvije 6-sjedišnice i jedna vučnica. Mi smo izašli gondolom i par puta prepeglali staze 3, 6, 7 i 8. Sjedešnice su moderne i brze, uglavnom sa kupolama za zaštitu od vjetra, ima ih i sa grijanim sjedištima. Ista stvar je sa dijelom koji pripada Wagrainu i Alpendorfu. Od staza koje su primamljive naprednijim skijašima jedino nismo skijali 24-ke, ni crvenu ni crnu. Za preporuku je staza 60 u Alpendorfu, 31, 33 i 38 u Wagrainu. Flachau dio je sav crven i sav doooobar, širok, uređen, tako da sem pomenute gužve ne znam koju bi manu neko mogao da nađe. Meni su sve pomenute staze legle, tako da sam neke iz cuga odvozio, neke i više puta. Na dijelu staza i žica koje spajaju Wagrain i Alpendorf, zbog kraćih staza i protoka skijaša, čak i pored šesto i osmosjeda ima gužve. Taj dio treba koristiti samo kao put, a skijati je daleko bolje na već pomenutim stazama. Mogućnosti za off su daleko bolje nego u Schladmingu,prirodnog snijega je primjetno bilo više. Svakako da postoje i djelovi na kojima početnici mogu učiti prve korake, kao, recimo Wagrainwinterwelt dio. Cijene u restoranima austrijski prosjek, a restorana ima sasvim dovoljno u svim dijelovima snow space-a. Uočljiva je škola Hermanna Maiera na stazama, velika bista koju ne možete ne primijetiti na parkingu i sav kult tog čovjeka je jak marketing za ovo mjesto. FIS staza ženskog slaloma nosi njegovo ime. Posebna priča i doživljaj je Garaventin G-link - gondola koja bez stubova preko doline prebacuje skijaše sa jednog na drugo brdo.Sve u svemu ovo je odlično skijalište, za preporuku svakom ko se nađe u ovom dijelu Osteriha. Jedini minusevi su pomenuta gužva i vrhovi ispod 2000nm. Da ne pričam da je odmah pored Zauchensee, Radstadt, Altenmarkt, Flachauwinkl...Mislim da ne postoji tako mali prostor sa 4 trke svjetsog kupa.alpendorf 1.jpgalpendorf.jpgelektro.jpggužva.jpgwagrain 1.jpg
    Elderly

  3. #3
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Evo ga i video zapis sa obilaska
    https://www.youtube.com/watch?v=YQr-HAzm0S0

  4. #4
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Sve je kao sto su @Panzer i ExBaker opisali.
    Kolicina i planiranje ulozenog moze se videti na
    https://www.snow-online.com/skimag/f...e-salzburg.htm
    Ovo je druga Nova godina da smo locirani u toj regiji, prosle godine Altenmarkt a ove Radstad.
    Najveci broj ski-skola smo sreli na Flaschau, ali ima dovoljno alternativnih staza koje u kombinaciji sa brzim zicarama koje bez problema brzo propustaju veci broj skijasa, tako da sve funkcionise bez vecih zastoja. Mi vezemo 4-5 dana skijanja kombinujuci Snow-Space, Obertauern, Schladming i Zauchensee..i vratimo se prepuni pozitivnih utisaka .

    Anegdota:
    U sredu 3.januara mi se desilo da su mi "digli" zenine skije, ispred kasse u Flaschau, na kraju skijanja oko 16h.
    Ispred nosa. Spustio sam pogled na 2 min, 'ebo me free wi-fi , kad ono zateknem svoje daske a zeninih nema.
    Dzaba trcanje po parkingu i zagledanje skijasa sta ko nosi, kao da su u zemlju propale..mislio sam da je skrivena kamera.
    Medjutim, predusretljivost ljudi na kassi, odmah su zvali policiju koja je dosla za 5min, popunjavanje zapisnika sa detaljnom specifikacijom (boja vezova, boja podloge daske!!!, itd.), zaposleni u Intersport-Areni koji su priskocili u pomoc da potraze na kameri snimak..sve to govori o visokom stepenu profesionalizma sa kojim svako radi svoj deo posla.
    I ovo vazi definitivno za svako skijaliste u Austriji, potpisujem!
    Sve se to razresilo sledece jutro, Elan je vracen.

    Naime, to isto vece sam se muvao jos 2h oko kasse i IntersportArena, i vidim da su ostale "necije" AtomicWintage daske na samcu.
    Lik iz Intesport-Arene izadje i zajedno samnom unese daske u svoju radnju, i prema code-u na dasci provali da su iznajmljene u IntersportFlori (u Radstadu).
    Kaze, mi nismo u istom sistemu iznajmljivanja, ali ce verovatno ujutru baja koji je uzeo tvoje daske provaliti sta je uradio i vratice Elan-a ovde.
    A do tada, isti lik mi ponudi da za dzabe rent-iram FischerCurv dasku za suprugu!!!
    Intersport-Arena (Flaschau) i Intersport-Flori (Radstad) imaju samo prvi deo imena isti, i nista vise nemaju zajednicko, eeej!!!
    Njihova logika je, evo ti daske za dz da se ne nerviras, i da nam dodjete opet (a ja na ivici nervnog sloma). Sve ce se to resiti, videces.
    Zamenjene daske su kod nas, placene su, evo tebi druga za suprugu.
    Cak sam im ja rekao da sutradan hocu da skijam u Zauchensee, a ne u Flaschau, pa cu tamo rentirati. Nema veze, uzmi ovde i vrati nam kad zavrsite!
    Sledece jutro dodjem, uzmem FischerCurv, krenem u Zauchensee i kad sam odmakao 500m sa parkinga zvoni mi telefon...zovu da se vratim jer se pojavio lik i doneo nashu ElanAmphibio-u.
    Ispostavilo se da je lik iz Holandije "zamenio" svoje rent-irane-Atomic daske sa Elan-Amphibio moje zene..popio koju vishe i "smotao" daske pored .
    Nismo se sreli...eto...ali cu se bez obzira na ovo sigurno vratiti u SkiAmade!

  5. #5
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Hehe, bas se zacudih da je neko stvarno klepio skije.
    Odlicne vijesti @bratko na ovim linku - ja sam se cudio sto ne povezu flachauwinkl sa snow space-om, sad vidim da je u planu uskoro.
    Zauchensee i winkl smo ostavili za neki drugi put - taman bi mogli kad sve povezu....



  6. #6
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Flachau je klimatsko cudo, pisao samo tome na temi o ski Amade. Jesu vrhovi do 2000 ali to je mesto sa najvise sneznih padavna u Austriji. Temperature su uvek za par stepen nize od okolnih skijalista. Uska kotlina. Moja iskustva takodje izuzetno pozitivna. Zauchensee je prica za sebe. Ski busom za cas od Flachaua, a tamo dobre tri duge crne od kojih je jedna fis + crvene. Obaveznop posetiti. Winkl je pocetnicko-porodicna varijanta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •