Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: Pancerice hladne noge

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2014
    Poruke
    1

    Podrazumevano Pancerice hladne noge

    Pozdrav drustvo, nadam se da mi mozete pomoci. Posle Salomonovog crusa 120 i rc4 130 uzeh nove hero wc 130. Ove prednodne su mi bile vrhunske mada mi je i u njima nekad bilo hladno nogama ali retko, mada su mi i bile male pa sam ih nosio na tanku pamucnu carapu i bilo je ok . Problem je nastao sa ovom novom pancericom, kao i kod predhodnih, pancerica je udobna i noge me ne bole ali prsti mi se smrzavaju. Ne pomaze ni otkovcavanje pancerice. Imam utisak da mi je veca za pola broja, pa sam uzeo ngr ski carapu, onu sa ojacanjima, i u njima mi je pancerica taman, dok je ne zakopcam udaraju mi prsti napred, kad zakopcam onda mi je taman i mogu prste da pomeram nekoliko mm gore dole. Al noga mi se smrzava, kad je izvadim odmah mi se povrati temperatura, al kazem no otkovcavanje ne pomaze. Sta je moguci problem?

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Jesi li probao da otkopcas gornje kopce? Mozda ti one uspore cirkulaciju pa su ti prsti hladni.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Bice hladni i da otkopcam skroz sve, ne samo da popustim te na vrhu.

    U pitanju je ova carapa https://rs.beosport.com/ngn-progressive-tech-carape

    Da napomenem, carape su suve. Noga mi je siroka 100mm a pancerica 97mm, i mislim da mi nije uska. Kada je obujem prsti mi dohvataju vrh, kad je zategnem ne dohvataju vise. Noge me ne bole, ali i da sednem u kafic i samo da otkopcam cizme prsti se nece zagrejati sve dok ne izvadim nogu iz pancerice. Probao bi sve opcije pre nego sto mi neko kaze kupi drugu pancericu

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Биће да су ти ипак преуске и да притисак панцерице преко риса спречава доток крви у прсте (математика нас учи да 100 у 97 не иде) 3мм уопште није мало.
    Једино буни што не осећаш да су ти тесне, јер се недостатак 3мм итекако осети (ја не могу чак стопало ни да ставим у панцу која је само 2мм ужа, а камоли још да је и закопчам). Мада ја имам висок рис.

    Јеси ли помислио да посетиш неког бут - фитера с добром репутацијом (ако има у/близу места где живиш) ради консултације? Или можда да их назовеш, мада су слабе шансе да би могао искључиво преко телефона да ти помогне.

  5. #5
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Deklarisana sirina pancerice je uvek za neku odredjenu velicinu, mislim da bese 26.5( ili 27.5) a ako je veca, i pancerica je sira.

    Zar nemaju sve ove "race" pancerice mnogo tanji (i hladiniji) ulozak, da bi bolje drzale?

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Pancerice hladne noge

    Nisu sve hladne, npr. Head raptor 130 su jako hladne a vozio sam nordica speedmachine 120 a sada tecnica cochise pro 130 flex i nisu uopste hladne...

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Тако је @Мишк0, биће да је то. Референтна ширина је увек за 26,5. Након тога за сваки нови "шел сајз", +2мм.

    О.П. наводи да му се чини да су 1/2 броја веће, али из његовог описа чини се да је дужина баш како би требало да буде.

    @безби
    Јеси ли урадио проверу величине шкољке (без уметка)? Колико простора имаш? То ће ти дати најбољи одговор на твоје сумње да ли су ти предуге.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Prvo da se izvinem zbog jedne greske, temu sam postavio sa drugarevog kompa pa sam zaboravio da se ulogujem na moj profil, tako da znate da sam to ja, ja sam postavio temu.

    Pa ne mogu ni sam odrediti da li su uske ili ne, zato sto su mi i predhodne bile takve, ni rc4 nije nista uzi bio, ali sam u njim nosio tankeee obicne carape jer su mi bile malo krace pa sam udarao prstima gore. Nekada mi je i u njima bilo hladno al odmorim noge ili popustim kopce da se zagreje , i tako na nekoliko sati.

    Ovaj put je pacerica za pola br veca(noga 26.7 a pancerica27), pa nosim ski carape sa ojacanjima, koje su ipak deblje pa popune tu razliku, duzina je u njima cinimi se bas dobra, dohvatam vrhovima kada obujem a kada zakopcam fali mi nekoliko mm , al malo mi cudno da po visini iznad prstiju imam malo vise prostora tj mogu da pomeram prste gore-dole, sto je i ok jer mi prsti nisu stegnuti pa je osecaj lepsi. Ali pored svega toga prsti su u potpunosti hladni, i ne pomaze otkovcavanje.
    Inace mislim da imam problem sa cirkulacijom, i kada legnem da spavam, noge ne mogu same da mi se zagreju.

    Da li je moguce da je pancerica toliko hladna? Sta mi je ciniti? Mozda topliji ulozak, pri tome mislim na onaj sto se ubacuje u ulozak pancerice? Mozda da jurim neki ulozak sa grejacima? Prelazak na vunenu deblju carapu?

    Nije mi prvi put i da vidim da se na race pancerice ugradjuju grejaci, cak se ni stari ne vade nego se na njima napravi rupa ili se tu ulozak otanji da bi se postavio mali grejac, i to iskljucivo na mestu gde su prsti i samo tu. Jel zna neko nesto vise?

  9. #9
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ako gubis cirkulaciju zato sto ti je nege malo tesnije, deblje carape ce samo pogorsati to. Mozes da pogledas neku mesavinu merino vune i sintetike, to je malo toplije.

    Ne znam koje uloske (footbed) imas, ima nekih koji "reflektuju" toplotu nazad ili su malo macaste, ove sam uzeo za suprugu i kaze da rade. U krajnjem slucaju, ubaci one sto greju po 4-5 sati, recimo kao ove.

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Problem je u tome što ti pancerica na nekom kritičnom mestu prekida cirkulaciju. Pancerica ne mora da te žulja da bi cirkulacija bila uporena ili prekinuta. Dovoljno je da pritiska pravo mesto.

    Naravno najbolji efekat hladnoće dolazi u kombinaciji više faktora, loše cirkulacije, loše izolacije pancerice, a ako su veće nego što treba ni to ne pomaže, već čini pancericu hladnijom.
    Možeš samo da se nadaš da će vremnom biti bolje, kako se pancerica oblikuje prema tvojoj nozi. U međuvremenu eksperimentiši sa čarapama ili grejačima.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •