Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Gurmanska mesta (kulinarska)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2017
    Godina
    49
    Poruke
    20

    Podrazumevano Gurmanska mesta (kulinarska)

    Ne znam jel bila neka slicna tema, bar je ja nisam uspeo naci. Ali zanimalo me gde moze da se uziva u hrani kopaoniku i koje jelo konkretno u tom doticnom restoranu?

    Sa moje strane i na osnovu proslogodisnjeg iskustva, nisam se nesto najeo nekih vrhunskih jela na ovaj ili onaj nacin.

    Svakako od mene ima preporuku kafe restoran Maglic, gde sam sasvim pristojno jeo. Prvo vece kad smo stigli na kop, trazio sam benz.pumpu, a nasao sam je skroz u podnozju u Raskoj pa smo tu odmah i svratili u neki etno restoran. Klopa odlicna, cene sasvim normalne, jedino sto treba se provozati skoro 45min do tamo.

    I jedna negativna ocena, za neki restoran kojem sam zaboravio ime, ali svakako znam lokaciju pa sigurno necu napraviti 2x istu gresku. Nalazi se na putu kad produzis uzbrdo pored konaka, pored jat-a i jedno par km pa na desnoj strani. Od sumadijskog caja pa sve do kafe na kraju je bilo daleko ispod proseka. Ajde da dam osoblju pozitivnu ocenu mada i oni bi mogli dosta da nauce od osoblja u Maglicu npr.

    A da, jedno vece smo jeli i u restoranu od Cardaka. Takodje sasvim pristojno dok su cene na nivou

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Kažu da je odžaklija U Rtnju ostala kakva je bila. Što se gurmanluka tiče, to je bilo na Kopaoniku neprevaziđeno mesto, a kako je sada i ima li neko bolje, ne znam.

    Na Malom Jezeru ski-bife, da li se prosto zove "Koliba", nisam siguran, odlična pita od borovnica. Ako nisi mnogo gladan, dosta je za ručak.

    "Skituljko", odmah iznad Rtnja, najbolja nes-kafa u Srbiji.

    Nisam bio 4 godine, na Kopu, te stvari se menjaju.

  3. #3
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Mi smo se ove godine u martu svaki dan ručali u restroranu Zlatni Bokal (na spratu Hotal Mont)

    Oni su to zvali skijački ručak i za 500din je bilo supa/čorba, glavno jelo (jedno od 3 iz izbora) i salata.
    Sve što je bilo ponuđeno i što smo probali je bilo spremljeno pravo domaćinski. Ponuda je važila od 17-19h.

    Takođe sve što je u ponudi Salaš 137 je odlično.

    Gibanica i palačinke u Mašincu sigurno nisu vrhunske ali su nekako deo tradicije , plus ubedljivo najjeftiniji na Kopu.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2017
    Godina
    49
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Mislim da sam i prosle godine nacuo za odzakliju ali nije bilo prilike. Nesto mi je ostalo u secanju da su se pominjale velike guzve. Ali eto, provericu ove godine.

  5. #5
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    1. Odzaklija svakako prvi izbor, a od jela bilo sta sto u tom momentu imaju od kuvanih jela (pasulj sa suvim mesom, kupus sa rebarcima, sac...) Rostilj je ok, nekad se potrefi da imaju i pecenje, cene skorz ok. Zna biti guzva u vreme rucka
    2. Neprevazidjene krofne sa dzemom ispred Rtnja (Odzaklije)
    3. Klopa u kamelotu je super, velike su porcije, cene oko proseka, jako lepo mesto i usluzno osoblje. Odlicna lokacija za kraj dana

    Povratak sa Kopa, ako ste u moggucnosti, tempirati preko Krusevca, pa svratiti kod Gedze (mislim da se tako zove). Tradicionalna klopa, rostlj, pocenje, sve je odlicno!

    Nisam imao preterano losih iskustava. Ne bih preporucivao klopu u Vucijoj Stazi, na vrhu Karaman Grebena, cesto prevelika guzva, spora usluga, preskupo i kvalitet ispod proseka.

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Da. Vučja staza, precenjeno mesto.

  7. #7
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Ako se ide preko Brzeća treba posetiti Kolibu

  8. #8
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ili, još bolje , Promaju (između Brusa i Brzeća). Odlična mala porodična kafana, uvek se dobro jede.

    Biker friendly

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Malo dalje je i kljunac. Nisam nikad svratio ali je ispred uvek parkirano dosta automobila.


  10. #10
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Kljunac je, bar za mene, manje drag i objektivno slabiji od Promaje, mada i dalje ok. Dodatno, od skoro ga ima i na vrhu Kopa (u vili Nikola, prizemlje, što je možda i najbolja opcija na vrhu, u smislu uloženo/dobijeno).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •