Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Turno skije pitanje

Hibridni pregled

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2017
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano Turno skije pitanje

    Izvinjavam se sto ovdje pisem, pisao sam i u podforumu za turno, al posto vec sutra teeba da kupim turno skije vjerovatno cu ovdje prije dobiti odgovor.
    Moze li neko da mi napise je li ok za moju visinu182cm duzina skija 163? Sirina je 92. Radi se o Head Protostellar skijama. Posto sam te nasao da kupim. Pocetnik sam u turno skijanju. Hvala unaprijed.

  2. #2
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Bojim se da je dosta kraca. Ja se zeznuh i za proslu sezonu uzeo -10 sa strukom 107 za off.
    Za stazu mi nije strašno ali za čist puder bih sada sebi da biram uzeo minimum svoje visine ili +5.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2017
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Pa i meni treba uglavnom za off...onda nista, necu ih uzimati, cekacu da se pojave negdje malo duze.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2017
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Ovako, nasao sam Head 170 cm dugacke, 100mm siroke. Sta mislite za ove skije? Ja sam 182 cm visok, a relativno sam lak, oko 80kg. 🙂 Ove su malo duze i sire od prethodnih sto sam naveo, pa sta za njih mislite? Uglavnom mi treba da idem van staza, po planinama.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Gio131 Pogledati poruku
    Ovako, nasao sam Head 170 cm dugacke, 100mm siroke. Sta mislite za ove skije?
    Koji Head, tj. koji je model? Vidim da si se fokusirao na Head. Prave savršene skije za takmičenja i tvrdu stazu. Da sebi tražim skiju za van staze, gledao bih sve osim Head-a (čak bi i Atomic bio u igri).

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2017
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    E ovako, ja sam pocetnik u ovom tako da ne znam nista pa mi je svaki savjet dobrodošao...nemojte se ljutiti mozda postavljam glupa pitanja. Iz Republik Srpske sam i mogu da nabavim samo sto mi nude...a nude mi Head Protostellar 98, duzine 170 cm, sirine 100mm. Inace bavim se dugo planinarenjem i volio bih da se orijentisem i na turno skijanje...tako da bih dosta skijao van staza. Pa, svaki vas savjet mi je dobrodosao.

  7. #7
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Mislim da je na tvoje gabarite to negdje donja granica duzine za van piste. Ne bih se slozio sa Stekanom da zaobidjes Head samo sto je Head, ne znam otkad je postao iskljuciv prema proizvodjacima - osim Atomica npr. skijao sam neki Rev model Heada jedared, i fino mi je sjela. Ali ovaj model nisam nikad probao, tako da ti ne tu mogu pretjerano pomoci.

    Sto se turnog skijanja tice, zavisi isto sta ti je prioritet, penjanje ili spustanje. Ako ides na cisto turno skijanje, racunaj da ti je uspon 80 ili vise posto vremena, tako da tu i tezina opreme igra ulogu. S druge strane, te cisto turno skije su katastrofa pri spustanju, vise prezivljavanje nego bilo sta drugo. Drugi bitan aspekt su vezovi i pancerice. Od skora je istekao patent na pin vezove (sa onim malim klinovima koji ulaze u vrh pancerice, trebaju ti posebne pancerice), meni i dalje djeluje nesto neuvjerljivo, ali sa dosta strana sam cuo da odlicno rade posao i pri spustanju.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2017
    Godina
    38
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    E ovako, dosta sam se ovih dana bavio skijama. Nasao sam kpd ovog prodavca isto Head, isti model, samo 170 cm duzine. Jedino me brine da li je ova duzina ok za mene jer sam visok 182cm. Tezak oko 82 kg. Brine me jedino to da li bi mi trebale 5cm duze, koliko to utice na skijanje po terenu van staze, propadam li vise i sl., ili samo gubim na stabilnosti pri vecim brzinama?
    Bitno mi je i penjanje i spustanje po planinama..mislim sto se tice tezine da su ove skike ok. One su 80%camber i 20% rocker, sirina 98,sto mislim da je mojim potreba ok, jedino ta duzina me brine...

  9. #9
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    ne znam zasto je ova tema ovde kad nista ne obavestava...trebala bi biti u oprema
    sto se tice glavnog pitanja...kratke...gledaj u okviru tvoje visine -3+ cm

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •