Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 65

Tema: Skije za skoro sve

  1. #41
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Vidim da voziš i Atomic pancerice. Pokušaj me ubijediti da Atomic proizvodi najbolje skije, najbolje vezove i najbolje pancerice.
    Atomic skije možda i jesu najbolje (za rekreativno skijanje moj glas ide Fischer-u), pancerice vrlo teško da su najbolje mada je to 100% individualno i zavisno od noge (moj glas Salomonu), a vezovi su definitivno Atomic-ova najslabija karika.
    Glej imam tudi Atomic ruksak..... Imel sem do sedaj Rossignol race 1 pancerje.... Po domače: pri mojih 95 kg in povprečno 50 - 60 dni smučarske sezone, sem jih razguzil v treh sezonah. Skratka, shit od shita.....Atomic vozim od te sezone, imam široko nogo, sem dokaj športne konstitucije (par kg viška je sigurno )vzel sem tekmovalne sicer ne najbolj trde (flex 110-maksimum je za tekmovalne 130), pa vendar dovolj, da mi fiksno drži nogo....Ne vem, po tej sezoni sem z njimi zadovoljen, noga ne boli, vozil sem par tekem-b.p. Drugega ne rabim, če pa jih bom v naslednjih dveh sezonah razguzil, bom pa takrat povedal.....Za kaj bi bile Atomic vezi najšibkejši člen? Mogoče zato, ker jih je Millerju ven metalo? Sam jih vozim (na tekmi ) zategnjene na 160 kg in mi še nikoli ni vrglo ven. Drugače pa vozim, zategnjene na 120 kg. In da se bomo razumeli, nobenega ne prepričujem, da je Atomic najbolj kvaliteten, vendar zame osebno sigurno je......Če bi mislil, da je to Elan, Head, Rossignol, Stoeckli (pa še Jerman je zmagal na njih v GA-PA).....bi vozil njih..... Apropo: Pri nas v SLO še nihče ni imel pripomb na Atomic vezi oz. vsaj jaz nisem slišal nobene.........In v čem naj ne bi bili dobri?
    Izmenio/la skiman; 11.05.2007 u 14:21.

  2. #42
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano


    Crossmax 10 cipela je originalno imala dizajn usklađen sa Crossmax 10 skijom i to je jedini razlog postojanja tog modela.
    Ako ćemo u detalje, postoji jedna razlika (ili je bar postojala) između X-Wave 10 i Crossmax 10: Uz X-Wave dođu dva para plastičnih uložaka na kojima stoji unutarnja cipela (tvrđi i mekši), a uz Crossmax samo mekši.

  3. #43
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    .....Za kaj bi bile Atomic vezi najšibkejši člen?...
    Moje iskustvo sa Atomic vezom je da me je Race 614 izbacio bez razloga drugi ili treći dan kako sam stao na SL:9.
    Pogledaj: http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=591

    Ni jedna Tyrolia me od 1979 nije izbacila ni jednom kad nije trebalo. Kad sam malo prokopao po forumu http://www.epicski.com vidio sam da nisam jedini sa tim iskustvom i zaključak je da Race vezovi ne trpe ni malu količinu snijega ispod đona cipele. Herminator i ekipa nemaju te probleme, jer imaju svog vlastitog čistača đonova.

    Od prijatelja koji radi u ski servisu u Austriji sam čuo da je ove zime imao u rukama nekoliko prednjih Neox vezova kojima je kućište puklo popola. Za Race modele mi je rekao da je bilo problema sa oprugama u petnim vezovima.

  4. #44
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    E vidiš, meni delajo b.p. Res pa je, da moram imeti spodnji del pancerja popolnoma čist (to sem imel tudi pri Markerju in Tyrolia vezeh). Vozil že nekaj amaterskih tekem na snežnem stadionu v MB, na Krvavcu, Kopah po luknjah, ledu.....nikoli niti najmanjšega problema.....Ehm, jaz sem sam sebi Herminator (kaj se tiče pancerjev)......čistim jih pa ženi in obema otrokoma....
    Izmenio/la skiman; 11.05.2007 u 14:47.

  5. #45
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ako ćemo u detalje, postoji jedna razlika (ili je bar postojala) između X-Wave 10 i Crossmax 10: Uz X-Wave dođu dva para plastičnih uložaka na kojima stoji unutarnja cipela (tvrđi i mekši), a uz Crossmax samo mekši.
    Razlika izmedju X-wave 10 od pre 2 sezone i Atomica T10 npr. je jos manja. Tako da ne vaze uvek ista pravila o uskim i sirokim proizvodjacima pancerica, a i udobnosti.

  6. #46
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79 Pogledati poruku
    Razlika izmedju X-wave 10 od pre 2 sezone i Atomica T10 npr. je jos manja.
    U kom smislu?
    Izmenio/la stekan; 13.05.2007 u 21:28.

  7. #47
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    U kom smislu?
    Koliko znam Crossmax 10 je postojao samo u sezonama 2003/04 i 2004/05 i bio je indenticne sasije kao i X-wave 10, samo se razlikovala farba i ulozak. E sad mislim (mada mozda i gresim) da je crossmax 10 imao medium/narrow fit, a da je X-wave 10 bio wide/medium fit.

    Atomic T10 (postojao samo u sezoni 2004/05), je veoma slicne sasije, cak su i kopce slicne i ulozak je takodje wide/medium fit.

    Svojevremeno sam probao oba u isto vreme (X-wave 10 i T10), jer sam se lomio sta da kupim i bas me je zanimalo i znam da nisam primetio ama bas nikakvu razliku, doduse ovo je subjektivno.

  8. #48
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano


    Svašta se od Salomona može očekivati:
    Konjica.jpg

  9. #49
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    spk pokusaj salomona da preduhitri dalbello
    izgleda da sumekane cizme u modi
    a sto se tice skije za skoro sve
    tu postoji samo jedna
    m999

  10. #50
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku

    Svašta se od Salomona može očekivati:
    Konjica.jpg
    Bog poooooooomagaj.........

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •