Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: preporuka za drugu skiju

  1. #11
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Vladimire da iznesem i moj stav. Po mojoj proceni jos si daleko da predzes u 'penzionersko' skijanje koje inace zovu finese ili finije skijanje . To ostavi za mene i vozrasnii od mene. To se moze videti da drugu skiju trazis u grupe gde bi trebalo da bude prva skija (mozda i jedin) a to je skija u struku od 82-88mm. Druga skija se trazu u grupi od 90 ili tacnije od 100 pa nagore. Na pr. rossi expo 100 vantage 100cti i tako dalje. To su sve odlicne allmountain skije. Tacnije ja kao covek koi za par meseci ulazim u grupu vozrasnih skijasa ova dva primer modela bi bile i jedine skije za sve, ali svi smo razliciti. Vecina clana foruma nece se sloziti sa mnom, ali par njih hoce i to je dovoljno. i da sport-konard isporucuje skije i na adresu u srbiju bez dodatnih troskova za isporuku i bez pdv ali verovatno ces platititakse carine i srpskog pdv-a, a mozda i neces. Odnosno nikako ne zanaci da se moras ograniciti samo na beogradski market.
    E toliko

  2. #12
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    A da, gornji RTM modeli imaju celosan roker...proveri dobro koi modej kakav je ....dali ti odgovara ceo roker

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ceo roker je izasao iz upotrebe jos 2015. za RTM seriju. Roker-kamber-roker od 2015/2016 sezone na ovamo.

  4. #14
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Hvala svima na savetima. Evo update-a:

    Upadoh u neku guzvu na poslu i ne stigoh da se pozabavim skijama i realizujem ovo. Nije mi se previse ni zurilo, jer kao sto rekoh, imam jednu skiju tj imao sam skiju. U medjuvremenu sam bio na Kopu vikend posle openinga, na nekim delovima bilo dosta kamenja, skija ima godina pa i ne vodim previse racuna, i uspem da unistim podlogu i kantnu na Fischeru RC4. Majstor Sinisa je mozda sredi za jos koji dan skijanja, ali skija je definitivno zavrsila svoje.

    To sad menja planove i umesto da kupujem drugu skiju, kupujem prvu i za sada sam sklon tome da opet uzmem nesto uze, za stazu, a da neki allmountin ipak saceka.

    Inace vidim da ima dosta ljudi na forumu koji zagovaraju 2 skije ali u tom slucaju svi uglavnom gledaju on-piste i off-piste skije. Ja retko imam prilike da vozim off-piste (nije da ne volem- prosto je tako) i zapravo razmisljam o 2 on-piste skije : jedna slalomska, uska ispod noge, za bas tvrde i upeglane staze, a druga all-mountin, za mekse, razrovane staze, hupsere, nesto svezeg snega, za povremeni izlet van staze, ali i dalje je to skija za stazu. To i jeste razlog sto sam za tu drugu gledao nesto oko 80-90 ispod noge, sto vidim da je po kriterijumima nekih clanova dosta usko za drugu skiju.

    Pogledah malo sta se nudi po nasim prodavnicama, i cini mi se da planetbike ima najbolju ponudu tj konkretno Volkl mi se cini kao najbolji odnos kvalitet cena (Marker vezovi su minus, ali preci cu nekako preko toga).

    Tu su mi zanimljivi:


    • Racetiger SC http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/21590/ ( svratio juce do Planet Bike-a i ne svidja mi se podloga za vez koja je skroz plasticna i ne uliva poverenje). Ovo mislim da je model za 2015/16, dok na novijim modelima SC-a to deluje ozbiljnije, ali i dosta skuplje. U odnosu na RTM 84 deluje u ruci nekako nekvalitetnije. Vidim da ima na forumu vlasnika Racetigera, i deluje da su zadovoljni, pa bih bio zahvalan ako bi neko podelio svoje iskustvo sa ovim SC-om. Jedina preostala duzina koju imaju je 165, nadam se da je dovoljno dugacko s obzirom na taj "blagi” rocker na vrhu.




    Svratio do Markonija koji prodaje Head. Tu bih mozda najpre isao na





    Svraticu kasnije do Gore da pogledam ponudu Fishera (sajt im je neupotrebljiv ) ali bih iz radoznalosti verovatno presao na nesto sto nije Fisher, a i sa Gorom nemam najbolje iskustvo pa nesto ne verujem da cu ici u tom pravcu.

    Vecina ovih skija sa gornje liste ima tip rocker (navodno blagi rocker) a nisam bas siguran u tu izmisljotinu dok je eventualno ne probam. Kapiram da dobijes skiju koju mozes lakse da vozis po neidealnim uslovima, ali i da nece tako dobro drzati na tvrdom.

    Kako sam Za Novu Godinu opet na Kopaoniku probacu da za tih 4-5 dana izrentam i isprobam skiju koju ako mi se svidi, mogu posle da uzmem. Markoni ima na renti head premium skije pa se manje vise sve od Heada moze probati (najverovatnije ovaj Rally) dok cu Planet Bike rental pitati ali se nesto ne secam da sam kod njih vodjao vrhunske skije. PlanetBike mi je zanimljiv za kupovinu skije jer cu se verovatno pocastiti i pancama (probao kod njih SpeedMachine i bas je lepo legao na nogu), pa ako se uzimaju i cipele i skije, mislim da je realno ocekivati dodatni popust.

    Ako neko zna gde se jos moze izrentati kvalitetna skija slicna ovome sto trazim, bio bih zahvalan na informaciji. Unapred zahvalan i za eventualni savet na temu kako kupiti skiju online (npr sa sport konrada) a ne platiti PDV i carinu

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Imam u stanu dva para dječijih skija za stazu struka 74mm u dužinama 172 i 177 cm. Dječije su, jer pripadaju mojoj djeci, doduše punoljetnoj i izrasloj preko 18X cm .
    Par puta sam vozio i jedne (Fire Arrow 74) i druge (Head Integrale 009) i mnogo sam zadovoljan sa njima. Imao sam ranije i svoje "uske" skije koje sam redovno mijenjao (živio čika Bilek!) i koje su mi bile prvi izbor kad idem skijati po uređenoj stazi.

    Drugi par skija (+- 90mm) je obično čekao u sanduku na autu i kad se staza malo pokvari, ja promijenim skije. Tu promjenu sam obično obavljao iza podneva, ali sam primijetio da kako vrijeme prolazi, ja sve ranije i ranije vršim tu zamjenu. Na kraju sam skroz odustao od "uskih" skija, jer sada već neko vrijeme ruka sama ide ka onim širine struka 85 do 90 mm (trenutno 88 mm). Ako ima i najmanja šansa da će biti svježeg snijega ili da je staza baš mekana (npr. u aprili), tada u sanduku čuče one sa strukom 108 mm spremne za dejstvo.

  6. #16
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Vozim skiju iz potpisa već šestu godinu i po meni je dobar izbor za ono što možeš da očekuješ na Kopu, puno veštačkog snega i razbijene staze popodne. Struk je 80mm, prilično tvrda, super drži na ledu.

    Obično pogledam po rentama pa uzmem nešto na dan, čisto da uporedim. Ovde godine, trenutno sam na Kopu, ništa interesantno, valjda im sezona još nije počela. Jedino što mi je bilo interesantno je Blizzard Quattro 8.0 ti, imaju ga u radnji ali ne i u renti. Probao sam 6.9 prošle godine i interesantna skijica ali ne drži na ledu ni približno kao moja.

    Mislim da ima Nordica modela ali tu baš ne znam šta da tražim

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Mogu samo da ti kazem da sam sad za vreme sajma otisao i do PB i uporedio sam pod rukom RTM 84 i 86 sa 88XTi i mogu reci da je RTM osetno tvrdji od Elana. Sa druge strane, ona prica da je 86 daleko tvrdji od 84 pada u vodu jer mi pod rukom deluje da je 84 mozda za nijasnu tvrdji od 86 i to ne samo meni. Naravno na stazi mozda bude drugaciji utisak, ali pod rukom su ove dve skije skoro identicne.

  8. #18
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Mene je skija iz potpisa totalno pokvarila. Neki dan sam na Jahorini vozio staru usku skiju i to je pravo mucenje na razbijenoj stazi poslije malo sire skije. Na tvrdoj stazi je odlicno drzala, cak i po zaledjenoj stazi, samo mora biti naostrena.

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ja sam imao istu dilemu pre par godina pa sam prvo kupio Nordica FireArrow, bese 80 mm i prodao posle 2 sezone. Ko kaze da to dobro drzi na zaledjenoj stazi nije nikad vozio race skiju. Onda sam jednom iznajmio Head i.SL, vozio 2 dana i odmah ga kupio sledece sezone. Tako da moju preporuku znas. Od ljudi sa kojima sam pricao, a koji zaista poznaju materiju (level 3 instruktori, sa po 100 dana na snegu godisnje) isto kazu - za stazu race skija, idealno SL, sto manji radijus (recimo oni furaju Head.iSL ali RD). Marka uopste nije bitna - sve te skije kostaju 80-100k, radijus 11-12m (zavisi od duzine) - Head i.SL, Nordica Doberman, Volkl Racetiger, vise ni ne znam sta ima. Sta god da uzmes u tom rangu neces pogresiti. Za razrovane staze, meni ovaj Head odlicno drzi. Skija je teska pa kada se pritisne samo prosece kroz hupser. Ono za sta nikako nije je offpiste bas zbog tezine i male sirine i tu uzmes drugu skiju u struku 100+ i zavrsio si. Vise u zivotu ne bi kupio skiju sa tim nekim srednjim strukom tipa 75-90. Ne vidim poentu. Ovo je naravno misljenje bazirano na mom iskustvu, kao sto vidis svako ima drugi fazon tako da najvise zapravo zavisi od licnih afiniteta. Za Head sve preporuke, nisam vozio te i.Rally i slicno, samo SL i ne bih ga menjao nikako. Tj mozda za drugog SL .

  10. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Pa ti prvo odluci sta zelis, race skiju ili on piste ili allmount. I to ti niko ne moze odluciti umesto tebe. I to je kao da podedis sporski auto sa dzipom, reci da ce SL skija ici po dubom snegu i razrovanjoj stazi je pre svega neozbiljno da ne kazem smesno, kao i da ce allmount skija da drzi na ledu kao race skija, ili da bude agresivna i da se prebacuje sa kante na kantu, ili da bude precizna. Tako sam vidjao ljude koji pokusavaju voziti allmount skiju kao da je race, kao i one sa onpiste skijom van staze, i samo cu reci da izgledaju smesno, bez uvrede.

    Ja sam vozio do prosle godine rc4 sc kao i ti, skija je mnogo dobra, volim tu geometriju, ali je skija ipak bila pretvrda, pa sam se oducio na neku meksu varijantu, i uzeo Ross Hero, mada je i Salomon x-race dolazio u obzir. To su race skije koje su mekse od Fisera, Rossinjol st titanal u 167cm je ubica i vrlo je fleksibilan i lak, slican takav je i Salomon, on jos manje umara a race je skija. Volkl sL mnogo dobar, ali je za nijansu i tezi od Rc4, i podjednako tvrd i ja ti ga ne preporucujem zbog toga. Atomic je isto jako dobar al nisam probao ove najnovije. Head i.sl je ipak tenk, tezak i tvrd, ipak je on za profesionalce bivse takmicare itd, ali kazu da je i.slr odlican, laksi je i jako feksibilan, ali i ima mali radijus pa skija skrece kao luda,
    mada nekome to bas odgovara. Tako da moj glas sto se tice race ide na Hero st ti u 167cm ili jos meksi st carbon,pa i Salomon Xrace 165cm, Head islr, ili mozda i Atomic. Planetbike ima u renti Hero i Volkl Sl.

    Sto se tice onpiste, znaci Volkl sc, Ross Pursuit pa sve ostalo, mada i za Head kazu da je mnogo dobar, Magnumi. U sustini to su mirnije skije, malo ih vozis na kanti, malo repovima proklizavas, malo siroki zavoji malo kraci itd... ne mozes ih forsirati bas kao race skiju, da stano bude na kanti, nece ti ni biti zanimjivo.

    Sto se tice allmoumntina to je vec Stekan objasnio.

    Roker vrh je odlicna stvar, kod race i on piste skije za nijansu bolje skrece i sta vise mozda i bolje drzi led na vrhu skije, jer skija tu grize led pa boje uhvati kad sabije nategnes, a generalno za nijansu je nestabinija kad vozis spust sa sl skijom, ali se skija dobro ponasa ako nije ispod 165cm. U svakom slucaju odlicna stvar. Kod allmount ima malo drugaciju svrhu,skija bolje plovi po losijoj stazi i dubokom snegu, i smanjuje radijus na skiji i cini je boljom za malo krace zavoje.

    Da se razumemo, ja sam dao predloge za neke kategorije, nisam ti rekao kupi Race ili AllMoun, to ti odluci.
    Izmenio/la bezbi; 26.12.2017 u 13:56.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •