Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Pomoc oko vezova

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano Pomoc oko vezova

    Pozdrav momci, treba mi pomoc, montiram novu plocu na skije, a na skiji nije oznacena sredina, centar. Da li neko vozi race skiju od 165cm r13 da mi izmeri metrom rastojanje od repa do oznacene sredine skije? Predpostavljam da ce sredina skije biti i sredina pancerice odnosno strelica na pancerici.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Zavisi koja skija je u pitanju, nije na svakoj centar na istom mestu. To zavisi od proizvodjaca gde je projektovao da se kace vezovi, sigurno ima na internetu takvih podataka ako nije neka prestara skija. Posalji mejl proizvodjacu i vidi sta ce ti reci, mada ako je neki cesci i poznatiji model mozda neko ima i da premeri.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Racetiger sl za 2015 u 165cm.

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    39
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Sredina pancerice mora da se poklapa sa sredinom skije, bar su mi tako u servisu rekli.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Nešto mi tu ne štima. Na skiji bi morala biti oznaka sredine pancerice (ne sredine skije), ako ne sa gornje, a ono sa bočne strane (crtica, tačka, bilo šta). Na tim skijama su trebali doći Marker vezovi na Marker ploči. Stavljaš neke druge vezove? Ako je skija fabrički bez ploče i vezova, da nije to možda RD skija? Ako jeste, jesi li siguran da želiš na njoj skijati?

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Nema nikakva oznaka. Fis je skija, dobio sam je, stavljam vezove i prodajem je. Siguran sam da je na svakoj race skiji teziste na istom, mestu, ako je neko ima nek mi izmeri od kraja do sredine veza i to je to.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od malada Pogledati poruku
    Sredina pancerice mora da se poklapa sa sredinom skije, bar su mi tako u servisu rekli.

    Rossi alias 74, pretpostavljam da je centar na srednjem broju dužinske oznake (sa leve strane) i da na njega treba da "smestim" sredinu pancerica pomerajući prednji i zadnji vez?

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Sredina pancerice i "sredina" skije se ganjaju kada montiraš nezavisne vezove na golu dasku metodom bušenja skije kroz specijalne šablone, šta nije u tvom slučaju. Na tvojim skijama je sistemski vez na kojem za prednji i zadnji vez biraš oznake prema dužini pancerice. Negdje si napisao "Rossi xelium podešen prednji vez na 333mm; zadnji na 327mm - a dužina pancerice 335mm". Ako možeš ubaciti pancericu u vez (a možeš) i kako je uzdužni pritisak OK (napisao si da je oznaka na sredini bočne skale), tada nemaš šta razmišljati o sredini skije i cipele. Vezovi su ti postavljeni kako treba.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    U redu za položaj samih vezova - a i za uzdužni pritisak, ali pancerice mogu da "šetaju" +-10cm u sistemskom vezu. Bliže vrhu ili repu, ili pak sredina panca na sredinu klizne ploče?

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rebel Pogledati poruku
    U redu za položaj samih vezova - a i za uzdužni pritisak, ali pancerice mogu da "šetaju" +-10cm u sistemskom vezu. Bliže vrhu ili repu, ili pak sredina panca na sredinu klizne ploče?
    Sistem je napravljen sa idejom da pancerica bude u sredini. Nećeš na ploči pronaći oznaku sredine koja treba da se poklopi sa sredinom pancerice. Ako su vrijednosti položaja na prednjem i zadnjem vezu približne (kao u tvom slučaju), to je srednji položaj.
    Čak je poželjno da probaš razne položaje (+-2 cm) i vidiš koji tvom načinu skijanja najviše odgovara. Svi smo različito balansirani. Na ženskim skijama obično stavljaju vezove oko 2 cm naprijed u odnosu na "muške" skije.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •