Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Najbolji ski centri za skijanje s djecom

  1. #1
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Question Najbolji ski centri za skijanje s djecom

    Pregledao sam sajt, ima dosta postova koji se odnose na skijanje s djecom ali nista nije ono sta mene interesuje pa shodno tome otvaram novu temu.

    Konkretno me interesuju preporuke za ski centre van granica nase bivse drzave (Italija, Francuska, Austrija) koji su idealni za porodicna skijanja? Pri tome ne mislim samo na kvalitet staza koji treba da zodovolje i potrebe odraslih i dece vec i na kvalitet mjesta u kom bi se bilo smesteno i hotela/apartmana u kom se noci.
    Da su dobre djecje ski skole/ski vrtici. Da hotel ima vrtic i igraonicu. Da hotel ima wellnes i bazen. Da skijaliste ima staze za sanjkanje. Da je mesto lepo i prijatno za prosetati, da ima nekih desavanja. Iskustva s smestajima, sta je bolje: apartman s kuhinjom ili polupansion.

    Mi smo prosle godine bili u Nassfeldu i ok je bilo. Dobar smestaj, wellnes, bazen i jako lepa ski skola/vrtic gde smo nasli instruktoricu koja prica nas. Perfekcija. Ove godine smo vise za Italiju pa me interesuju preporuke.

    Naravno i sve preporuke za druge zemlje su dobre. Neka ovo bude jedna generalna tema o najboljim porodicnim skijalistima i hotelima.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Ako planiraš Italiju onda pretpostavljam da je za decu najbolja kombinacija Plan de Corones (Kronplatz) - nisam bio ali sam čuo da je dobro za decu. U tom kraju imaš i Alta Badia dolinu, tamo ima najviše plavih staza - npr. Colfosco ili Corvara za smeštaj, u Val Gardena dolini preporučujem Selva Gardena (Wolkenstein) mesto. Ima gomila hotela pa odabereš neki...

    Od Austrije mi je za decu ostavio dobar utisak Sefraus-Fiss-Ladis i Katschberg.

    Francuska za malu decu nije preporuka zbog (pre)dugog puta..

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Ski udruženja obično svake godine naprave po jedan aranžman prilagođen za porodice sa decom (koji uključuje i ski školu). Pa možeš da se raspitaš.

  4. #4
    Junior Member shush avatar
    Datum registracije
    23.03.2010
    Godina
    47
    Poruke
    8

    Podrazumevano Porodicno skijanje

    Molio bih ako neko ima dobar predlog kuda sa malom decom (3-7 godina)!
    Najvaznije da je smestaj (APP) blizu staze, ona varijanta sa izvlacenjem gondolom na zalost otpada! idealno bi bilo ako ima smestaje uz neku bebi stazu!
    Prethodne 3 godine smo bili u St Margarethen-u (Katschberg), super se proveli ali je vreme da se menja!

    Hvala unapred,
    SH

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Takva udruzenja obicno idu u Slo. Mene interesuje ostatak EU. Mi cemo ove godine difinitivno u Kronplatz, Riscone. Mjesto izgleda odlicno. Hotel ima igraonicu, wellnes i bazen. Mjesto ima sve, od ski staza, sanjkaskih staza, klizalista do aqua parka. Dosta ucitelja koji pricaju nas tako da mislim da je ok izbor
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    02.01.2014
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Postovani, da li mozete podeliti sa mnom o kom hotelu u Nasfeldu je rec? Ili imate preporuku za neki drugi? Ja skijam, muz ne, dete bi trebalo da nauci sledece sezone... hvala unapred!!

  7. #7
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od studentkinja Pogledati poruku
    Postovani, da li mozete podeliti sa mnom o kom hotelu u Nasfeldu je rec? Ili imate preporuku za neki drugi? Ja skijam, muz ne, dete bi trebalo da nauci sledece sezone... hvala unapred!!
    Mi smo bili smjesteni u Sonnleitn-u. Kao sto vidis na mapi, svi djecji programi su u tom djelu skijalista. Staza za sanjkanja, djecji ski vrtic, djecji ski poligoni, ski instruktori slovenci pa bez problema komunikacija s djecom, itd. Mi smo bili smjesteni u APPARTEMENTHAUS MARCIUS. To su kuce ustvari, smjestajna jedinica za 4-6 osoba, 60m2. Ima obliznji hotel kome i ti apartmani pripadaju, AlpenHotel Marcius u kom je koristenje wellnesa ukljuceno u cjenu naseg smjestaja. Nema obroka vec sami kuhate ali zato Svako jutro vruci bageti se donose na vrata. Mala trgovina koja radi do 18h, 3 restorana. Za sve ostalo se mora ici u Sonnenalpen Nassfeld. Za porodicnu idilu i ako trazis mir, odlicno.
    Ako trazite vise zivlje tj vise aktivnosti, pogotovo vecernjih, onda ovo nije za vas. Ovde je navecer mrtvo. Mi smo isli dve porodice pa je nama to bilo ok. Budemo u apartmanima a djeca se igraju
    Izmenio/la Grazer; 01.10.2020 u 10:32.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #8
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Kad je u pitanju Jahorina, misljenja sam da je Vucko bez premca. Najbolji porodicni hotel na planini. Lavina ga prati u stopu. Tu prednost mu dajem samo zbog veceg prostora, djeca imaju vise da trce po hotelu. Naravno i igraonica i gaming room su daleko daleko veci
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Da azuriramo temu, odlican ski centar za porodicno skijanje je (Alpe Cimbra) Folgaria. U Kosti je odlican hotel s bazenom i wellnesom ukljucenim u cjenu. Odlicne plave i crvene staze, na nekoliko lokacija staze za sanjkanje. Kroz selo vozi gratis vozic a u selu odlicno klizaliste i najbolje od svega, (restoranske) cjene apsolutno pristupacne. Sve sto je potrebno za jedan ugodan porodicni odmor.

    Na ovaj centar bih jos i dodao 3 Zinnen (Sexten i San Candido). Zvanicno rangiran u top 5 porodicnih skijalista u Italiji. Odlicne plave i crvene staze, staze za sanjkanje od nekoliko km (2.5km i 5km), dino muzej, fabrika cokolade i svasta nesto cine ovaj centar idealnom lokacijom za porodicno skijanje. Opcija smještaja u Sillianu je daleko financijski povoljnija i u kombinaciji smještaja s bazenom i wellnesom raj za porodicno skijanje.

    Mislim da kada se prica o porodicnim skijalistima, vise je akcenat za "porodicne hotele" i cjenom pristupacne porodicne pakete posto je vecina skijalista (Evropskih) odlicna kada je kvalitet staza u pitanju (puna plavih i crvenih staza) a i sve vise se nude staze za sanjkanje (istina poprilicno skupe).

    Ako neko ima preporuke za ski centre gde su povoljni porodicni aranzmani i gde su odlicni porodicni hoteli, hvala unapred.
    Izmenio/la Grazer; 20.12.2023 u 15:09.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •