Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 52

Tema: Pripreme za sezonu 2017./18.

  1. #31
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Elem... sto se mene tice, kapa dole na KONACNOM pocetku radova, a za "lokalce" eve:
    "...Bila je to dobra prilika da se potpiše i ugovor o saradnji između Olimpijskog centra “Jahorina” i Opštine Pale o organizaciji besplatnog skijanja za djecu osnovnih i srednjih škola iz opštine Pale..."
    http://www.palelive.com/predstavljene-investicije-zimski-sadrzaji-i-potpisan-ugovor-o-saradnji-sa-opstinom-pale/
    Malo li je???
    Za ove sto mrace eve i fotka jezera odn trenutnih radova na istom na kojoj mozete proceniti dimenzije...a ja opet pitam malo li je???
    Svima nama je drago da su se stvari pokrenule, ali zbog dosadašnjih iskustava strepimo od toga da li su se pokrenule u pravom pravcu.

    Vidim da te polemika o tehničkim aspektima ne čini srećnim. Forum i služi za polemiku i razmjenu mišljenja, a ne za reklamu i promociju.

    Možda ne znaš da je Nemanjus diplomirani inžinjer geologije (možda nije jedini), a ima i nas ostalih sa univerzitetskim diplomama drugih tehničkih nauka. Malo li je?

  2. #32
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Naravno da će trebati da se osnežava svaka staza, i ne vidim u čemu je problem s tim. Kopaonik se vrlo uspešno osnežava, i to svaki kvadratni metar staza, a veruj mi da je na nekim delovima mnogo gori vetar nego na Jahorini, ako ti je to bila poenta.
    Mene raduje da se iskustvo sa Kopaonika sada primenjuje na Jahorini, da bude što više "zaokruženih" skijališta na našim prostorima. Ne znam da li vam je promakla izjava Ljevnaića vezano za vetar:

    ... izgradnju vetroustava na vrhu planine, koji će se osim smanjivanja jačine vetra na vrhu planine koristiti i kao orijentiri i putokazi za skijaše ...
    Vetroustave, popularne "tarabe" dosta pomažu, pored toga da zadrže zneg na vrhovima i grebenima može lepo da posluži i za usporavanje vetra oko izlazne stanice kako bi žica mogla da radi i kada je jači vetar.

    Na Jahorini koja je poznata i po magluštini će ove ograde pomoći i da se usmere skijaši u pravom smeru (čitaj: da na vrhu ne zalutaju na kontra stranu).

    Ja sam optimista, očigledno je da se odmaklo dosta od "priče" na dela, zemljani radovi fantastično napreduju, uređene staze, dodate neke nove za početnike i veze, "iskopana" akumulacija - sve ovo je sada već konkretno urađeno. Ostaje da se razvuče instalacija za topove i po meni veoma bitno da se vozači obuče kako se taba "20"cm snega...

  3. #33
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    @nemanjus nije problem iskopati rupu. Problem je imati je napunjenu vodom onda kada ti zatreba. "Vjerovatno" se odnosilo upravo na taj dio.

    Da, svidjelo se to nekome ili ne... kada kišnica napuni jezero, tada vlasnik vode u jezeru postaju Vode RS, sve i da si ti lično iskopao to jezero u svom dvorištu.

    Lijepa je ovo investicija još ako neko uspije napraviti ekonomski održivom u budućem periodu. Sa ovim brojem zaposlenih, na ovoj nadmorskoj visini i ovolikim probijanjima toplih južnih vjetrova... Ovo AKO zaslužuje da se napiše velikim slovima.

    Sva ekonomija naših BK, Megatrend, i ostalih magistara se svede na podizanje cijene karata. A Jahorina ima jedan izuzetak od najvećeg broja skijališta, a posebno od Kopaonika i njemu sličnih.

    Na pola sata od vrha Jahorine svaki u noć zanoći 15-20 hiljada skijaša. Cijenom od 50KM će ih teško biti izvući na planinu, bez obzira koliko jezera i topova i gondola se postavi.

  4. #34
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @stekan .... nesto ste Vi "prespojili" men' se cini? Kakve veze imaju Vase (ili bilo cije diplome) sa mojim postovima? E sad, DIPLOME mogu sluziti za o zid, kad me vec pitate, jer DIPLOMA i PRAKSA su...fijuuuuu...Ako nesto zelite da kritikujete, po mom misljenju, mora biti neki rezultat Vaseg RADA kao podloga tome...e sad to je samo MOJE misljenje, kritikovati moze svako, cak i onaj ko kamen na Jahorini nije pomerio nikada , papir sa staze pokupio i sl....JA verujem u ovo sad sto se desava na Jahorini! Ako je neko proracunao jezero (meni na fotkama deluje kao "dovoljna" akumulacija za Poljice i Ogorijelicu posebno ako pogledam "akumulaciju" na Praci od 47mil KM!) i izracunao koliko sta kosta i tvrdi da ce da "radi" meni ostaje da sacekam i vidim hoce li, bez da sad kazem e nece...
    Izrazio sam LICNO zadovoljstvo pokrenutim radovima, a ukoliko ste zaboravili, "prva" investicija u vestacki sneg na Jahorini bila je 47 miliona maraka, a sad se uradilo za 30 dana 10 puta vise sa inicijalnih 7 miliona maraka (od trazenih 10 miliona maraka!) Za vikend cu u setnju pa cu Vam fotkati OBAVLJENE radove...ako koza laze rog nikada! Osim toga, iza gospodina Ljevanica postoje REZULTATI rada na Kopaoniku sto do sada nije bila praksa. Za 2018.godinu PRVI put bice organizovan sportski Kmap za decu, konretno Rukometni Kamp Jahorina, pa me i to asocira na pomak ka boljem> Jahorina DEFINITIVNO ima kapacitet koji smatram da ce bar delom, sada biti iskoristen i van sezone skijanja.
    Sve u svemu, zivi Vi meni bili i vidimo se na Jahoriniii...

  5. #35
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @forum1nick
    Nidje ja ne videh zadnjih 5-6 godina ni 10 od tih 15-20 HILJADA skijasa (!!!??), u recimo, martu-aprilu, a posebno ne radnim danima i ako im je samo se popet po SNIZENIM cenama ski karata...aaa jok i tad je suvise malo staza za 20KM a nema NIKOG sem nas 20-tak na celoj planini..tako da, ko racuna da otplacuje sa tih 15-20 HILJADA skijasa na pola sata od vr'a Jahorine, jadan je ekonomist i menadzer!

  6. #36
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @hallo, sasvim moguće da sam nešto pobrkao (imao sam teži potres mozga u aprilu). Ovdje smo da raspravljamo. Slažem se sa ovim šta pišeš, samo nisam toliki optimista, a razlog nije papir, već iskustvo.

    Ako je istina šta @forum1nick napisa da su novci za ovo sređivanje dobijeni zbog kampa mladih koji će se održati 2019., tad će sve biti spremno za taj kamp, pa makar vodu u flašicama donosili sa izvora. Mene brine kako će ovo funkcionisati u sezonama mimo tog kampa.
    Iskustvo je nezgodna stvar: Skijao sam na Jahorini i prije i poslije Olimpijade. Sve je funkcionisalo kako treba u sezoni Olimpijade i narednoj. Mimo toga je bilo "skupite se da vas ima bar dvadesetak, pa ću upaliti žicu" (lično doživio), automati sa skipass nisu radili, staze su se uređivale "prema potrebi" itd.
    Nagledao sam se desetina i desetina jezera za umjetni snijeg i obilazio sam ih počesto od septembra do maja. Za svako jezero sam mogao skontati od kuda dobija vodu. I vidio sam da ih topovi kvalitetno prazne. A ovo jezero je ogromno i na vrh brda. Dao Bog da ga napune i održavaju punog. I da im se investicija isplati i otplati.

    Slažem se i za diplome i kačenje na zid. Za predratne diplome je potreban jači ekser nego za ove bolonjske.

    Ako Bog da, vidimo se i skijamo zajedno na Jahorini.

  7. #37
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Problem Voda RS realno ne postoji. Da ne izmišljamo kako smo sada veći evropljani od evropljana .
    Neka mi neko kaže kako će Vode RS izračinati koliko vode je zahvaćeno od izvora ili kiša na planini jaorini dobiće doktorat na Megatrendu odma

    Koliko je zafaćeno a koliko je vode porinulo uzemlju...

    Potpuno je jasno da je formalno jedino moguće naplatiti možda neku paušalnu taksu i to je to a to je daleko od pravih troškova osnežavanja (MW ustrošene struje na pumpe, topove, vazduh itd...).

  8. #38
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od forum1nick Pogledati poruku
    @nemanjus nije problem iskopati rupu. Problem je imati je napunjenu vodom onda kada ti zatreba. "Vjerovatno" se odnosilo upravo na taj dio.

    Da, svidjelo se to nekome ili ne... kada kišnica napuni jezero, tada vlasnik vode u jezeru postaju Vode RS, sve i da si ti lično iskopao to jezero u svom dvorištu.

    Lijepa je ovo investicija još ako neko uspije napraviti ekonomski održivom u budućem periodu. Sa ovim brojem zaposlenih, na ovoj nadmorskoj visini i ovolikim probijanjima toplih južnih vjetrova... Ovo AKO zaslužuje da se napiše velikim slovima.

    Sva ekonomija naših BK, Megatrend, i ostalih magistara se svede na podizanje cijene karata. A Jahorina ima jedan izuzetak od najvećeg broja skijališta, a posebno od Kopaonika i njemu sličnih.

    Na pola sata od vrha Jahorine svaki u noć zanoći 15-20 hiljada skijaša. Cijenom od 50KM će ih teško biti izvući na planinu, bez obzira koliko jezera i topova i gondola se postavi.
    Za firmu koja upravlja skijalištem, jedini prihod jeste upravo od ski karata (možda nešto sitno od sponzorskih ugovora i sl.). Ne vidim kako bi drugačije došli do bilo kakve ekonomije, osim podizanja cene karata. Dosadašnja praksa je bila, ajmo da stavimo kartu 35 KM, snega nema, skijaša nema, dugovi se gomilaju, država ih pokriva i tako ukrug.

    Ja ovde čitam samo neke kritike i skeptične postove. Jel' ima neko neki konkretan predlog, šta bi uradio drugačije u odnosu na ovo što se pokrenulo?

  9. #39
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Direktor Olimpijskog centra “Jahorina” Dejan LJevnaić istakao je da će do zimske sezone na Jahorini sve biti spremno za dolazak turista i skijanje, uključujući i osnježavanje staza.“Maksimalno radimo na pripremi sezone”, rekao je LJevnaić i naveo da je u sklopu priprema danas na Jahorini, u prisustvu ministra Gluhakovića, održan sastanak sa direktorima “Elektrodistribucije” i “Vodovoda”, MUP-a, načelnicima opština i drugih službi bitnih za zimsku turističku sezonu.
    On je dodao da se, osim na uređenju skijališta, radi i na uređenju prilaznih puteva, rasvjete, poboljšanja telekom usluga, odnosno svega onoga što je bitno za što ugodniji boravak turista.
    “Danas je razgovarano i o proširenju parking prostora i dobili smo saglasnost lokalne samouprave za dvije lokacije – Poljice i kod tehničke baze”, precizirao je LJevnaić i najavio da će do početka zimske turističke sezone biti urađena i signalizacija na putevima, te parkinzima na Jahorini.
    Direktor Olimpijskog centra “Jahorina” garantuje skijašima da će ove godine pripreme za skijašku sezonu biti najbolje do sada."
    http://www.palelive.com/gluhakovic-u...sticku-sezonu/

  10. #40
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Panoramske fotografije obavljenih radova..... btw jezero je zavrseno-sta ce biti dalje sa instalacijama za vestak videcemo u narednih 10-tak dana...
    Poljice, lijevak sa kosim smukom (prelaz sa Ogorjelice)
    https://imgur.com/qT6JeNJ

    kosi smuk Ogorjelica-Poljice
    https://imgur.com/TeS27XN

    Poljice, razdvajanje poslije lijevka (prema Šatoru spust, direkt i prema idiotskoj)
    https://imgur.com/i4wF2Dx

    Aku jezero
    https://imgur.com/x9YRs7w

    Ogorjelica lijevak
    https://imgur.com/YZA2ngH

    Ogorjelica dvica, prelomnica proširena
    https://imgur.com/NNiajoy

    Poljice Šator
    https://imgur.com/6CB1dfd

    Poljice početna
    https://imgur.com/ejSo8jn

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •