Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 116

Tema: Kolašin 1600

  1. #41
    Member
    Datum registracije
    27.10.2018
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Odluce za otvaranje da im bude sve besplatno, ali nisu razmislili o tome da organizuju parking u gradu i iz grada autobusevima do skijalista i samim tim sprijece pravljenje guzvi...

  2. #42
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Pustili su nekoliko privilegovanih da privatnim autima odu put skijalista. Njima bilo puno da plate parking i ostavili auta uz put i onda napravili katastrofu. Sad i ta 2 autobusa sto su bili angazovali da prevoze iz Kl ka skijalistu zaglavljena. Ko je imao srece da danas ode na 1450 lijepo ce skijati jer nema guzve.

    Elderly

  3. #43
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Uvijek sm išao radnim danima... Danas sno imali veliku želju da budemo dio atmosvere na otvaranju ski centra, da uživamo u skijanju i druženju...Izgleda da zaista nijesmo dorasli ostalim centrima u regionu, niti smo sposobni da organizujemo nešto lijepo a da se sve ne iskomplikuje.
    Mada, nema jadikovanja
    Sledeći radni dan pravac planina i uživanje.


  4. #44
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    https://www.aktuelno.me/kolasin-post...ki-centar-foto

    Ko je bio u Kolasinu ikad, prepoznace odakle su fotografije. Bas bzv sto se ljudi danas izmaltretirase.

    Elderly

  5. #45
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Na 1450 bilo redovno stanje, lepo smo se naskijali danas. Sutra cemo da probamo 1600, pa nazad za bg


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #46
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Tadija, kad si posao na parking skijalista?
    Elderly

  7. #47
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Oko 9


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #48
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Sa srećom, ovjerismo ovu novu žicu. Ima negdje na ovom forumu što smo pisali, kako treba država da uloži i pravi nove žice jer nam je priroda dala dosta toga, što ne koristimo. Mislim tamo negdje 2013-te...
    Valjalo bi da je ranije, al evo, 2019-te ipak imamo novu žičaru na Bjelasici. Od 1580 do 2030m nadmorske, uz nju idu neke dvije staze - jedna crvena i jedna plava. Šteta što su danas bile zaleđene, bilo -10-ak sa jakim vjetrom. A meni kantne tupe. Ali vidi se da se tu može skijati fino i da ima prostora za širenje i pravljenje novih.

    20190224_133635.jpg

    20190224_133645.jpg

    20190224_134140.jpg

    20190224_134628.jpg

    20190224_134830.jpg

  9. #49
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Jos par utisaka. Potencijal Bjelasice je nevjerovatan! Sa vrha 1600 zice ima na sve strane prostora za off, moze se probiti jos par lijepih staza. Kad se poveze sa 1450 eto kilometarski odmah direktna konkurencija Jahorini. Ako otvore mojkovacku, bjelopoljsku ili tek ne daj Boze Beransku stranu pa to povezu...pffff...ludilo.
    Ovo sad sto je otvoreno vise imam utisak da je otvoreno samo otvaranja radi. Staza koje treba biti siroka 50metara sad je 20m siroka, nije asfalitirano oko 700m prilaznog puta, nema adekvatne opreme za rent itd.
    No sad, da ne hejtujem, dobro je, radi se, a to je najbitnije. Malo jos politicke volje i jedan upravnik a la Levnajic i brzo ce se tresti konkurencija u regionu.

    Elderly

  10. #50
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja bi jako voleo da se tu nešto ozbiljno uradi, ali istorija nas uči da je to najverovatnije jedan kratak zamah i onda tavorenje...

    Lično mislim da nije pametno što se rade žice na drugim stranama Bjelasice, mislim da bi mnogo bolje bilo da se ovo postojeće skijalište širi i doda još 5-10 žica. Onda bi postojao za početak jedan ozbiljniji ski centar gde može da se skija ceo odmor od nedelju dana. Ako budu pravili puno malih centara onda je sve to i dalje vikend skijanje, a od toga teško može da se (pre)živi.

    Druga stvar, i sada na 1450 ne rade sve žice svim danima, nego "kalkulišu" i radi manji broj žica van vikenda. To je jako loša praksa, tako se radilo pre 20 godina i tako se ubija nedelja - a ključno je da ljudi dolaze van vikenda.

    Treća stvar, (ExBaker) ne znam da li si se kretao Bjelasicom, vrh Turjak sa Bjelopoljske strane je jako daleko od K1600, apsolutno je nerealno da se u budućnosti ovaj centar poveže sa K1600. Ako bi se povezala Kolašinska i Beranska (koja je bliža) strana to bi već bio velik centar.

    Mislim da kratkoročno treba da se koncentrišu da naprave K7 i povežu sa 1450, a da se paralelno izgradi gomila novih staza plus osnežavanje bar 50% staza.

    Ovaj novi lift, kada bi imao pored sebe 4+ pa onda još K7 sa isto bar 4 staza, pa da se pored Ćupova doda još 2 staze sa kontra strana na primer i to je 10 novih staza...

    (npr. Gvozdac, sada sa dodatnih 2 staze od ove sezone je prešao na 4 staze - i napravljen odličan deo skijališta, ranije sa 1.5 stazom brzo dosadi, Gobelja na Kopaoniku je "etalon" kako treba raditi što se staza tiče - 8 staza na jednom mestu i to svih kategorija!)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •