Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 2101112
Rezultati 111 do 116 od 116

Tema: Kolašin 1600

  1. #111
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Kakvo je stanje na Kolasinu u toku sretenjskih praznika, sto se tice guzve? Planiramo negde da odemo za tih par dana, ali u Srbiji je ogromna guzva na svim skijalistima u tom periodu. Jahorina isto.


  2. #112
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    Kakvo je stanje na Kolasinu u toku sretenjskih praznika, sto se tice guzve? Planiramo negde da odemo za tih par dana, ali u Srbiji je ogromna guzva na svim skijalistima u tom periodu. Jahorina isto.
    Ja upravo zbog toga idem u Kolašin. Pretprošle sezone za Sretenje tamo nije bilo gužve.

  3. #113
    Member
    Datum registracije
    29.09.2015
    Godina
    36
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Isto tako planiram... Može li nešto više info-a za početnike koji će biti tamo prvi put; što se tiče smeštaja i koji centar je bolji za neki nivo 4/10?

  4. #114
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    Kakvo je stanje na Kolasinu u toku sretenjskih praznika, sto se tice guzve? Planiramo negde da odemo za tih par dana, ali u Srbiji je ogromna guzva na svim skijalistima u tom periodu. Jahorina isto.
    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ja upravo zbog toga idem u Kolašin. Pretprošle sezone za Sretenje tamo nije bilo gužve.
    Citirati Originalno postavljeno od Rebel Pogledati poruku
    Isto tako planiram... Može li nešto više info-a za početnike koji će biti tamo prvi put; što se tiče smeštaja i koji centar je bolji za neki nivo 4/10?
    Prošle godine je bilo gužve za Sretenje, ali to nije primaći gužvi kao na Kopu. Rašire se ljudi po stazama i čekalo se maks par minuta na nekoj od korpi. Doduše, znao se napraviti red za kupovinu ski pass-a, ali od ove godine se može kupiti za 1600 u PG i KL, pa računam da će se rasteretiti.

    Za smještaj ne znam, pogledajte po booking-u Kolašin. Znam da su prošle godine preko neke agencije dovodili ljude iz Čačka u Mojkovac i odatle ih dovozili busom. Trebalo bi da se za nedjelju dana otvori tunel kroz Bjelasicu (izlazi kod donjeg skijališta) i udaljenost Berana od staza će tada biti nekih 18km, a to mislim da je najjeftinija varijanta ubjedljivo. Selo Jelovica je sa druge strane tunela, dakle do staza bukvalno kroz tunel se prođe.Kolašin je inače udaljen nekih 11km.

    Smještaj na stazi je skuplji i uglavnom su neki hoteli koji su najavili otvaranje. Gradi se 4-5 na stazama i ima nešto nekih katuna pored staze koji su preuređeni u smještaj, ako je ski in/out zs nekog must.

    Znam da Albanci baš često noće u Podgorici i idu izjutra na skijanje autoputem do KL pa gore na staze.

    Eto i to je možda varijanta ali ima vožnje malo manje od sat do parkinga na stazama. Koga ne mrzi da vozi može i to, mada jeste cimanje (znam po sebi).

    Tip za vikend. Poraniti i biti na parkingu najkasnije u 9:15 jer zna da se sve napuni pa onda frka za parking.

    Rade neku garažu veliku na 3 nivoa, ali mislim da će biti u funkciji tek naredne sezone.

  5. #115
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rebel Pogledati poruku
    Isto tako planiram... Može li nešto više info-a za početnike koji će biti tamo prvi put; što se tiče smeštaja i koji centar je bolji za neki nivo 4/10?
    Što se tiče tehničke težine staza, oba centra su slična. U principu treba računati na skijanje u oba centra, mada je glupo govoriti o dva centra a ima ukupno 3 žičare. Smeštaj, zavisi šta ti odgovara, u Kolašinu svakako možeš naći pristojan smeštaj u apartmanima, pametno je pogledati neku lokaciju blizu stanice autobusa (ski-busa), koji uredno vozi. Osim ako ne misliš da ideš svojim kolima.

    Setih se da postoji katun Vranjak, na smaoj stazi, to je skromna ali prava planinska i skijaška varijanta, opet kome to odgovara. To je taj katun koji kimmipg pominje. Mada je on udaljen od asfalta i treba videti kako se do njega uopšte dolazi.
    Izmenio/la plageton; 12.12.2023 u 11:26.

  6. #116
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2019
    Godina
    62
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Bilo je za Sretenje prošle godine nešto gužve, ali ne tako strašno, što je lepo objasnio @kimmipg. Mislim da je bilo nešto gostiju iz Srbije, koji su odmarali i računali na ovaj praznik. Meni je dnevna varijanta super, samo oda bude snega.
    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •