Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 50

Tema: Povreda na skijanju - tretman u Austriji

  1. #21
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Brz oporavak! Sreća što je nezgoda bila na kraju sezone.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Po izlasku iz bolnice breaking news: http://www.skijanje.rs/forum/showthr...i-to-poveliku)
    @Snowglisser, sve ovo i pišem da drugi ne uče na svom primjeru, a sad sam siguran da ćeš kacigu drugačije tretirati. Moj savjet: i štitnik leđa (kornjaču). Sav sam ugruvan, ali sa leđima i nogama nemam problema. Ne smijem ni pomisliti na šta bi glava izgledala da nije bilo kacige i brila.

  3. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    @Snowglisser, sve ovo i pišem da drugi ne uče na svom primjeru, a sad sam siguran da ćeš kacigu drugačije tretirati. Moj savjet: i štitnik leđa (kornjaču).
    Znam Stekane. Zaista velikodusno od tebe - znam da mnogima ego ne bi dozvolio. (Potpuno pogresna logika, jer i Marcel Hirscher padne). Zato to jos vise cenim i zahvalan sam.

    Posto vozim i motor, kao neko kome je kaciga 2x stvarno spasla zivot, zaista bi trebalo bi da znam bolje. Bez kacige na motor ne bih seo za svo blago ovog sveta, bukvalno cak ni kad bi trebalo da predjem samo 50 metara.

    Nego covek uvek razmislja: "sneg je mek, nije isto kao na drumu"... a jeste jednako opasno.
    Trenutak koji je, ja mislim svima, otvorio oci je nesreca koju je doziveo Sumaher. Ali malo po malo, covek uvek misli: "ma nece se meni to desiti"... a hoce.

    Ja kacigu retko nosim jer mi bude vrucina. Ne volim znojavu kosu. Pogotovo na prolece, skoro nikad je ne nosim, osim mozda ako je minus.
    U bajkerskom svetu postoji vrlo lepa izreka: "bolje da se znojim u koži (misli se na kožni kombinezon), nego da krvarim u majici".
    Mislim da cu od sada ovu krilaticu da primenim takodje na skijasku kacigu.

    Sad pogledah slike kacige koje si okacio na drugoj temi.... auh!
    Ako si 3 minuta bio u nesvesti i pored toga sto si od udaraca bio zasticen kacigom, mogu samo pomisliti kakav bi ishod bio da je nisi nosio. Necu napisati, sto se kaze, da ne cuje zlo
    Bog te je cuvao. I, naravno, Alpina

    I jos nesto: na prolece obavezno skijam bez maske, samo s naocarima za sunce. Moracu i o tome dobro da razmislim. Ako je staklo uspelo da prsne (a pretpostavljam da si koristio masku s vakuumiranim, duplim staklom), znaci da je udarac bio strahovito jak.
    Sad mi pade na pamet, u vezi ovoga: nedavno se bas diskutovalo o tome. Julbo se hvali da su njihova polikarbonatska sociva izradjena NXT tehnologijom nesalomiva. @wlad je kacio i snimak gde socivo (od istog materijala, ali druga marka) zaustavlja hitac iz malokalibarke bez rasprskavanja.
    Ako nije tajna, koja maska je u pitanju, sta si koristio?


    Znas li kojim slucajem sta je bilo sa decacicem, odvezli su vas zajedno? Jesi li uspeo da saznas je li i on ok? Nadam se da jeste.

    Edit: sad videh da su K2 (ako sam dobro video)?

  4. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    26.12.2011
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Pozdrav Stevo,zelim ti sto brzi oporavak.

  5. #25
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Hvala @Igorc.

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    ...
    Ako nije tajna, koja maska je u pitanju, sta si koristio?


    Znas li kojim slucajem sta je bilo sa decacicem, odvezli su vas zajedno? Jesi li uspeo da saznas je li i on ok? Nadam se da jeste.

    Edit: sad videh da su K2 (ako sam dobro video)?
    Da, u pitanju je K2 Source T. Sferična fotohromatska dupla stakla. Update: brile nisu bačene. Kako je supruga po mojoj deportaciji skupljala opremu po stazi i sve je prevezla patrola, to su joj i polomljene brile vratili. Tu su negdje, pa ću ih ufotkati.

    Kad su me otpuštali iz bolnice pitao sam za dječaka. Kažu da nema posljedica i da je otpušten kući.

    P.S. Budan sam u ovo doba (5:30) jer me mišići vrata bole, vjerovatno od stalnog ležanja na jastuku. Uzeh jednu tabletu Mexalen 500 koju su mi prepisali za bolove. Kutija sa 30 tableta košta ovdje 3,60€.

  6. #26
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Uh bre, nema me na forumu dugo i onda citam ove redove. Obojica ste dobro prosli. Brz oporavak zelim. Sto se ramena tice, na pocetku sezone me odnela kamikaza na stazi, pravo u desno rame-jos boli ali da je bio precizniji, ne bih cevape jeo, nego verovatno pio, kao pivo... Dobro je za obojicu. Uh..



  7. #27
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Hvala Bogu da ste dobro!
    Brz oporavak !
    Drzi se samo dubokog snega, vidis da sa staze moze da se izleti. Zato ja stazu i izbegavam.

  8. #28
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Drž' se Stevo! Brz oporavak želim!
    Pa sledeći put nemoj na glavu


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Uf bas je bio jak pad. Imas li utisak koliko si brzo isao kad si pao? Nisam samo shvatio, do pada je doslo jer si nenadano naisao na deo staze bez snega?
    U svakom slucaju hvala sto si podelio sa nama pricu i brz oporavak zelim .

  10. #30
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Brz oporavak!


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •