Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Skije za losa kolena - preporuka?

Hibridni pregled

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Nema prave skije za loša kolena, samo prave vežbe i terapija za kolena. Marbik je odlično napisao da su rešenje vežbe za ojačavanje mišića, povećanje elastičnosti i ortoza.

    Igrom slučaja sam nedavno upoznao više ljudi koji su prošli različite operacije kolena, neki od njih višestruke operacije i nadogradnje ukrštenih ligamanata, pa skijaju (neki i ekstremno). Možda nije loše da se posavetuješ sa nekim ko se ozbiljno bavi fizioterapijom, da ti proceni stanje i preporuči vežbe. Mogu ti na private preporučiti čoveka koji je GSS-ovac, skijaš, operisao koleno, a fizioterapeut je i ima kliniku u bgd.

    Sigurno da bi ti za kolene više prijala uža skija koja nije preterano tvrda. Nemoj kupovati napamet. Ako ne grešim atomic SX10 nije najtvrđa daska, probaj da skijaš sa njom, pa iznajmi na dan neke mekše početničke skije pa proveri da li ti više leže.

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Lokacija
    Ruma
    Godina
    47
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Koleno mi je operisao navodno najveci strucnjak u toj oblasti u Srbiji (da mu ne pominjem ime, posto definitivno mislim da mi nije nista pomogao operacijom, samo mi se stanje pogorsalo a oporavak je trajao vise od godinu dana dok se koleno nije vratilo u prvobitno stanje), isao sam na desetine (verovatno i preko 100) fizikalnih terapija, strujom, laserom, magnetom, vezbe, itd, bio kod jos 5-6 ortopeda i fizioterapeuta, ali na zalost niko nije otkrio pravi uzrok bolova u kolenu. Na snimcima navodno deluje ok, koleno me ne boli kada ga ne opterecujem, pa se savet sveo na - nemoj ga opterecivati :| Najprihvatljivije objasnjenje koje sam dobio je da je to verovatno posledica prethodnog visegodisnjeg stresa kolena zbog trcanja po betonu i treniranja aletike - troskoka, te su nastale mikro-povrede koje se ne mogu ni locirati ni sanirati.

    Ali svakako bih te zamolio da mi ostavis podatke tog fizioterapeuta/klinike, posto i dalje ostajem otvoren za bilo kakve opcije koje bi dovele do eventualnog poboljsanja (osim ako vec nisam mozda bio kod njega )

    P.S. Nevezano za tvrdocu, SX10 je relativno 'brza' skija, pa zahteva dosta naprezanja prilikom usporavanja/kocenja, zbog toga sam mislio da sa njom ne vredi ni pokusavati.

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Nema prave skije za loša kolena, samo prave vežbe i terapija za kolena. Marbik je odlično napisao da su rešenje vežbe za ojačavanje mišića, povećanje elastičnosti i ortoza.

    Igrom slučaja sam nedavno upoznao više ljudi koji su prošli različite operacije kolena, neki od njih višestruke operacije i nadogradnje ukrštenih ligamanata, pa skijaju (neki i ekstremno). Možda nije loše da se posavetuješ sa nekim ko se ozbiljno bavi fizioterapijom, da ti proceni stanje i preporuči vežbe. Mogu ti na private preporučiti čoveka koji je GSS-ovac, skijaš, operisao koleno, a fizioterapeut je i ima kliniku u bgd.

    Sigurno da bi ti za kolene više prijala uža skija koja nije preterano tvrda. Nemoj kupovati napamet. Ako ne grešim atomic SX10 nije najtvrđa daska, probaj da skijaš sa njom, pa iznajmi na dan neke mekše početničke skije pa proveri da li ti više leže.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •