Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Sto za sredjivanje skija

  1. #1

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Evo kako sam pravio neke od varijanti
    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...paraciju-skija


    Pokusavam da ubacim jos neke nacrte u ruci, ali mi nesto neide...

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od munja Pogledati poruku
    Evo kako sam pravio neke od varijanti
    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...paraciju-skija


    Pokusavam da ubacim jos neke nacrte u ruci,kao ideje, ali mi nesto neide...

    ...ako neko zna kako da ubacim Word doc. rado cu podeliti...

  4. #4
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Idi dole na dugme Napredni pregled pa onda kliknes na slicicu gde je nacrtana spajalica tj. kad stanes iznad nje pise: Prilozi i tu ucitas bilo koji fajl.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Ajkd probacu prvo ovako...
    290120171496.jpg, da vidimo dal ce da se vidi.


    OVO BI BILI KRAJNJI NOSAČI...
    poz1 i poz2 se vezuju vijčanom vezom pomoću 2 vijka, recimo M6, na poz1 jedan - donji vijak je fiksni-miruje, oko njega se obrće, a gornjem se menja položaj po rupama na poz2, i tako dobijamo nagi po želji za obradu kantni po boku...

    Veza između poz2 i poz3 može da bude vijčana ili pomoću metalnog ugaonika...

    Nadam se da može da se razume.

    Veza krajnjih nosača sa radnom pločom može biti pomoću neke vrste stege ili se vijcima učvrsti preko poz3 za radnu ploču...



    Umesto srednje stege moze i nesto ovako da se pravi, iskoristite neku vrstu stege poput ovakvih npr,160120171494.jpg160120171495.jpg

    i na taj način se skije učvrste da ne mrdaju, umesto ove srenje stege može da se stavi vijak sa kukastom glavom preko kojeg se nekom elastičnom trakom, gumicom, gurtnom, vezuju za vez skije...), nešto poput Grimanijevog rešenja...

    to su sve varijacije....
    Izmenio/la munja; 29.01.2017 u 00:32.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    evo jos jedne varijacije(moram ovako - nece da mi ubaci word doc.):
    IMG_0178.jpgIMG_0179.jpg


    A - položaj FIKSNOG vijka - OBRTNA TAČKA
    (A' - alternativni položaj - obrtne tačke)

    B - pomerljivi položaj vijka - za postavljanje GLAVE (poz 1) pod određenim uglom (B,B1,B2,...Bn)

    Poz 1 - Obrtna GLAVA
    Poz 2 - STALAK nosač - glave
    Poz 3 - POSTOLJE - krajnjeg nosača - za vezu sa radnom pločom
    Poz 4 - VIJAK za pridržavanje skije - može se pritezati i otpuštati ključem - npr GEDORA 1/4

    Ovo je malo komplikovanija varijanta za izradu, ako nemate glodalicu, jer je teško izvesti i urezati potrebne krivine na glavi i nosaču....
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la munja; 29.01.2017 u 09:00.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

  8. #8
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    evo prekopiracu linkove mada vidim da ima ovde istih. dodacu samo josh neku misao.
    prvi post:
    Mozes sam napraviti drzach, ima na netu mnogo resenja.
    Kada sam pravio uradio sam na brzaka i nisam mnogo istrazivao planirajuci kasnije da uradim bolji i na kraju ostadoh na ovom starom i evo sesta godina prodje.
    Guma je zrela za menjanje(kupio sam u Tigru neku traku za vezbanje pa planiram da umesto ove stavim to mada je tanja od ove unutrasnje gume za kola). Na vrh moze i itison da se stavi.
    Na drzacima imam kao sto se vidi 3 proreza, jedan dubok u koji mogu i bordovi da se stave i dva klasicna da tako kazem. Jedan od ta dva je pod uglom od 45 stepeni. Drzache mogu da rotiram za 180 stepeni tako da mi dublji prorez moze biti blize.
    Sto sam izbusio tako da mogu da setam sa drzacima po zeljenoj duzini(slika 2 - tackice). Na sredini zategnem skiju lastisem za kola. Sto sam uradio siri da bi imao radnu povrsinu vecu a imao sam dasku od shanka iz stare kafane pa greota bila da se skracuje.
    Neke stvari mogle bi se promeniti ali to su samo finese.
    Izvinjavam se zbog krsha



    Nova guma



    drugi post, linkovi:


    1. Omiljeni
    2. Ovo sam razmisljao zgodno je za pomeranje ali ipak sam se odlucio za rupe
    3. JEdan praktican za licne skije ili skije sa rental vezom zbog ovog srednjeg dela(na prvom linku u komentarima pise kad uradish prilican(1000) broj skija nema vise potrebe za srednjim delom...zaista)
      EDIT stega moze da uleti u sredinu lagano, u poslednje vreme je koristim i na nju sam stavio gume debljine 1.5cm da bude bezbolan GRIP
    4. video klip ali polovicno resenje...ok je za 45 stepeni ukoliko je problem izrezati

    i sada:
    evo kako moze da izgleda VICE koji se kupi pa zakaze nakon manje od mesec dana, u pitanju je srednji deo
    20170201_164840.jpg20170201_164855.jpg20170201_164918.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •