Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 76

Tema: Predstavljen idejni projekat Ski centra (Mojkovac)

  1. #51
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Čisto da postavim nekoliko slika sa bjelopoljskog dijela Bjelasice od 28.03.2008. da vidite šta je to snow paradise...





    Ovo je odmorište za planinare:



    A ovo su potpuno zatrpane kolibe na katunu Omar:




    Minimum tri metra snijega:


  2. #52
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    freeride raj...ovde bi mogao i heli-skijing opusteno...
    kako ti prolazis do gore kad je ovoliko snega?
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #53
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Još samo par fotki:






  4. #54
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    ocu i ja
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #55
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Dodji, dodji..

  6. #56
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od TADIJA_91 Pogledati poruku
    freeride raj...ovde bi mogao i heli-skijing opusteno...
    kako ti prolazis do gore kad je ovoliko snega?
    Teško!!! Dva dana ranije 26.03. pokušao sam da se probijem do gore. Snijeg je još vrlo duboko propadao, već iznad 1400m bilo je preko 100cm snijega, a iznad 1600m prosječno preko dva metra. Kroz šumu je napredovanje bilo nemoguće, snijeg je propadao do iznad pojasa, osvajanje svakog metra je bila teška borba. Poslije 5 sati mukotrpnog probijanja morao sam da priznam poraz, grčevi su me rasturili. Poslije dva dana je već bilo mnogo lakše, imao sam prtinu, a već iznad 1700m, tj gornje granice šume snijeg je solidno držao. Evo kako izgleda šuma pod više od dva metra snijega:



    Možeš da pretpostaviš kako je bilo teško probijati se ovuda:



    Evo još par slika sniježnog raja:






  7. #57
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Stit, stvarno svaka cast za trud i napor.. Slike su fenomenalne

  8. #58
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up Traži se lokacija za ski-centar

    ...

    Mojkovčani podržavaju Tomićev projekat

    S druge strane, u lokalnoj samoupravi Mojkovca su dali punu podršku projektu gradnje ski centra čiji je autor profesor Vojo Tomić iz Sarajeva. Projektom su predviđeni su instalisani kapaciteti žičara za prevoz 20.000 skijaša na sat i gradnja pola miliona kvadratnih metara staza. Pravo učešća imaju ponuđači koji izvrše otkup tenderske dokumentacije. Za podizanje tenderske dokumentacije potrebno je izvršiti uplatu nepovratne naknade u iznosu od 1.000 (hiljadu) eura. Kao garanciju ponude, ponuđač je dužan uz ponudu dostaviti garanciju banke u iznosu od dva odsto od ukupne vrijednosti ponude, koja važi za period od 60 dana od krajnjeg roka utvrdjenog za dostavljanje ponuda – zaključuje se u tekstu tendera.

  9. #59
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Kako ovo fino zvuci, samo mi djeluje nekako daleko.

  10. #60
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano Obećanje ludom radovanje?

    Lijepo izgleda tekst, ali je vjerovatno nerealan. Bojim se da će ovdje da bude političkih igara, tj. borbe različitih interesnih grupa za monopol nad Bjelasicom. Otprilike, određeni ljudi, odnosno oni koji imaju lovu ili neku političku moć, su ukapirali potencijale Bjelasice, ali bi da prethodno eliminišu konkurenciju. Kolašinci bi radili Vranjak, ali da to bude jedini ski centar na Bjelasici, Mojkovčani hoće Vragodo, za drugo ih baš briga itd... Zar ne bi bilo bolje i cjelishodnije da se uradi jedinstveni projekat za cijelu Bjelasicu, da se onda utvrde prioriteti i da se u fazama izgradi jedan, ali vrijedan, ski centar. Ovako se može desiti da jake interesne grupe drže pat poziciju godinama i da od razvoja skijališta ne bude ništa. S druge strane beranski i bjelopoljski dio Bjelasice niko i ne pominje, a možda su upravo tu najveći potencijali za skijanje. Sjeverne i sjeveroistočne strane najvišeg vrha na Bjelasici, Crne Glave (2139m), pripadaju beranskoj opštini, a o potencijalima bjelopoljskog dijela već sam više puta pisao i postavljao fotografije, koje taj potencijal nesumnjivo dokazuju. Evo jedne fotografije vrha Štit (2050m), koji pripada bjelopoljskom dijelu Bjelasice i čije sam ime uzeo kao svoj username:



    Fotkano je sa granice Srbije i Crne Gore, sa željezničke stanice Vrbnica (tu se nalazi i poznati manastir Kumanica). Korišćen je digitalni zum pa je fotografija malo nejasna. Elem, ovo su sjeverne padine Štita. Od vrha na 2050m može da se skija do ispod 1000m, praktično dok ima snijega (znači da su potencijalne visinske razlike i preko 1000m!!!). Samo na ovom vrhu bi mogao da se izgradi fenomenalan ski centar, a eto Štit se nigdje niti ne pominje . Ono što mi se ne sviđa u ovim planovima je izgradnja hotela na velikim nadmorskim visinama, pominje se 1670m. Upravo na taj način se osjetljivi eko sistem planine najviše opterećuje i devastira. Na Bjelasici je tako nešto apsolutno nepotrebno, jer postoji čitav niz prelijepih rječnih dolina koje duboko ulaze u planinsku masu sa svih strana (Svinjača, Paljevinska rijeka, Jelovica, Bistrica I, Bjelojevića rijeka, Rudnica, Ljuboviđa, Rakitska rijeka, Bistrica II, Suvodo...itd..., da ne pominjem one dvije najveće Lim i Taru), gdje postoje idealni uslovi za hotelske i apartmanske objekte. Ali nek im bude... Lično bi me od svih ovih nerealnih obećanja više obradovala neka vijest o tome da je BJ na već postojećem skijalištu na Jezerinama započeo izgradnju nove žičare. Vidim da zasad od toga nema ništa, a bojim se da neće ni biti jer vrijeme prolazi, a nova zima nije više ni tako daleko

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •