Pogledati rezultate ankete: MP veličina mojih pancerica je...

Glasača
55. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Manja od izmjerene dužine stopala

    6 10,91%
  • Identična dužini stopala (+/- 3 mm)

    31 56,36%
  • Veća od dužine stopala do 1 cm

    15 27,27%
  • Veća od dužine stopala za 1,1 do 2 cm

    2 3,64%
  • Veća od dužine stopala za 2,1 do 3 cm

    1 1,82%
  • Veća od dužine stopala za više od 3 cm

    0 0%
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 88

Tema: Anketa: Koliko vam je veličina pancerica veća od vašeg stopala?

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Stekane, izgleda da si pobedio sto se duzine tice.
    No, ovih dana vlada misljenje da se vise pika sirina, nego duzina

    Glasao i ja.
    Kod mene je situacija ovakva: 26,5cm duzina, 102mm sirina.
    Zadnje pance su mi bile tacno 26,5 MP i 102 sirine. Knap, sto bi se reklo.

    Medjutim, boot fitter kod koga idem je nabavio novu masinu za oblikovanje ulozaka. Ne stoji se vise na onom "jastucetu" da bi se formirao otisak pa uzeo odlivak, vec mi prislonio ulozak odozdo na taban, ubacio mi stopalo u plasticnu kesu i vakuumom formirao oblik.
    Ideja je da, kad ustanemo i tako opteretimo stopalo, ono delimicno "kolapsira" i rasiri se.

    On mi, dok sam sedeo, izmerio neoptereceno stopalo (šublerom), i kaže: "100mm".
    I tako me je i upasovao u 26,5cm cipelu, sirine 100mm (Atomic Hawx 2.0).
    Ja sam bio skeptican, ocekujuci da kad ustanem, stopalo ce svejedno kolapsirati i da ce mi se stvoriti preveliki pritisak sa strane.

    Medjutim... Bolelo me je mozda prvih 4 puta (po 2 sata svaki put) dok sam skijao u dvorani.
    Nakon toga... Sta da kazem? Ove pance ne spadaju u prave "race" pance, ali u njima se osecam kao da su mi stopala letva volana na bolidu F1. Direktno prenose svaku komandu. Prezadovoljan sam.

  2. #12
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    285mm = 28,5cm. Isto i stopalo i panca. Širina.... nemam pojma.

  3. #13
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Stopalo 30.5cm. Prve pance koje sam uzeo 31.5,ali su realno bile prevelike. Sada 30.5, kod nekih koje sam probao, deluje mi kao da bi odgovrale i u 30

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Stopalo merio u Planet bajku upravo kada sam uzimao pancerice i na spravi koja tome služi. Jasno izmerio 28,0 cm i shodno tome pazario. Međutim, greška. Sada bih uzeo 28,5 cm bez razmišljanja. Ove su knap i to nije dobro, bez obzira na skijaške priče da cipele treba da budu knap. Verovatno su Hiršeru i Kristofersenu njihove knap al ne reko sam s njima neću da se takmičim bolji su .

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mondo sistem je super - kada bi se svi proizvođači držali njega (nema sistema koji nisu zaj*bali ). Uostalom kao i cipele, kada čujem veličina "kalupa" naježim se

    Dužina stopala 30.5, imao sam Dalbello 29.5 (ili 29, ne sećam se tačno), Nordica 30.5 a sada Tecnica 30.

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Noga 30.5 i Nordica FireArrow 30.5. Kad obucem bas je knap, ali kad se noga ohladi i skupi mogu da savijem prstice komotno. Kad je zagrejana i topla, knap je. Meni vise smeta sto imam malo tanje listove pa gore mogu da uvucem prst u panecicu (i to lakse u desno nego levu jer sam jak desnjak).

  7. #17
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Na masini izmjerene oko 28.5, isto i pance, Nordica Dobermann EDT 130. Sirina, jebem li ga, dal jedno 112 a drugo 108 ili 118, tako nesto. Ispekose uloske i metnuse me u pance od 98mm sirine, brez problema

  8. #18
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Vizavi one druge teme, opet sam preprocitao sta sam ovde napisao a i onaj Stekanov tekst (sto vise pita preprocetas to vise saznas )

    Ponovo sam premerio stopalo, bosu nogu, i to je 29.5cm
    Cipela za klasicno alpsko skijanje nordica GTS12 je MP 30.0 a duzinu dzona 345cm
    Cipela za turno freeride ilimidweight at boot Dynaft 4 UF je MP30.5 a duzinu dzona 336cm
    to su cipele sa razlicitim standardom prve ISO 9355 a druge ISO 9523 a razlika je u dzonu zato sam i naveo duzinu dzona
    u Stevinom tekstu ima tabela koja je dosta korektna (proizvodzaci imaju tabele koje i nisu sve identicne)
    i prema njoj ja imam EU 46 a US 12.5 sto je nesto ispod 30.0 MP
    kao sto moze da se vidi nordica je tu 30.0 dok dynafit je 30.5 , e sad vec sam napisao da sam zadnje probao scarpu maestrale i
    trebalo mi je 31.5 sto je vec velika razlika, ali svakako se spremam za Sofiju pa cu opet to probati,
    a i zagrejan sam za novi model scarpe maestrale (proizvodi se do 33 MP)
    tu treba napomenuti da Salomon svoj model MTN Lab proizvodi do 29.0 MP a sprema reviewima treba da odgovara za nogu duzine 30cm

    Ovo pisem samo da bih ukazao na relativnost brojeva kod razlicitih proizvodzaca a sta je pretpostavljam i cilj ove ankete.

    U Stevinom tekstu ima i deo za prednji nagib odnosno u mom postu u onoj temi forward lean.
    Neki proizvodzaci deklarisu taj nagib, posebno u klasi cipela za koju se ja interesujem i oni su veoma cesto dvostepeni na pr. 13 i 18 ili 14 i 20 stepeni
    ali u reviewima nikad ne prelaze vise od 12-12.5 stepena naravno jednostepeno

  9. #19
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Skrenuo bih pažnju na jednu banalnu stvar, a to je da kada se meri stopalo, a najbolje je to obaviti u prodavnici gde postoje one naprave koje mere dužinu i širinu stopala, treba stajati, a ne prevariti se i meriti u sedećem položaju. Dva ili tri milimetra mogu činiti razliku. Moj je slučaj da u cipeli 28,5 mm ima malo lufta, što se ne preporučuje, zbog čega sam uzeo broj manje, dakle 28 mm. U stvarnosti, stopalo je 28,2-28,3 mm, što čini da me cipela od 28 mm malo steže. Sa ovom pameću, bolje je uzeti minimalno veću nego minimalno manju cipelu, ipak ja ne vozim trke da će me dva milimetra lufta unesrećiti.

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Skrenuo bih pažnju na jednu banalnu stvar, a to je da kada se meri stopalo, a najbolje je to obaviti u prodavnici gde postoje one naprave koje mere dužinu i širinu stopala, treba stajati, a ne prevariti se i meriti u sedećem položaju. Dva ili tri milimetra mogu činiti razliku. Moj je slučaj da u cipeli 28,5 mm ima malo lufta, što se ne preporučuje, zbog čega sam uzeo broj manje, dakle 28 mm. U stvarnosti, stopalo je 28,2-28,3 mm, što čini da me cipela od 28 mm malo steže. Sa ovom pameću, bolje je uzeti minimalno veću nego minimalno manju cipelu, ipak ja ne vozim trke da će me dva milimetra lufta unesrećiti.
    28 i 28.5 se pakuju u isti shell samo sto 28 ima deblji liner. Tako da ako su nove leci ce a i ovako te tera vise u skijaski polozaj.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •