Pogledati rezultate ankete: MP veličina mojih pancerica je...

Glasača
55. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Manja od izmjerene dužine stopala

    6 10,91%
  • Identična dužini stopala (+/- 3 mm)

    31 56,36%
  • Veća od dužine stopala do 1 cm

    15 27,27%
  • Veća od dužine stopala za 1,1 do 2 cm

    2 3,64%
  • Veća od dužine stopala za 2,1 do 3 cm

    1 1,82%
  • Veća od dužine stopala za više od 3 cm

    0 0%
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 88

Tema: Anketa: Koliko vam je veličina pancerica veća od vašeg stopala?

  1. #71
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ko od vas je odlucio da stavlja custom made uloske u pancerice? Razmisljam da odem da mi analiziraju stopalo (stane su onu pjenu pa ti vide kako gazis itd) pa na osnovu toga ti izrade custiom made fit ulozak koji bi isao u pancericu. Ovde pricam samo o ulosku za stopalo koji ide u pancericu a ne o cjelom utrasnjem djelu. Prodavac me ubjedjuje da je velika razlika u osjecaju prenosa sile s pancerice na skiju kao i u udobnosti. Nije nesto skupo, 40EUR. Ima li neko iskustvo s tim?

    Nesto najslicnije ovome image-asset.jpeg Cipelu i oblogu unutrasnju nista ne diraju. Samo dobijes ulozak. Izvadis onaj fabricki i ubacis taj
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #72
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Vodi računa o debljini uloška. Fabrički su obično debeli par milimetara po čitavoj dužini, a kod anatomskih se debljina prema peti diže i do 1,5cm. To može praviti problem nekim skijašima.

  3. #73
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ja sam uradio prosle sezone. Imao sam potrebu, usko mi stopalo pa mi trebalo popuniti I najeftina varijanta je bila ta, u drzavnom ortopedskom zavodu. I niko me nista nije ubedzivao, momak nije pojma imao za skijanje. I nisam vadio fabricki nego samo dodao ortopedski I kostala me kao sportska varijanta 20e a obicna bila upola. Zadovoljan I dodao sam jos samo za petu silikonski da dobijem vecu deltu pa jas vise zadovoljan, ali to je individualno.
    Izmenio/la trendo; 27.01.2023 u 11:47.

  4. #74
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Da napomenem da je to na turno cipelu, Scarpa, na klasicnoj Nordica nista, odlicna cipela

  5. #75
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Vodi računa o debljini uloška. Fabrički su obično debeli par milimetara po čitavoj dužini, a kod anatomskih se debljina prema peti diže i do 1,5cm. To može praviti problem nekim skijašima.
    Momak mi objasnjava (cak mi je i pokazao neke primjere) da to nisu ortopedski/anatomski ulosci vec bas sportski, za skijanje. Imaju neka ojacanja cjelom duzinom. Bukvalo treba da popuni sve praznine s donje strane stopala i da podigne (ako treba) stopalo da ostvari bolji kontakt s pancericom. U ovom slucaju se fabricki obavezno vadi a ovaj se ubacuje
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #76
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #77
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Eh, prokletstvo naknadne pameti...da mi je bilo pameti na vreme da pročitam Stekanov tekst o pancericama...no, nisam ga pročitao, kao ni ovaj forum, kada sam kupovao pancerice i sada mi treba pomoć – ukoliko pomoći ima. Naime, pre nekih sezona, kontao sam da sam prešao iz početnika u (o)srednje skijaše i odlučim da kupim pancerice. Put me nanese u radnju koja prodaje Rossignol opremu, i ljubazni (i strpljivi) prodavac mi iznese više modela, dok nisam samouvereno odlučio da je jedan od njih upravo taj koji mi treba. Sve je savršeno pasalo, osim – malo mi je ona ’’čunasta’’ (navikularna) kost iznad tabana ’dirala’ zid pance. Kada sam to rekao prodavcu, čovek me je vrlo profesionalno upozorio da sve što sada ’dira’, na stazi će da ’bode’, no ja sam bio ’pametniji’ od njega i – kupio pancerice. Mogu reći da se (iz ove perspektive) sećam da mi je upravljanje skijama bilo prilično dobro, ali ’dodir’ se pretvorio u ’žulj’, a žulj vremenom u nesnosnu bol (jednu noć nisam ni spavao od bolova). Uglavnom pance sam prodao, i, vođen sada idejom da mi je najvažnija ’udobnost’ čunaste kosti, pronađem Salomon X Pro 90 CS (u Intersportu), br. 30/30.5, koja je već na oko imala fino ispupčenje (i) u delu čunaste kosti. I, budem srećan kao mladi majmun: nema bola, nema žulja. Vremenom pak shvatim da mi stopalo (a čini se sve više) ’šeta’ u panci i moje upravljanje skijama biva na trenutke ’ne-upravljivo’...
    Moram naglasiti da imam relativno dugačko a pomalo usko stopalo – dužina 305mm, širina 105mm – ali iz njega ’štrči’ ta nesrećna čunasta kost. Pokuša(av)o na stazi dodatno zategnuti krajnju (tj. prvu) donju kopču - bila ’normalno’ na trećem zupcu, i jedva je nategnem na četvrti. Nešto jeste bio bolji osećaj upravljanja, ali imam osećaj da stopalo i dalje malo šeta. Ima još peti zubac ’slobodan’, ali na taj ne mogu da dobacim, a imam osećaj da se već i kod četvrtog školjka pance u tom delu pomalo ’deformiše’.
    Čitao i gledao neke tekstove/filmiće o ’butovanju’ panci, ali ne znam da li ono može da se radi i u ’suprotnom’ smeru – da suzi taj donji deo (a da mi, opet, ne ugrozi čunastu kost)? Ako i može, ima li u Srbiji neko ko to radi (provereno kvalitetno)?
    Čitao dosta po ovom forumu i kako ulošci pomažu, no teme su vremenski dosta ’razbacane’ i dosta njih završava sa nekom informacijom da tih i tih uložaka više nema na tržištu... Da li ih ipak ima negde relativno dostupno – hoću reći u Srbiji?
    Mimo gore navedenog – da li prednji nagib pancerice može da se menja? Čitajući Stekanov tekst, imam osećaj da mi je noga (pre)više uspravna u njima. Da li se tako nešto možda koriguje promenom one ’pločice’ iz ’sport’ u ’performance’ mod?
    Izvinjavam se na podužem tekstu, i cenim svaku pomoć.

  8. #78
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Snimak ekrana sa skenera za merenje stopala, u Dekatlonu. U raskoraku sam sa veličinama pancerica, 28 cm kratke, 28,5 komotne.

    pancer.jpg

  9. #79
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Snimak ekrana sa skenera za merenje stopala, u Dekatlonu. U raskoraku sam sa veličinama pancerica, 28 cm kratke, 28,5 komotne.
    Koliko vidim na ekranu, tvoj najveći problem je što nemaš dvije noge i dva stopala, već imaš lijevo stopalo i desnu nogu.
    Šalu na stranu, ko god je radio taj softver, dobro se zajebavao, a rezultat niko nije testirao.

  10. #80
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drazzenb Pogledati poruku
    ...da li prednji nagib pancerice može da se menja?
    U 99% slučajeva je odgovor: ne. Nekada davno je bilo modela gdje je to bilo moguće.

    Citirati Originalno postavljeno od drazzenb Pogledati poruku
    Da li se tako nešto možda koriguje promenom one ’pločice’ iz ’sport’ u ’performance’ mod?
    Pločica? Kao prekidač, tj. sklopka? To je vjerovatno za izbor tvrdoće. Sport je vjerovatno mekše podešavanje, a Performance je kad su gornja i donja plastika fiksirane.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •