Pogledati rezultate ankete: MP veličina mojih pancerica je...

Glasača
55. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Manja od izmjerene dužine stopala

    6 10,91%
  • Identična dužini stopala (+/- 3 mm)

    31 56,36%
  • Veća od dužine stopala do 1 cm

    15 27,27%
  • Veća od dužine stopala za 1,1 do 2 cm

    2 3,64%
  • Veća od dužine stopala za 2,1 do 3 cm

    1 1,82%
  • Veća od dužine stopala za više od 3 cm

    0 0%
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 88

Tema: Anketa: Koliko vam je veličina pancerica veća od vašeg stopala?

  1. #61
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Zar nije u onom tvom tekstu kako se bira cipela savjet da se na duzinu izmjerenog stopala doda 1cm? Posto je meni duzina oko 28,4 po tome ispadne mp 29,5 da mi treba, a ovdje svi nosite knap a neki i malo manje
    Uzmi 28.5 plafon, ako ti odgovara model.

    Ukoliko se ne razradi za 5-6 dana skijanja, odradi butfiting. Meni je Francuz u Les Deux Alpes u radnji otvorio oči, i uzeo sam knap pancericu, na koju mi je nalepio malu štiklu na podlogu ispod uloška gde je peta, i to malo što je zakosio nogu napravio mi je perfektnu dužinu.

    Imao sam i usmeno obećanje za sve nelagode da će da malo podesi školjku. Srećom nije trebalo.

    Pancerica me je prvih par dana bila u ris, ali i to se prilagodilo. S obzirom na flex 130 i da ne mrda noga ni milimetar, ja sam prezadovoljan jer ih zategnem ujutru, skinem posle skijanja, ceo dan uživanje.


  2. #62
    Junior Member
    Datum registracije
    22.10.2021
    Lokacija
    Zagreb
    Skije / Bord
    Fischer wc sc
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Imao Dobrrman 130, bile odlične.

    Kupio Doberman 130, moram ih u birtiji skinuti….!

    Isti broj, isti (novi) model….!

  3. #63
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Bio sam danas do intersporta da probam Fischer rc one x90 i Nordica SPORTMACHINE ST, jedina 2 modela u CG koja mi se uklapaju u ono sto sam zamislio da mi treba i u budzet, medjutim u toj radnji su imali samo Fishera pa cu za vikend u PG da probam i Nordiku.
    Ima jos u Tempu stari model crveno bijeli sportmachine 90, i Dalbello DS AX 90.

    E sad, Fisher ima 28,5 i 29,5(ne postoji 29). 28.5 pise da je to 44 ili 44.5 broj, a ja nosim 45(rijetko 44.5). Probao sam sve po ps (po uputstvu sa sajta), vadio ulozak proveo bar pola sata u radnji i ova manja u pocetku kao da mi bolje lezi ali prsti nabijaju ili bar pipkaju jedva kad se nagnem naprijed. Takodje bas su knap na prvi ili eventualno drugi zubac ih zatezem. Kad samo ulozak probam cini mi se da su iste duzine ili mozda par mm da je duzi veci broj. Uglavnom i pored dobre volje za manjima izgleda da bi morao na 29.5 da idem tu.

    Zna li neko nesto o sportmachine st modelu? Flex je 90 a nema ih na nordikinom sajtu.

  4. #64
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    29.0 postoi, mozda ne postoi u radnji. Skoljke se izradzuju u razmacima od 1cm, ali na 0.5 (pr. 27.5, 28.5, 29.5) dok uloshci su na 0.5cm
    Tako da ulozak od 29.0 i 29.5 idu u shkoljku od 29.5 i nemaju sporedbu sa jus standardom

  5. #65
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    29.0 postoi, mozda ne postoi u radnji...
    I ja sam to mislio, ali Fischer je smanjio troškove tako što proizvodi i prodaje samo "polovične" brojeve. Nema cijelih brojeva, pa tako ni veličine 29. Maksimalna veličina i to ne za sve modele je 30,5 tako da nemaju ništa za moju nogu.
    Izmenio/la stekan; 11.01.2022 u 19:38.

  6. #66
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Evo sa Fisherovog sajta, nema


    Nego zna li ko koja je razlika izmedju sportmachine st i sportmachine 90? Nedje pise da ST imaju primaloft, ostali ne pominju. Ovdje isto kostaju obje po 207e, Fisher su 199 i Dalbello su 190.(to sve sa popustima)
    Prilog 18077

    Sve 4 cipele imaju mogucnost termo oblikovanja uloska, kapiram ako se zajebem da ce mi to biti spas
    Priložene slike Priložene slike

  7. #67
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Nego zna li ko koja je razlika izmedju sportmachine st i sportmachine 90? ...
    Izgleda da je osnovna razlika u tome što ST ima samo spoljni kanting, a 90 ima oba. Na većini sajtova piše da ST ima flex 90, a na nekim piše 80 (npr. www.3s-ski.de).

    Citirati Originalno postavljeno od nikolaf7 Pogledati poruku
    Sve 4 cipele imaju mogucnost termo oblikovanja uloska, kapiram ako se zajebem da ce mi to biti spas
    Ne uzdaj se u to. Termo prilagodivi materijal je najčešće samo u zoni skočnog zgloba.

  8. #68
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Ovaj fisher jedini nema taj kanting, to im nije neka mana osim ako mi nisu krive noge?


  9. #69
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Maksimalna veličina i to ne za sve modele je 30,5 tako da nemaju ništa za moju nogu.
    Neki samo do 29.5, posebno kod turno modela, tako da mi sa vecom duzinom smo svedeni na par modela. O tome smo vec pisali... manjina smo, nismo profitabilni

  10. #70
    Junior Member
    Datum registracije
    04.02.2017
    Godina
    44
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Na kraju sam uzeo Nordiku 29,0. Udobnija od Fishera a bila akcija danas na 180 ih spustili


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •