Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 39

Tema: Accessories

  1. #1
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano Accessories

    Na ovom forumu smo diskutovali o svemu i svacemu ali kada sam malo bolje pogledao, uvidjoh da nema teme koja pokriva accesorizes nevezane direktno za ski opremu.

    Pri tome mislim na sonde, lavina transmitere, multitools, lopAte, itd. U poslednje vreme sve je vise ovakvih dodataka, cak sam video i vazdusne jastuke za skijase.

    Licno sam samo jednom u zivotu (7 dana) skijao dok sam bio opremeljen s lavina transmiterom i sondom. To je bilo pre nekih 10god i od tada nikada vise. Zasto? Odlicno pitanje. I tada sam to koristio zato sto se zahtjevalo od mene (bio sam na nekoj ski edukaciji u AT).

    Zadnje dve godine nosim Leatherman multitool za pojasom. Do sada ga jos nisam trebao ali ko zna.

    Koliko vas skija koristeci ovakve dodatke? Zasto?
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #2
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Odlična tema. Ne skijam na području gde je rizik od lavine, tako da nemam sonde, imam samo multitool koji katkad imam uz sebe, ali ne uvek.
    Ne znam da li spada u ovaj domen, ali kupih i one grejače uloške za pancerice, koje nisam još uvek probao, nikad mi nije hladno po nogama, ali sam znatiželjan kako funkcionišu - možda ih probam ove godine na nekom noćnom

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nekada je i skijaška kaciga bila rijetkost i čudo na stazi. A sada bez kacige i štitnika leđa ne stajem na skije. Zašto? Sačuvali su mi život jednom (samo malo bio u nesvjesti) i kičmu drugi put (samo tri rebra puceknula ispod štitnika).

    @Grazer, da li mi se manščini ili si ti nekada davno pisao na forumu da si koristio Dainese veš sa štitnicima? Ili je to bio neko drugi? Ako jesi, kakvi su utisci?

  4. #4
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nekada je i skijaška kaciga bila rijetkost i čudo na stazi. A sada bez kacige i štitnika leđa ne stajem na skije. Zašto? Sačuvali su mi život jednom (samo malo bio u nesvjesti) i kičmu drugi put (samo tri rebra puceknula ispod štitnika).

    @Grazer, da li mi se manščini ili si ti nekada davno pisao na forumu da si koristio Dainese veš sa štitnicima? Ili je to bio neko drugi? Ako jesi, kakvi su utisci?
    Nije Dainese vec Komprendel, stitnik za ledja i za gornji deo nogu. Iskreno ovaj za noge sve rjedje dok ovaj za ledja ne skidam, on mi je kao i sve ostalo, apsolutno sastavni deo opreme.

    S stitnikom za noge izgledam ogromno, guzica kao kod slona. I to je jedan od razloga sto sam prestao da ga nosim
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ima li iko da je koristio nesto slicno ovome, stitnici za cjevanicu? Priznajem da u zadnje dve godine mi se desava da malo izazovem iritaciju koze na cjevanici (saderem kozu) pa mi ovo izgleda kao ok opcija ali me interesuje daje li rezultate? Prije mi se to nije desavalo, takva reakcija koze/noge. Zeza se jedan kolega, kaze da je to dobar znak da dobro upirem u pancericu, dobro se naslanjam napred
    28006_ORN-01_1_1.jpg
    Izmenio/la Grazer; 31.01.2023 u 12:23.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Najobičniji Hansaplast (u komadu) rješava problem. Ja ga koristim prvih 3 do 4 dana u sezoni, i nakon toga nema problema. Koža očvrsne. Jedne sezone sam na to zaboravio, pa je bilo ružno vidjeti posljedice.


  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ima li iko da je koristio nesto slicno ovome, stitnici za cjevanicu? Priznajem da u zadnje dve godine mi se desava da malo izazovem iritaciju koze na cjevanici (saderem kozu) pa mi ovo izgleda kao ok opcija ali me interesuje daje li rezultate? Prije mi se to nije desavalo, takva reakcija koze/noge. Zeza se jedan kolega, kaze da je to dobar znak da dobro upirem u pancericu, dobro se naslanjam napred
    Te stvarčice sam viđao po apotekama u ski-centrima u FR, deluje da pomaže a koštalo je nešto budibogsnama naravno. Pošto prodaju u apoteci, cenim da je bilo namenjeno onima koji su već zakasnili sa preventivnim merama.

    Ima gomila trikova koji tu mogu da pomognu. Ja sam koristio obični, jeftini steznik za cevanicu, koja u težem slučaju može da se presavije pa da bude dvostruke debljine.

    Ali pošto sam steznike izgubio, a u prodavnicama sada mogu da se pronađu samo oni nerealno skupi (poput priloženog), onda sam prosto uzeo stare debele čarape, makazama odsekao stopala (po potrebi i one mogu da se presaviju), navučem preko običnih čarapa za skijanje i to pomaže.
    Priložene slike Priložene slike

  8. #8
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Konkretno ovo sto sam postavio kostaju 8EUR. Inace ove godine sam improvizirao s zenskim higijenskim sirokim uloscima. Nakon sto sam vec saderao kozu nakon prva dva dana, uzeo sam uloske i nalepio ih na cjevanicu. Vrhunski odradjuju posao
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Slucajno dok sam gledao ski profile na insta naletih na jedan profil koji opisuje jedan jako interesantan accessorize. U pitanju je uređaj pod imenom CARV Digital Ski Coach

    Naime radi se o ulosku za pancericu koji ima senzore u sebi i spojen je s malim racunarom. Taj racunar se spaja s slusalicama i salje vam instrukcije, na osnovu moda ili programa skijanja koji ste izabrali, kako da skijate tj gde ili ako ste pogresili. Paralelno vam salje sve informacije na telefon te mozete real-time pratiti svaki aspekt vaseg skijanja.

    Balance-2021.jpgEdging-2021.jpgPressure-2021.jpgRotation-2021.jpgProd-boot-with-insert.jpg

    Ako stvarno funkcionise, ovo zvuci jako interesantno. Malo su bezobrazni sto se tice funkcionisanja. Uređaj je 199$ pa onda placas godisnju licencu za pristup softveru koja kosta isto 199$. Imaju trenutno akciju za 2god licencu za 149$
    Izmenio/la Grazer; 13.02.2023 u 08:44.
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Da, pre je bila samo cena uredjaja bez pretplate tj. subscriptiona... ovako je bas papreno 😄

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •