Pogledati rezultate ankete: MP veličina mojih pancerica je...

Glasača
55. Vi ne možete glasati u ovoj anketi
  • Manja od izmjerene dužine stopala

    6 10,91%
  • Identična dužini stopala (+/- 3 mm)

    31 56,36%
  • Veća od dužine stopala do 1 cm

    15 27,27%
  • Veća od dužine stopala za 1,1 do 2 cm

    2 3,64%
  • Veća od dužine stopala za 2,1 do 3 cm

    1 1,82%
  • Veća od dužine stopala za više od 3 cm

    0 0%
Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789
Rezultati 81 do 88 od 88

Tema: Anketa: Koliko vam je veličina pancerica veća od vašeg stopala?

  1. #81
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    U 99% slučajeva je odgovor: ne. Nekada davno je bilo modela gdje je to bilo moguće.


    Pločica? Kao prekidač, tj. sklopka? To je vjerovatno za izbor tvrdoće. Sport je vjerovatno mekše podešavanje, a Performance je kad su gornja i donja plastika fiksirane.
    Da, ta pločica je na pozadini školjke, može da se odšrafi i okrene tako da onad bude 'performance' umesto 'sport' moda. Malo sam dodatno pročešljao recenzije Salomon pancerice i - jeste, to je za izbor tvrdoće, gde je Sport mekša varijanta...

  2. #82
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Snimak ekrana sa skenera za merenje stopala, u Dekatlonu. U raskoraku sam sa veličinama pancerica, 28 cm kratke, 28,5 komotne.

    Prilog 18380
    Butfiter u L2A mi je odabrao kraću, izvukao plastiku sa dna pancerice, zalepio neku štiklicu (predviđenu za to) i na tu foru napravio međuveličinu.

  3. #83
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Ladno tek sad vidim ovo glasanje i ukapiram da sam prvi koji ima preko 2 cm razliku izmedju duzine stopala i naznacene velicine pancerica �� Duzina stopala 27.4 oznaka na pancericama 29.5. Razlog za to je pre svega sto imam izuzetno siroka stopala i nazalost razvijenu Nortonovu neuromu na levom stopalu i ne mogu da provedem bukvalno ni minut u obuci koja mi nije komotna. Patike kupujem samo extra wide modele. Reebok nosim 43, Nike 44.5. Probao sam na desetine modela pancerica 28-28.5 i nijedne nisu bile dovoljno siroke, a neke su bile i prekratke. Od ovih Head konkretno, 28.5 ni slucajno nisam mogao da nosim tako da sam stekao utisak da kod njih mora veci broj da se uzme.

  4. #84
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    @tdusko, mislim da je pogrešno da među normalnim modelima tražiš rešenje u dva broja većoj pancerici. Mogu samo da zamislim koliko te hendikepira u skijanju.

    Probaj da istražiš na internetu model pancerice za tebe i nađi način da je nabaviš.

  5. #85
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Verujem, probacu ove godine da obnovim i pancerice. Sad sam kupio odgovarajuce skije i vec primecujem ogromnu razliku. Ruku na srce, 2 broja sigurno nije razlika, nesto ne stima u ozncavanju, sklon sam da verujem da covek sa 2 cm duzim stopalom teorije nema da udje u moju pancericu, ali da malo plivam-plivam. Medjutim, ovaj bug sto imam je mnogo zajebana stvar, pola sata nosenja uske obuce i bar 2 dana sam prakticno invalid pa sam vremenom malo navukao i strah.

  6. #86
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Verujem, probacu ove godine da obnovim i pancerice. Sad sam kupio odgovarajuce skije i vec primecujem ogromnu razliku. Ruku na srce, 2 broja sigurno nije razlika, nesto ne stima u ozncavanju, sklon sam da verujem da covek sa 2 cm duzim stopalom teorije nema da udje u moju pancericu, ali da malo plivam-plivam. Medjutim, ovaj bug sto imam je mnogo zajebana stvar, pola sata nosenja uske obuce i bar 2 dana sam prakticno invalid pa sam vremenom malo navukao i strah.
    Prevashodno izaberi model pancerice koja je najsira pa onda uradis i boot fitting. Nositi preveliku pancericu nece resiti problem sirine a realno je upitan kvalitet kontrole koji imas nad pancericom. Mogu samo da zamislim koliko ti se peta odvoji kada upres napred cjevanicom

    P.S. Mortonova neuroma
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #87
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja licno patim od Dorsal Metatarsal Cuneiform Exostosis desne noge. Ja ne mogu zakopcati drugu kopcu na pancerici tako da je ona stalno slobodna
    saddle.jpg

    Vec mi pravi ozbiljne probleme i mislim da je pitanje trenutka kada cu morati na operaciju. Trenutno samo obucu s pertlama mogu nosititi, sve ostalo je agonija
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #88
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Da da, Morton, kakav crni Norton

    Ovo tvoje izgleda bas nezgodno. Ja bar nemam fizicki vidljivu promenu mada je bol u akutnoj fazi jeziv. Operacija jedino resava problem kod mene, savetovano mi je odavno, ali postoji solidna sansa da izgubim osecaj u malom/domalom prstu tako da izbegavam. Od kada sam provalio da postoje extra wide modeli patika drzim prilicno uspesno pod kontrolom poslednje 3 godine. Nazalost, potrebno je mnogo malo da mi se vrati bol, evo u subotu celo popodne me je bolelo stopalo samo sto sam probao par modela pancerica koje su mi bile uske :(

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •