Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 84

Tema: Ski naocare

  1. #41
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Izvini, sad tek videh da me pitas za specificnu boju, a ne za specificni model. *pocrveneo*

    Kazu da je zeleno najbolje za neke mesane uslove, ali moje iskustvo nije bilo takvo.
    Nit' je priblizno dobro po belilu, nit' po jakom suncu. Moje misljenje.

  2. #42
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Sudeci po vasim komentarima svi oni koji su skijali pre 30-40 godina su oslepeli zbog nepostojanja danasnjih naocara


  3. #43
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Moca Pogledati poruku
    Sudeci po vasim komentarima svi oni koji su skijali pre 30-40 godina su oslepeli zbog nepostojanja danasnjih naocara
    Moco, odgovor je... da nikad necemo znati.
    Nekom ko je nosio lose cvike je sigurno ostecen vid.... onima koji su nosili dobre, nije.
    Nisu svi u poslednjih 30-40 godina nosili lose cvike. UV filteri su prisutni u cvikama jos od dvadesetih godina proslog veka. Filteri za polarizovano svetlo jos od tridesetih. To sto ti nisi znao za njih, to je vec druga stvar.

    Takodje, ne moze se ravnopravno porediti sadasnja klima i klima od pre 4 decenije. Tada nije bilo rupa u ozonskom omotacu. Sunce nije uopste bilo ovoliko jako. Kad sam ja bio klinac, leti su temperature bile tek nesto preko 30 C°. Kada bi dosegle 35-36 C°, to je bila vest. Danas su redovno preko 40 C° i priblizavaju se 50 C°.
    Uporedi samo stope pojave raka koze od pre 40 godina i danas!
    (I da, snega je jos od decembra svake zime bilo u izobilju - eh, to su bili dani)!

    Nego, nemoj da dozvolis da te ja ubedim da treba da nosis cvike s adekvatnom zastitom. Slobodno ti iskroj pravougaoni komad plastike od zelene boce od "Sprajta", vezi neki lastiš na njega, pa idi skijaj nedelju dana u martu/aprilu u nekom centru na 2500nm

  4. #44
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Julbo universe, staklo Snow Tiger.
    Za sve uslove, od magle do jakog sunca na gleceru.
    Jesu skupe, ali vrede svaku paru.


  5. #45
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Julbo su zakon! Drago mi je da ima jos poklonika
    Ja imam Universe/Zebra Light i Universe/Zebra.

    Nego, zar mozes ista da vidis kroz SnowTiger kad je belilo?? On ima nesto kao 35% VLT, cini mi se...
    Bas me iznenadjuje.
    Snow Tiger je estetski prelepo socivo! Verovatno Julbo-ovo najlepse.

  6. #46
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Po najjacem suncu nikakav problem sa belilom. Taman dovoljno polarizovane.
    Ogledalo efekat posebna prica

  7. #47
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    http://rs.sportsdirect.com/nevica-ar...lcode=40600801

    Htedoh samo da pitam, pošto je ovo sajt koji prodaje prvenstveno u EU, cenu vidite, u product info nije navedeno da imaju UV zaštitu, da li se podrazumeva da je imaju zbog EU standarda ili... ? Bez obzira na brend ( mislim da je GB) svesna sam da ih nije pravio neki Džordž u Londonu nego Li Jan u Shenzhenu, ali obzirom kom tržištu su namenjene, da li ima rizika sa ovakvim naočarima?
    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    @neo31:

    sto bi rekli Englezi: "kratak odgovor je ne"
    Jedino bih ti skrenuo paznju da je ovo socivo sivo, a siva boja je losa za kontrast. Za kontrast su najbolja stakla zute, narandzaste ili roze boje.

    Pozdrav
    Ako misliš da ove naočare nemaju UV zaštitu postavlja se pitanje čemu uopšte služe. Mogu da pretpostavim da se prave brile koje se koriste samo u uslovima slabije vidljivosti, kad je jako oblačno i koje imaju funkciju da zaštite samo od vetra i snega, ali ja za to nisam čuo. Konkretno, uvek sam se pitao kakve naočare koriste skakači koji se ponekad takmiče i pod reflektorima. Ipak, da Nevica, koja je afirmisana firma, pravi naočare bez UV filtera, mislim da to nije za pretpostaviti. Već smo rekli da je u EU to praktično zakon.

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Aaaa, na to si mislio

    Jos nisam naisao na socivo koje moze potpuno da zadovolji u svim uslovima. Takvo socivo (bas kao i univerzalna skija) jednostavno ne postoji.
    Jedina i zasad neprevaziđena istina. Kao što ja to volim da kažem, da postoje savršene brile, samo bi takve pravili.

  8. #48
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @ plageton:

    Bojim se da je doslo do zabune! Kao sto smo i ja i ti rekli, ove Nevica brile sigurno imaju UV zastitu.
    Moj odgovor "ne" se odnosio na zavrsno pitanje od @neo31, a ono je glasilo: "da li mislis da moze imati problema sa ovim brilama"

    Sticajem okolnosti zivim u UK pa dobro poznajem Sports Direct i njihovu liniju "Nevica". U ovom slucaju nije to dodatno napisano, jer se bukvalno podrazumeva. Kao kad bi procitali oglas za nov auto, a u njemu od opreme izlistani pojasevi za vezivanje
    Ali u stampanom materijalu koji dolazi uz brile sigurno pise. Tako da nema brige. Osim ove boje sociva

    @neo31, ako i ti ovo citas, za slucaj da i ti nisi dobro protumacila na sta se odnosio moj odgovor - da sada uklonimo svaku sumnju: IMAJU UV filter. NE, nema nikakvog problema s njima (osim boje sociva)

  9. #49
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    @ plageton:

    Bojim se da je doslo do zabune! Kao sto smo i ja i ti rekli, ove Nevica brile sigurno imaju UV zastitu.
    Moj odgovor "ne" se odnosio na zavrsno pitanje od @neo31, a ono je glasilo: "da li mislis da moze imati problema sa ovim brilama"

    Sticajem okolnosti zivim u UK pa dobro poznajem Sports Direct i njihovu liniju "Nevica". U ovom slucaju nije to dodatno napisano, jer se bukvalno podrazumeva. Kao kad bi procitali oglas za nov auto, a u njemu od opreme izlistani pojasevi za vezivanje

    .

  10. #50
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    @ plageton:


    @neo31, ako i ti ovo citas ...
    Čitam, čitam, ali sam odmah skapirala odgovor Btw, Nevica naočare ćemo kupiti nekom drugom prilikom jer su ovog puta stigle na poklon ( čak je i boja sočiva prihvatljiva ) i to NGN
    , nema nikakve zabune, sve su lepo napisali u opisu proizvoda
    Međutim, na deklaraciji proizvoda je naveden proizvođač koji ima i sopstveni brend. Čisto informativno ( pošto sam, jel'te, naočare nabavila), da li je rizik kupiti čajna brend zbog kontrole kvaliteta ili pak platiti neki dinar više i kupiti iole poznat brend iako se sve pravi u istoj fabrici? Kod čika Alija ih prodaju samo na veliko ( minimum 300 kd) , nisam ni sigurna da ih je moguće kupiti pojedinačno online.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •