Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 84

Tema: Ski naocare

  1. #31
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Julbo sunčane cvike koristim od 1999. i promijenio sam do sada 3 modela, a imadoh i njihove skijaške brile. Vrh.
    Napomena: u trgovini ne pitajte za 'julbo' već za 'žilboo'.


  2. #32
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Julbo sunčane cvike koristim od 1999. i promijenio sam do sada 3 modela, a imadoh i njihove skijaške brile. Vrh.
    Napomena: u trgovini ne pitajte za 'julbo' već za 'žilboo'.
    Ko zna, zna!

    Off topic: Stekane, sad vidim u avataru, stigle ti Rossi HD!
    Jesi li imao sanse malo duze da ih isprobas, kako ti se cine?

  3. #33
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sudbina je veliki šaldžija (šaljivdžija): ja stigao u Austriju, a onda me zove kolega da javi da je Rossi stigao u BL. Nije HD model u pitanju.


  4. #34
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Auuu.... Ni Tolstoj ne bi napiso veci zaplet. Steta! :(
    No, bice dana za megdana!

  5. #35
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Najpre da odgovorim @Zubi1970, posto vidim da jos niko nije:
    U EU je ilegalno prodavati cvike bez UV filtera, pa svi modeli njihovih proizvodjaca zadovoljavaju ovaj standard. Vazno je samo da su prave, a ne kopija, u kom slucaju ne mozes znati da li zadovoljavaju EU standarde.
    http://rs.sportsdirect.com/nevica-ar...lcode=40600801

    Htedoh samo da pitam, pošto je ovo sajt koji prodaje prvenstveno u EU, cenu vidite, u product info nije navedeno da imaju UV zaštitu, da li se podrazumeva da je imaju zbog EU standarda ili... ? Bez obzira na brend ( mislim da je GB) svesna sam da ih nije pravio neki Džordž u Londonu nego Li Jan u Shenzhenu, ali obzirom kom tržištu su namenjene, da li ima rizika sa ovakvim naočarima?

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    @neo31:

    sto bi rekli Englezi: "kratak odgovor je ne"
    Jedino bih ti skrenuo paznju da je ovo socivo sivo, a siva boja je losa za kontrast. Za kontrast su najbolja stakla zute, narandzaste ili roze boje.

    Pozdrav

  7. #37
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Jedino bih ti skrenuo paznju da je ovo socivo sivo, a siva boja je losa za kontrast. Za kontrast su najbolja stakla zute, narandzaste ili roze boje.
    A kad sunce sija?


  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    A kad sunce sija?
    Za jako (bas, bas jako) sunce najbolja su sociva bazirana na braon boji. Odmah za njima su crvena.
    Kazem bazirana, jer se danas dodaju razne primese baznim bojama, da bi se poboljsale karakteristike i opseg u kom poboljsavaju kontrast. Ovo narocito vazi za stakla kojima se dodaje takozvani "mirror" ili "ogledalo" finish. Pa kad se gleda spolja, staklo deluje na primer plavo ili zeleno, ali kad se pogleda kroz socivo, ono je u stvari braon, crveno, zuto, roze, itd.

    Crna i narocito siva sociva ne filterisu plavo svetlo (glavnog krivca za smanjenu vidljivost kada je napolju"belilo"), vec samo smanje prozirnost samog sociva.

    Po mom misljenju, uz pancerice, ski naocari/maska je najvazniji artikal na kome mi kao skijasi ne bi trebalo da stedimo (naravno, koliko se moze). Jer dobre cvike mogu biti ta razlika koja ce znaciti da li cemo taj dan moci da skijamo, ili ne. (Doziveo sam ovo, pa pricam iz iskustva - morao sam u ski centru da kupim druge cvike i kostale su me djavo i po).
    Ili, ako i mozemo da skijamo, da li cemo u njemu uzivati, ili ce nam ono prestavljati patnju (bas kao i sa pancericama).

  9. #39
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Slažem se, ali ponekad se na planini vrijeme i uslovi mijenjaju svakih pola sata. Niko ne nosi arsenal stakala sa sobom. Koja boja stakla je za one koji imaju samo jedne brile?


  10. #40
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Aaaa, na to si mislio

    Kratka verzija: Julbo Zebra Light *ili* Julbo Zebra. (Za duzu verziju procitaj sledeci tekst):

    Pa ovako,, ja sam ih probao bas mnogo, i to kupovao. Znaci ne samo izneo iz trgovine na minut, dva, vec sam ih probavao u stvarnim uslovima, pa ako nisu zadovoljila - prodavao na ebay-u, ili poklanjao prijateljima.
    Jos nisam naisao na socivo koje moze potpuno da zadovolji u svim uslovima. Takvo socivo (bas kao i univerzalna skija) jednostavno ne postoji.

    Pogledaj dijagram koji sam okacio na prethodnoj strani. Ova dva Julbo sociva (Zebra i Zebra Light), bukvalno su "all mountain skija" u svetu sociva. Ako ti oci nisu toliko osetljive na jako svetlo (meni nisu), onda definitivno Zebra Light. Ako jesu, onda Zebra.
    Ja za skijanje kad ocekujem promenljive uslove (decembar, januar i februar) koristim Zebra Light. U maru i aprilu, uglavnom Zebra.

    Ako trazis samo 1 socivo, na tvom mestu bih probao ovu Zebru Light, ako ti se negde pruzi sansa. Ja ih na primer i u aprilu nosim u VT bez problema. Neki kazu da im nije dovoljno tamno po bas najjacem suncu.
    Vecina ljudi nije ni svesna da renomirani proizvodjaci, kao npr Oakley, uopste i ne proizvode sociva kategorije 4, maksimalna im je 3. Zbog toga Julbo i jeste zakon - ljudima su koreni u optici za alpinizam.

    Zebra, pak, je dovoljno dobra svuda, ali je ipak pretamna ako je jako belilo ili mecava.
    Oba su fotohromatska, i vrlo brzo reaguju - ako se dobro secam, oko 20 sekundi od minimum do maksimum. Mnogo brze nego sto se covek moze zaustaviti, prekopati ranac, naci socivo i zameniti ga.

    Ja sam se smorio vise od cvika sa 2 sociva, pa ih onda treba menjati - znas i sam da, ako su promenljivi uslovi, mogu iziskivati menjanje svakih 10 min. Fotohromatska sociva su zakon. Bar za mene.
    Ali ako covek zeli da bude bas 100%;siguran da ce naci sociva koje ce mu odgovaratu u *svim* uslovima, nema mu druge nego kupiti cvike s 2 izmenljiva sociva. A vrlo je moguce je da ce biti potrebno kupiti i trece.
    I onda ih treba menjati.... (smor).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •