Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 84

Tema: Ski naocare

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano Ski naocare

    Evo da podelim jedno iskustvo sa naocarima, mozda nekome i pomognem. Vec dugo vremena imam problem u pronalazenju naocara, problem je moj nos koji nije toliko veliki koliko mi ga svake naocare zatvore i ne mogu da disem kroz njega. Prosto stavim naocare na minut i onda skinem da se nadisem i onda odu sinusi itd... Probao sam mnoge i svaka mi je otezavala disanje. Onda sam se setio da pogledam na stranim forumima sta kazu o tome i svugde pise jedno te isto: resenje je Oakley i to model Splice, ili model Airbrake koji inace nosi Kristofersen na trkama. Nazalost pare su se potrosile i nisam mogao da izvojim jos 200e za oakley. Jedino resenje je bilo da pogledam slucajno da braca Kinezi nemaju "homage" jednog od ta dva modela. Udjem na aliexpres i na moje iznenadjenje imaju bas Homage modela Airbrake. ZNACI DA SE RAZUMEMO OVDE PRICAM O HOMAGE MODELU, NE O KOPIJI. Da napomenem razliki izmedju homage i kopije, posto imaju obe verzije, homage kao i kopija, su uradjeni potpuno isto, prosto su uzeli odlivak, dimenzije, sundjere od originala i pokusali su napraviti sto bolje i slicnije naocare ORIGINALU. Ja sam narucio Homage, znaci kopiju Oekleya sa oznakama druge firme. Naocare su stigle i apsolutno sam zapanjen kvalitetom koji sam dobio. Po dimenzijama, izgledom i tehnologijom su potpuno iste kao original, samo za 20$. Naocare odlicno prijanjaju i sundjeri nalezu na kosku nosa a ne na vrh gde je nos mek, to je omoguceno jer su naocare sastavljene iz 10tak delova a ne jednog livenog na kom je stavljen sudjer i staklo kao na vecini drugih modela. Kod ovih je sundjer postavljen na unutrasnji odlivak koji je skoro na pocetku nosa kod cela, a na drugom odlivku koji je izbacen nekoliko cm napred (koji je izbacen do vrha nosa) su pricvrceni staklo, traka itd itd. Rezultat je da priteze nos vislje i omogucavaju normalno disanje. O staklu nemam sta da pricam, kao ima neke zastite, meni je to manje bitno sve dok nema ni crticu na sebi. Svako ko ima slican problem, preporucujem naravno original, ako nema dovolno para preporucujem ovu verzuiju, bice prezadovoljan. Orignal se naravno moze videti na Yt https://www.youtube.com/watch?v=bG4n9Iu3o_I, ovo je link ka mojima https://www.aliexpress.com/item/Bran...608.0.0.S2vf8Y
    HTB1fL.pOpXXXXX2XVXXq6xXFXXXt.jpgHTB1VMEbOpXXXXXOaXXXq6xXFXXXI.jpgsd.jpgUntitled.jpg
    Izmenio/la bezbi; 03.01.2017 u 15:11.

  2. #2
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Zastita treba da ti je najvaznija. Naocare koje su samo sa zastitiom od sunca a bez zastite od UV zracenja ti prakticno samo rasire zenice da vise stetnog zracenja uzdje u oko. Tako da uzimati neproverene naocare ( za skijanje, drugi sport, modne....) je izuzetno stetno za vid. Nisam u toj industriji ali sam imao priliku da slusam neka predavanja o tome igrom slucaja. Jeste, brand name firme zaradjuju strasne pare na tome i sama prozivodnja kosta daleko manje od retail cene...ali za 20$ sigurno dobijas samo izgled polarizovanih naocara ali zastitu da zracenja negativnog sigurno ne. R&D kosta puno a to treba nekom i da se isplati. Ja ne bih to stavio na sebe...pre bih uzeo neke za 50-80$.. npr stari model na popustu koji mozda nije izgledom extra ali da ima certifikat o zastiti. Pri udaru takodje pitanje kako ce se ponasati. Oakley ima u zavosnosti od sporta i vrstu plastike koje se specificno ponasa pri udaru a da ne odu parcici u oko. Kao sto ne bih kupio kacigu za bord/ motor bez atesta....s tim sto kaciga bez atesta ima problem samo pri udaru kad posledice mogu biti katastrofalne ovakve naocare stete oku polako ali permanentno. Izvini ako izgleda kao da popujem ali iskreno mislim da nije bas najpametnije / najzdravije ovakvu kupovinu uraditi. Nekad stvarno nismo dovoljno bogati da kupujemo jeftine svari.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    ^^^^^^^^Christofer je potpuno u pravu^^^^^^^^^

    Ono sto mozes da uradis, doduse, je (ako su Kitajci vec zaista tako verno odradili kopiju), da kupis neko original Oakley socivo za Airbrake, od zvanicnog, ovlascenog dilera. Verovatno ce da pasuje.

    Da, nece to onda ispasti bas takva bagatela kakvoj si se nadao, ali barem ces biti spokojan da su tvoje
    oci adekvatno zasticene.
    Igrati se ruleta s ocinjim vidom ipak nije vredno nikakvih para - sve drugo je "false ekonomija".

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Sad mi nesto pade napamet.
    Filter za polarizaciju na cvikama radi bukvalno na principu roletni (Venecijanera).
    Posto svaki LCD display ima ugradjen polarizacioni filter, oni se ne mogu jasno ocitavati gledajuci kroz polarizovane cvike.
    Dakle, stavi cvike i pogledaj u neki LCD ekran - npr od sterea u tvom autu. Ako ne budes mogao da ocitas ekran (ali budes mogao, ako nagnes glavu - npr kao da ce uhom dodirnuti rame), to je dobra vest - ugradjen im je polarizacioni filter.
    Naravno, ako bi se ispostavilo da imaju ugradjen polarizacioni filter, ne bi moralo ni malo da znaci da imaju ugradjen i UV filter, ali povecava sanse. Nazalost, ne postoji metoda kojom moze da se na jednostavan nacin testira prisustvo/odsustvo UV filtera.

    Najbezbednija opcija: ne igraj se ocinjim vidom uzimajuci zdravo za gotovo tvrdnje proizvodjaca o kome ne znas nista, i koji je potpuno nepoznat i Bog zna gde i kako i po kom standardu proizvodi ova sociva.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne znam ništa o gornjoj masci za skijanje, ali govoriti o nekom specijalnom R&D u vezi UV zaštite i polarizacionim staklima koju koristi Oakley je marketing. Te stvari postoje decenijama i nema tu neke pameti.

    Ostaje pitanje da li su Kinezi baš bili cheap-bastards i toliko štedeli

    Postoje naočare, military grade sa staklima koje ne probija metak (spec. polikarbonat), sa svim zaštitama (UV etc.) i u US koštaju $20 dolara (koriste ih spec. jedinice u US), a proizvode se u Aziji (ne u Kini). Možeš misliti kakav je to R&D kada ih prodaju u US za $20 . Naravno isti proizvođač prodaje i za $100 ali razlika je samo u dizajnu (stakla su ista).

    Ono što je Oakley dobro uradio je ergonomija, mogućnost jednostavne zamene stakala itd.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Wlad, ovo o polikarbonatskim socivima koje "ne probija metak", mislim da nije tacno (ja ih imam - Julbo, izuzetno kvalitetne i nekoliko modela).
    Ne bih pustio nikog da ispali metak u socivo dok ih nosim

    Da, pise da su "shatter proof" na bullet, ali mislim da je to samo marketinška igra reci, tj da se u slucaju pogotka staklo ne bi razletelo u paramparcad (ali da bi metak verovatno uredno prosao kroz socivo, ocrtavsi savrsenu rupu u svom kalibru).

    U suprotnom, panciri bi se proizvodili od polikarbonata a ne od celika i karbona i tezili bi 100-ak grama umesto 2-3 kg.

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    I jos nesto: nije problem nabaviti cvike kroz zvanicne kanale koje US kupuju za svoje specijalce, pa onda moraju da podlezu odredjenim standardima.

    Mogu da govorim samo za sebe, ali mislim da i @christopher i ja mislimo na situaciju kada se kupuje roba ciji se proizvodjac ni poreklo sa sigurnoscu ne zna (kao ni kojim roba - i da li ikakvim - standardima podleze i zadovoljava ih).

    (Na pamet coveku padne scena iz "Mucki" gde Dell Boy i Rodney toče u boce cesmovacu, lepe na boce nalepnice "Peckham Spring", i valjaju je kao mineralnu)

    Dakle, samo zato sto je neko na proizvod zalepio neku nalepnicu, ne mora da znaci da je ta roba pravilno deklarisana.... ali svakom svoje.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Moja deca nose naočare sa dioptrijom i stakla su polikarbonat - ali nisu "safety glasses". Da ne drvim dalje pogledaj video



    Mene ne interesuje "metak", ali koristim njihove tactical naočare i ski maske pošto ih koristim za off-road - za ne-daj-bože ako naleti neki kamen ili grana (u US ih koriste pored policije/vojske i piloti paraglajdera, za offroad i svako kome treba "fizička" zaštita očiju).

    Moja poenta je da cena ne znači ništa, mogu da se naprave odlične naočare za $20 - ali svakako ne tvrdim da su te gore odlične - zato sam se i ogradio u prvom postu ako ga pročitaš ponovo

    Offtopic: na ovoj slici imam Edge Tactical zaštitnu masku (sa dva izmenjiva stakla u US košta $80)

    10997068_504513103020826_1579159179_n.jpg
    Izmenio/la wlad; 03.01.2017 u 22:45.

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Pogledao video - sjajna vest za mene

    Video sam da si se ogradio, nije nikakav problem - ne znam zasto mislis da nisam procitao tvoj post

    Ja se i jesam slozio s tobom, takodje se ogradivsi da nije problem napraviti kvalitetno socivo za male pare, vec da je problem ukoliko se nabavka ne vrsi kroz zvanicne kanale - onda se ipak kupuje macka u dzaku.

    Valjda sam to dovoljno precizirao u svom postu?

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Kakvo je ovo vozilo? Vidim da je apsolutno spremno za avanturu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •