I to stoji...tehnologija je prisutna vec dugo ali opet. Ja ne znam koliko je production cost jednih takvih naocara. Vojne naocare ipak imaju gomilu certifikata koje trebaju da zadovolje i koje se sigurno testiraju i opet imaju manje elemenata od gorepomenutih skijaskih. Od strapsova, antifog premaza, sundjera....mil spec naocare imaju samo okvir plasticni i specificni polikarbonat. Manje elemenata, manje spojeva, u principu 1 zahtev, manja cena izrade = veca zarada na 20$. Ove skijaske za 20 $ moraju mnogo vise da zadovolje a pritom ne moraju nikakve specijalne ateste da prodju. Sem da pise da su polarizovane i da stite oci . Ali opet...treba uzeti u obzir da ih pravi u sustini no name firma i da ne mora da pazi o renomeu brenda....ponavljam da ne znam, samo pricam sta mi je logicnije ovako bez dublje analize.
U svakom slucaju nisam protiv kineske robe, danas postoje odlicne cak i high tech kompanije kineske a ne proizvodjaci naocara , ali vec prema no name proizvodima iz bilo koje zemlje koji ne moraju da stoje iza svog kvaliteta u startu prilazim sa negativnim stavom. Pogotovo sumnjivo jeftinim