Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 84

Tema: Ski naocare

  1. #11
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    I to stoji...tehnologija je prisutna vec dugo ali opet. Ja ne znam koliko je production cost jednih takvih naocara. Vojne naocare ipak imaju gomilu certifikata koje trebaju da zadovolje i koje se sigurno testiraju i opet imaju manje elemenata od gorepomenutih skijaskih. Od strapsova, antifog premaza, sundjera....mil spec naocare imaju samo okvir plasticni i specificni polikarbonat. Manje elemenata, manje spojeva, u principu 1 zahtev, manja cena izrade = veca zarada na 20$. Ove skijaske za 20 $ moraju mnogo vise da zadovolje a pritom ne moraju nikakve specijalne ateste da prodju. Sem da pise da su polarizovane i da stite oci . Ali opet...treba uzeti u obzir da ih pravi u sustini no name firma i da ne mora da pazi o renomeu brenda....ponavljam da ne znam, samo pricam sta mi je logicnije ovako bez dublje analize.
    U svakom slucaju nisam protiv kineske robe, danas postoje odlicne cak i high tech kompanije kineske a ne proizvodjaci naocara , ali vec prema no name proizvodima iz bilo koje zemlje koji ne moraju da stoje iza svog kvaliteta u startu prilazim sa negativnim stavom. Pogotovo sumnjivo jeftinim

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Pogledao video - sjajna vest za mene

    Video sam da si se ogradio, nije nikakav problem - ne znam zasto mislis da nisam procitao tvoj post

    Ja se i jesam slozio s tobom, takodje se ogradivsi da nije problem napraviti kvalitetno socivo za male pare, vec da je problem ukoliko se nabavka ne vrsi kroz zvanicne kanale - onda se ipak kupuje macka u dzaku.

    Valjda sam to dovoljno precizirao u svom postu?
    Nema frke, nego sam mislio da si možda prevideo taj deo posta, stavio sam i smajli

    Naravno da svako ima rezerve prema "no name" proizvodu, samo sam napomenuo da tu nema neke specijalne tehnologije, samo je pitanje da li su "Kinezi" previše štedeli, ali ako su se potrudili da naprave "pravu"/"kvalitetnu" kopiju (po komentaru kupca) manje je verovatno da nisu stavili OK stakla, sigurno ne poslednju reč tehnike ali korektna stakla - ali ko bi ga znao... Slažem se da postoji mogućnost da nije to to ali će bezbi-jevo iskustvo to pokazati...

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Kakvo je ovo vozilo? Vidim da je apsolutno spremno za avanturu.
    ATV/Side by Side, ako te interesuje pogledaj sajt atvklub.com

  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od christofer Pogledati poruku
    Ove skijaske za 20 $ moraju mnogo vise da zadovolje a pritom ne moraju nikakve specijalne ateste da prodju. Sem da pise da su polarizovane i da stite oci .
    U stvari, glavni zadatak skijaskih cvika nije da budu polarizovane; vec samo da obezbede UV zastitu, uz, naravno, dobru vidljivost (ovde najpre mislim na kontrast). Za mene licno, najvaznija karakteristika sociva je da obezbedjuje kakvu - takvu vidljivost u uslovima "belila". Kad je suncano, manje - vise, svako socivo s UV zastitom bice dobro.

    Suprotno rasprostranjenom verovanju, sneg ne polarizuje svetlost, pa dakle ne iziskuje ni zastitu od iste.
    Stavise, polarizovane cvike otezavaju uocavanje leda na pisti, jer umanjuju njegov odblesak.

  4. #14
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Dok sam pisao odgovor Wlad-u ve se nakupilo odgovora koje nisam procitao. Ali mislim da mi sam dovoljmo jasan i to je potvrdio @snowglisser. I da shatterproof nije isto sto i buletproof .
    @ftj vozilo ce ti reci wlad tacno koje je. Polaris, Can Am...ili mozda CFmoto .

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Polaris RZR , ali ima o tome na sajtu koji sam pomenuo pa da ne idemo u offtopic (koji sam ja započeo )...

    Citirati Originalno postavljeno od christofer Pogledati poruku
    I da shatterproof nije isto sto i buletproof .
    Jesi pogledao video?

  6. #16
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    I da polarizacija nije najbolje resenje za sneg. Cak i za u voznju automobila nije idealna ako se dobro secam jer se svetlosni zraci prvo reflektuju kroz soferku pa tek onda dolaze do stakla naocara pa ugao upada nesto nije bas idealan za senke. Davno sam slusao nekog Luxotticinog eksperta koji je na temu drzao predavanje. Ko ne znam luxottica je najveci svetski proizvodjac naocara sto za druge brendove a u samom vlasnistvu firme su i Oakley, Repsol, Ray Ban....O samom procesu, vrsti sociva, polarizaciji je bilo reci...sve u svemu za svaku namenu postoji vrsta naocara adekvatna. Ne mora uvek da bude top brend ali treba uzeti nesto provereno i atestirano s obzirom da utice na vid. I @wlad ne napise koje je marke atv....kinez, amerikanac ili kanadjanin .

  7. #17
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    @wlad...nisam odmah pogledao video 😃 tu si me uhvatio. Sad sam video da su i bulletproof ...doduse na sitnu sacmu sa odredjene razdaljine ali svejedno. Relativno impresivno
    Dakle Polaris....samo da proverim da nije kinez .

  8. #18
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Da li za šetanje po planini kad je sunčano mogu da koristim Uvex naočare za vožnju biciklom? Ne skijam se pa mi ne trebaju ski naočare. A planiram tek da kupim naočare za cunce.

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    O pa vi se bas raspisali svaka cast postoji razlog zasto su jedne 200$ a druge 20$, nije ta razlika od 180$ samo marketing, a i ne svidja mi se sto je tema otisla u uporedu kopije i originala, kao prvo to nije ni po pravilima na forumu, tako da se ja jos jednom ogradjujem da je ovo HOMAGE model, iako to deluje malo smesno, onda ih mozemo uporedjivati jer se radi o Machpail brendu koji je logiran i na futroli, koja je opet Homage . Kada sam pisao temu nisam ni uporedjivao toliko naocare, vec sam pokusao pomoci ljudima koji imaju isti problem kao i ja, poenta celog posta je ukoliko imas problem sa disanjem kupi Oakley Splice ili Airbrake, ako nemas para kupi homage Airbrake. To sto vi pisete za staklo svakako stoji, a mozda i ne stoji. Dok sam cekao da stignu, vec sam gledao kako da narucim original stakla, ali sam se oladio kada sam probao naocare na skijanju, prosto bile su odmor za oci za razliju od mojih Carerinih od 5h din. Ako oni ne pisu da su polarne ja sam onda siguran da nisu, a za Uv zastitu ni sam ne znam sta da kazem- pise da imaju Uv400. Da li im verovati ili ne- ne znam, ali znam da 90% brendiranih naocara koje ljudi kupuju kosta od 3500-5000 dinara i siguran sam da brendirani modeli koji kostaju toliko para nemaju adekvatnu zastitu. Zastita je najbitnija kada je jako sunce, ali ja preko 300 dana godisnje provodim napolju bez naocara kao i 90% drugih ljudi, tako da ne vidim poentu da je uv zastita kod naocara najbitnija za tih nekoliko dana koje cu provesti na snegu, opet pod uslovom da je jako sunce. I to sve pod uslovom da ove naocare nemaju zastitu. Znam samo da su odmor za oci i meni je to dovoljno, mogu samo kupiti original stakla u drugoj bolji da imam za druge uslove.

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Zaštita očiju od sunca na snegu je jako važna - naravno, nisu svi ljudi jednako osetljivi, ali razmišljanje "360 dana u godini ne nosim naočare za sunce, neće mi ništa biti ni za onih 5 na snegu" ne bih rekao da je ispravno.

    Koliko ja znam, UV zaštita je evropski standard, svi proizvodi te vrste deklarišu da imaju neki stepen UV zaštite, osim ako nije baš težak divljak iz klase pančevačkog buvljaka.

    Nekoliko reči o kineskim kopijama. Taj mehanizam je opisao Roberto Savijano u knjizi "Gomora" koja obrađuje način kako funkcioniše italijanska mafija (i otada je Savijano pod trajnom zaštitom policije, ne pojavljuje se javno sem u izuzetnim prilikama). Istina, Savijano je to opisao na primeru vrhunske konfekcije, ali verujem da je način sasvim sličan u svim oblastima.

    Naime, vrhunske proizvode tipa "armani" ili "boss" se prave u ograničenoj seriji u kineskim radionicama od strane kineskih radnika i od kineskih sirovina. Kada završe seriju, nastave da rade isti proizvod, pod drugom ili čak istom tom etiketom. Razlika ne postoji, osim što je eto kontrola originalnog proizvoda verovatno strožija. Pretpostavljam da je slična stvar i sa Oakleyijem.

    Ubedljivo najveća ulazna veličina u ceni sportske opreme je brend. Još uvek imam O'Neil flis koji sam kupio pre 7 godina po vrlo razumnoj ceni. Danas isti takav flis od O'Neila koji se u međuvremenu plasirao u vrh sportske industrije košta 4 puta više. Tako da potpuno verujem u inicijalnu priču sa ove teme (iako nemam pojama šta je homage model a ni Machpail ) , a to je da je taj Airbrake verodostojna zamena za originalni model naočara, i da neuporedivo niža cena nipošto ne znači da je roba nekvalitetna - ali jeste tačno da nema garancije, što nas vraća na priču o slabijoj kontroli kvaliteta, kao i da je u distribuciji na internetu svakako teže obezbediti garanciju kvaliteta nego kada robu kupite u prodavnici.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •