Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Treba mi pomoc imam imam skije NORDICA FIRRE ARROW 74 EDT, zanima me koja je panceric

  1. #1
    Member zarkovicbogdan19 avatar
    Datum registracije
    12.12.2016
    Godina
    28
    Poruke
    38

    Podrazumevano Treba mi pomoc imam imam skije NORDICA FIRRE ARROW 74 EDT, zanima me koja je panceric



    Izmenio/la zarkovicbogdan19; 12.12.2016 u 00:46. Razlog: Treba mi pomoc imam imam skine NORIDCA FIRRE ARROW 74 EDT, zanima me koja je pancerica koja bi najbolje isla uz njih, mislim koji im flex najvise odgovara, takodje imam 75kg i dosta dobro skijam?

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Uz Nordica Fire Arrow skije sasvim logično ide i istoimena serija cipela. Jedne godine sam nosio FireArrow 3 http://www.skis.com/Nordica-FireArro...efault,pd.html i ne bih mogao ništa loše da kažem. Nažalost, ta serija se kako vidim više ne proizvodi, trebalo bi pogledati šta je kod Nordice nasledilo FireArrow seriju. Ako si orijentisan pretežno na uređenu stazu, što bi se moglo pretpostaviti na osnovu tvojih skija, onda verovatno ne bi pogrešio da probaš Doberman flexa 90, a možeš da probaš i neke druge flexa oko 100. Ali svako će ti reći da je izbor cipela individualan i moraš sam da vidiš šta ti najbolje odgovara od onoga što ti je dostupno.

  3. #3
    Member zarkovicbogdan19 avatar
    Datum registracije
    12.12.2016
    Godina
    28
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Hvala ti puno, ja sam pricao sa nekim covekom sto drzi ski rentu, i on mi je rekao kao da ne koristim uz ove skije ako je moguce flex manji od 110, kaze kao skija ce sve ispod da pojede, i mnogo je teze skijanje sa manjim flexom uz ovu skiju...Inace do sad nisam kupovao pamcerice cekao sam da stanem sa rastom...Ove godine cekam Tri doline, pa hocu lepo da se spremim... Hvala


  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Imaš upravo Doberman flexa i 110 i 120, nisam se usudio to da ti savetujem jer ako cipela bude pretvrda, to je verovatno veći problem nego što će skija da je "pojede", šta god to značilo. Ali nemoj se vezivati samo za jednu seriju, niti samo za jednog proizvođača. Cipelu kupuješ prema svojoj nozi, ne prema brendu.

  5. #5
    Member zarkovicbogdan19 avatar
    Datum registracije
    12.12.2016
    Godina
    28
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Okej, hvala


  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Lepo je uklopiti skije i pancerice, ali preko 99posto ljudi to ne radi, prvo sto nema potrebe za tim, drugo sto moze da ti se desi kao meni, konacno kupih pancerice koje su iz serije skija, a sad mi se menjaju skije.

  7. #7
    Member zarkovicbogdan19 avatar
    Datum registracije
    12.12.2016
    Godina
    28
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Hahah to je too, muka, verovatno je najbolje naci neke koje nam odgovoraju tipa flexa 100 sto bi moglo vrv uz sve da se kombinuje, i posle samoo menjamo skije, ali to si upravu vecina ljudi ne kapira koliko znaci pancericaa...


  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Nemoj da ides ispod 100 flexa sa ovim skijama. Iako deluje sva nasarana i lepa, ovo je bio top model te godine koje je proizvedena... Dakle full sendvic sistem sa duplim titanijumom i odozgo EDT karbonskom plocom... Izuzetno tvrda i zahtevna skija, koja se sa 74mm strukom vodi kao Allmountaine model, mada je po meni ovo 80% piste skija...
    Sto veći kompromis oko skija želiš da napraviš, to si nezadovoljniji u uslovima koji te zadese...

  9. #9
    Member zarkovicbogdan19 avatar
    Datum registracije
    12.12.2016
    Godina
    28
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    E hvala vam ljudi, e i meni kada sam je video delovala onako nasarana da udjem u sneg ili to, al ovo je sasvim suprotno skija je za stazu top, pegla ceo dan, al kroz duboki sneg moze samo da se provuces radi zabave nista ozbiljnije, uglavno skija je odlicna


  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Sve su dobri saveti do sada.

    Zaboravi bilo kakvo "uklapanje" pancerica uz skije (sto se tice marke ili boje). To je cista budalastina i niko to ne radi (bar ne bi trebalo).
    Najbolja panca za tebe je ona koja ti najbolje pristaje (koja ima najbolji "fit"). I naravno, da ima odgovarajuci flex za tebe. Tu se proizvodjac i boja uopste ne uzimaju u bilo kakvo razmatranje.

    Ja bih se slozio s Dzoninhom, uz ove skije niposto ne bi trebao uzeti pance s manjim flexom od 100. Konstrukciju skije ti je on vec opisao - jako su tvrde, pa cipelom sa slabijim flexom od 100 neces moci da vrsis dovoljan pritisak na vrhove da bi ih povijao.

    Ima ovde jos jedan aspekt: vidim da si mlad (pretpostavljam da se "19" u tvom korisnickom imenu odnosi na tvoje godine, jer kazes u drugom thread - u da si "tek prestao da rastes").
    Pancerice su najvazniji komad ski opreme koji ces da kupis, pa odluci mudro. One ujedno prestavljaju i jedan od najvecih izdataka, a imaju tendenciju da se retko menjaju (osim za vreme rasta - kada ih je bolje rentati nego kupovati). Dobro "upasovane" pance traju 5 godina a cesto i duplo duze* (*uz menjanje linera. Ne znam da li si u mogcnosti da uradis "boot fitting" - ako ne, onda je opet druga prica).
    Zato, ako nameravas da napredujes (a verovatno nameravas, + u tvojim godinama napreduje se brzo), mozda mozes da uzmes u obzir i gde ce se tvoj nivo skijanja nalaziti kroz 1-2 sezone, pa da flex odredis prema tom nivou. Jer je stvarno ogroman smor menjati pance svake 2 sezone (narocito ako su "upasovane").

    Ima jedna skijaska poslovica: "Pancerice ozenis, a skije su ti samo ljubavnice"

    Edit: sad vidim u tvom profilu da imas 20 godina. Da, ako si se formirao rastom, onda definitivno biraj pancerice koje neces morati ponovo da menjas kroz par godina.
    Izmenio/la snowglisser; 12.12.2016 u 18:54.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •