Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: Put do Kopaonika - Autoput Ljig - Preljina

  1. #21
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @Tadija_91.... decko, a ostali decaci koje ovo "pali", da ti CIKO kaze ISTINU: NE POSTOJE USLOVI NA PUTU U SRBIJI DA VOZIS NI PRIBLIZNO TOM BRZINOM A NE RIZIKUJES DA UBIJES NEKOG!!! Ako hoces da se ubijes to je tvoja stvar, ali ovo sto pises je NAMERA da nekog drugog ubijes ili obogaljis.
    KRAJ TACKA ko kuca. Sve ostalo su BUDALASTINE!

  2. #22
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Dobro je hallo, spusti rucnu malo Da li je realno da se toliko primas. Niko ovde ne vozi pogibeljno, a jos manje nebezbedno.
    Tadija samo kaze da moze, a na ovom forumu postoji covek koji je vozio priblizno ovom brzinom koju je postavio Tadija i to bas na ap bg nis.

  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Sve sama sila i profesionalci po ovim nasim putevima, nije ni cudo sto niko ne gine. Jos kad se docepaju jednog primerka cuvenog nemackog tria, tu nema greske.

    Hallo podrska, samo bih ispravio da sve preko 200 nosi ogroman rizik ne samo na putevima u Srbiji vec bilo gde u svetu.

    Za postavljaca teme: novi autoput je kraci oko 9 km na deonici Dici - Preljina u odnosu na magistralu, tako da je usteda nekih 20-30 minuta, ili ukoliko si junak moze verovatno i brze da se stigne.

  4. #24
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ko sa dvadesetak godina nije divljao, u skladu sa mogućnostima, ko da živ nije bio . Kad se setim koliko nam je puta sreća spasla glavu ... nije opravdanje, ali je fakat.

    Nažalost naši putevi su nebezbedni što zbog stanja druma, stanja vozila i stanja vozača. Naravno i policije koja ne radi prevenciju. U svakom slučaju povećanjem brzine, eksponencijalno se povećava šansa za problem.

    Do Kopa se relativno brzo može stići autoputem, kada je suv, ranom zorom, radnim danom. U takvim uslovima smo stizali na kop za 3h, sa sx4, koji nije jurilica, već prosečno vozilo od 100ks. Malo preko ograničenja na autoputu, razumno po selima i to je to. Na kraju najblja opcija je probudiš se malo ranije, lagano voziš i kuliraš, ideš na odmor, ne bežiš od rata.

    Da dodam jednu kratku ski priču, vezanu za bezbednost, pa koga ne mrzi da čita.
    Pre par godina, rana zora spakovali se da krenemo kop, drugar ima finu sportsku mašinu i vozi je vrlo sportski. Ipak iskrsne da drugarici treba neki lek hitno za oca koji je u teskom stanju. Nekako mi izbunarimo taj lek, pa odložimo put na par sati dok joj ne dobacimo lek. Na povratku iz apoteke ka gradu, na bežanijskoj kosi drug gubi kontrolu nad autom i nekako ga bezbedno zaustavi. Pukla je viljuška prednjeg levog točka, pa je točak skrenuo auto bez kontrole ?! Fantomski kvar, neverovatan, auto nije mator, tehnički besprekoran.

    Da smo krenuli na kop i pukla viljuška na autoputu, a vozili bismo oko 200, sada ne bih ovo pisao. Viljuška zamenjena, lagano ko bubice smo otišli na poslepodnevno skijanje.
    Naravoučenije, bolje skijati još 20 godina, nego nikad više.

  5. #25
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Sretao sam svakakve budale na putu,uglavnom sa dobrim kolima ili odlicnim za nase uslove,kako divljaju,desilo se u nekoliko navrata da su ugrozili izmedju ostalih ucesnika u saobracaju i moju bezbednost.Naravno da su to uglavnom tatini sinovi kojima su te iste tate i kupili nesto od onog poznatog a gore napomenutog `nemackog tria`,cesto u tim situacijama sam pozeleo da pojurim kulova,ali naravno da nisam.Medjutim posle mnogo godina nerviranja,jednog obicnog oktobarskog podneva,negde u blizini mesta Susica,u svom luksuznom dzipu marke BMW X i jos neki k...na punoj liniji, prestize me `gospodin`,pri brzini po slobodnoj proceni oko 100 km/h,pri cemu iz suprotnog pravca nailaze kamion,on pokusava da izadje iz `makaza`,tako sto se vraca u nasu traku,pri cemu me je prinudio na naglo kocenje,a malo je falilo da me izgura sa puta,u mojim kolima smo klinac i ja,klinac se poprilicno uplasio.Ablendujem gospodinu da stane,i da se barem izvini zbog krajnje neprijatne situacije do koje je dovela njegova voznja,na sta on ne reaguje,vec daje jos veci gas pokusavajuci da se sto vise udalji od nas,mogu donekle u tom momentu da shvatim takvu njegovi reakciju,ali i ne da je opravdam.Medjutim lovku za volanom bmw x-koji vec,u tom trenutku ne zna ono sto ja znam,a to je cinjenica da par km odatle se zaustavljaju vozila zbog radova koji traju vec neko vreme,tako da ce imati drugu priliku za izvinjenje,sto je naravno i uradio,doduse ne u prvi mah sa dovoljnim zeljnim momentom za tako sto,ali se ubrzo predomislio,e sad sta ga je na to ponukalo verovatno nije za ovaj cenjeni forum.Tako da ono sto je napisao gospodin Hallo,u potpunosti podrzavam.

  6. #26
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @Markoos .... o temi NASILNICKE voznje nema "primam se" .... i ponovo kazes da je NEKO vozio preko 200 km/h.... PONAVLJAM...ko hoce da se ubije -ubije se ali ko HOCE mene ili, nedaj Boze, moje DETE svesno da ugrozi taj je za ZATVOR uz TRAJNO zabranjeno upravljanje bilo kakvim motornim vozilom!!!
    @Sinisa ... i ja sam imao 20 godina 1990. godine i vozio BMW 323i i NIKADA nisam vozio 200 km/h jer nemam potrebu da se "dokazujem" bilo kome... lazem, jesam na autoputu poterao do kraja (cca 215 km/h) JEDNOM i video i osetio da NEMAM kontrolu nad automobilom i voznjom! Sve iz kuce potice i iz glave... NIKADA nisam voleo niti kuzio NASILNIKE niti u jednom segmentu zivota..
    POUKA: NE UGROZAVAJTE ZIVOTE I ZDRAVLJE DRUGIH!!! Ako Vam se "igra" Ruski Rulet negde se osamite pa okrecite burence do mile volje!

  7. #27
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Prvo po tvom stilu pisanja ili ne poznaješ pravila pisanja po forumima ili ih poznaješ i svesno svako malo pišeš velikim slovima stavljajući na značaju neke reči. Tako da sam zbog toga rekao da se pališ pošto ovde niko ne pominje nasilnu i nebezbednu vožnju kao takvu.

    Ja jesam rekao da ovde postoji član koji vozi daleko preko 200 ali je on profesionalni vozač koji je treniran za to i vozi specijalno opremljeno vozilo i vozi daleko od toga da ugrozi bezbednost bilo koga u saobraćaju pošto je tako obučavan.

    Ne znam odakle i tebi i drugima ideja da sam svojim postom opravdavao nasilničku i brzu vožnju jer sam i sam napisao da svoj auto iako mogu, ne vozim na AP brže od 130 retko kad 140.
    Pogotovo ne kada su mi deca pozadi.
    Jednostavno se sam za volanom ne osećam siguran pošto sam provodio dugo vremena kao klinac kod komše automehaničara pa sam shvatio na čemu se drže točkovi i šta sve i na koji način i kojom brzinom se pomera u kolima pri tolikim brzinama.

    Da se vratimo na temu, da može da se stigne od BG do Kopa za 2 i po sata autoputem (bez mnogo ludovanja i pre svega ako se poklope uslovi na putu) i da obično se stiže za 3 uz opuštenu vožnju.

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Preporucio bih svima koji krecu na put a nemaju osecaj za vreme da pogledaju google i da se spreme na toliko vreme putovanja sve sto ostane preko toga gledajte kao dobitak.

  9. #29
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @Markoos ... sve se razumemo, a o mom "stilu pisanja" i "pravila pisanja" na forumu/ima - nista ti necu reci jer je glupo! Sve najbolje i SIGURAN put do Kopaonika svima zelim.
    Pozdrav.

  10. #30
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Moze da se stigne ko hoce i voli tako. Doduse, ja uglavnom gledam potrosnju, sto znaci polupenzionerski, i od Jakova autoputem stignem za 4-4:30h. To mu dodje da sam retko u bilo kakvom ozbiljnom pekoracenju, plus sipanje goriva u Beogradu, pa onda ponovo negde oko Brusa (mali rezervoar za plin), plus mala pauza za kafu i wc na Eko pumpi kod Pojata kad se iskljucimo, recimo 5-20 min, zavisi koliko nas ima i koliko smo raspolozeni. Znaci, kad se oduzmu 2 pumpe i pauza, to je 30-40 minuta vremena, umereno se pojaca tempo voznje i ode ispod 3 (stizao sam i tako ali ne poslednjih nekoliko godina). E, sad, ja ako ne zurim, vise volim da stignem odmorniji nego da stignem brze, jer mi na kraju nekako dodje na isto, a i u Pininu se saputnici mnogo izmuckaju na zadnjem sedistu ako ne vodim racuna

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •