Pročitah danas interesantan članak pod nazivom:
Bili smo u najboljem evropskom ski centru i na Kopu - sad znamo gde je jeftinije:
http://noizz.rs/noizz-travel/bili-smo-u-najboljem-evropskom-ski-centru-i-na-kopu-sad-znamo-gde-je-jeftinije/tmmfc8x
Cilj članka je da uporedi cenu 6-dnevnog skijanja u Francuskoj-Val Torensu u odnosu na cenu 6-dnevnog skijanja na Kopaoniku. U zaključku skijanje na Kopu je skuplje od skijanja u tri doline, 360€ vs 329€.

Iako u naslovu članka piše da su bili na Kopu, u tekstu piše da nisu. Za cenu skijanja u FR su uzeli low cost varijantu - grupni aranžman preko nasih ski udruženja/turističkih agencija, a cena na Kopu je opcija smeštaja u Konacima, solo skipass i ekipa od 4 osobe. Hm, ne deluje mi kao pošteno poređenje.

Zainteresovan ovom matematikom stavio sam na papir moje troškove blic skijanja na Kopu (2-3 dana u komadu, blic odluka kada se nameste meteo uslovi, low cost smeštaj vikend naselje ili brzeće, 10 u sezoni pass). Haha nikad ne računam koliko tačno puknem na skijanje, pa sam se pribojavao računice . Ipak na kraju kada sam izračunao troškove na 6 dana, izadje jeftinije nego FR aranžman i to sa uključenim polupansionom u vikend naselju gde odsednem.

Kako je poenta članka bila poređenje cene, a ne kilometara staza ili metara snega, iz ličnog iskustva tvrdim da je Kop u low cost varijanti i to solo verziji jeftiniji nego grupni aražman za FR. Ne znam kako ispada vama matematika ?

Sem toga hype kako je Kop ultra pozerski i ultra skup, a FR jeftina i mesto za prave skijaše, nije u liniji sa mojim iskustvom, cela ta priča mi deluje kao posledica čistog marketinga i jednih i drugih...