Strana 51 od 63 PrvaPrva ... 41495051525361 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 501 do 510 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #501
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Pa to mi rece i ovaj covek u agenciji, da je dovoljan dan-dva da se sve okrene. Sacekacu do Bozica taman pa cemo videti.


  2. #502
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    A ja gledam da pomerim za drugu polovinu januara sa ove nedelje hahah
    U krajnjem slučaju idem na hajking :P Ima li kakvih lepih šetačkih tura?

  3. #503
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

  4. #504
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nije mi ovo bas jasno. Ako je OC u obavezi da nas osigura dok koristimo njihove usluge, kako to funkcionise? Kad kupim ski pas, automatski smo osigurani u slucaju nesrece i mogu traziti odstetu od OC? Prvi put cujem za ovako nesto. Uvjek su adrenalisko-sportske aktivnosti bile na sopstvenu odgovornost.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #505
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ne odštetu, već troškove medicinskog zbrinjavanja i transporta.


  6. #506
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne odštetu, već troškove medicinskog zbrinjavanja i transporta.
    Da li si siguran? Ti mislis na spustanje u sanjkama od strane gorske sluzbe do doline gde me preuzima hitna tj transport?

    Citajuci text, mislim da nije to.

    "Uprava Olimpijskog centra Jahorina tražila je da se kroz izmjene Zakona o turizmu, OC oslobodi plaćanja obaveznog osiguranja, te da se gosti unaprijed odreknu odštete, ukoliko se povrijede. Tražila je da se iz teksta Zakona obriše odredba koja se odnosi na obavezno osiguranje korisnika turističkih usluga, jer, kako je rekla, te odredbe dodatno opterećuju rad pružaocima usluga, odnosno OC Jahorina, te im stvaraju dodatne troškove. Pružalac usluga ima obavezu da obezbijedi polisu osiguravajućeg društva koja pokriva nesrećne slučajeve prilikom izvođenja aktivnosti u korist potrošača, a trošak polise je uključen u cijenu usluge."

    Ovde se prica o pravu na odstetu u slucaju povrede. Kupovinom ski pasa, automatski si osiguran od posledica nesrećnog slućaja. Ovo nisam znao. Interesantno saznanje. Nisam upoznat da na zapadnim skijalistima je skijas osiguran od strane skijaliste posle kupovine ski pasa. Svi moramo imati privatna zdravstvena koja pokrivaju i povrede na skijanju.

    Meni nekako i ima smisla da se ovo ukine
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #507
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nisam siguran, ali prve dvije rečenice koje si citirao ne pričaju istu priču. U prvoj se spominje odšteta, a u drugoj samo zahtjev za ukidanje osiguranja.
    Osim transporta, osiguranje uključuje i medicinski tretman u bolnici.
    Odšteta se ganja pravnim putem i nije vezana za osiguranje. Valjda.
    Takođe mislim da ski pass ne uključuje osiguranje na zapadnim skijalištima i da je neophodno imati osiguranje koje uključuje rizike skijanja. Tamo ne voze povrijeđenog niz stazu u koritu, već zovu helikopter. A to je u minimalno 5000€ samo za helikopter i preko 400€ za dan ležanja u bolnici (bez medicinskog tretmana). Probao na svojoj koži prije nekoliko godina u Austriji.


  8. #508
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nisam siguran, ali prve dvije rečenice koje si citirao ne pričaju istu priču. U prvoj se spominje odšteta, a u drugoj samo zahtjev za ukidanje osiguranja.
    Osim transporta, osiguranje uključuje i medicinski tretman u bolnici.
    Odšteta se ganja pravnim putem i nije vezana za osiguranje. Valjda.
    Takođe mislim da ski pass ne uključuje osiguranje na zapadnim skijalištima i da je neophodno imati osiguranje koje uključuje rizike skijanja. Tamo ne voze povrijeđenog niz stazu u koritu, već zovu helikopter. A to je u minimalno 5000€ samo za helikopter i preko 400€ za dan ležanja u bolnici (bez medicinskog tretmana). Probao na svojoj koži prije nekoliko godina u Austriji.
    Odsteta se dobija na osnovu polise osiguranja koja pokriva nezgodu. Kad imas osiguranje i nedaj boze se povredis, imas pravo na odstetu. Iznos odstete je definisan polisom i nema nista s pravnim kanalima. Znaci da ljudi koji skijaju na jahorini po automatizmu su osigurani i u slucaju povrede imaju pravo na odstetu. Posmatrajuci druge polise, ne vjerujem da je polisa veca od 2500EUR po oosbi. Nakon povrede, dokumentacija ljekarska se dostavlja osiguravajucoj kuci gde konsultant (medicinski) radi procjenu o tezini povrede i na osnovu toga radi klasifikaciju te se odredjuje iznos i visina odstete (ne moze preci max iznos iz polise). Tako to funkcionise.
    Jahorina je trenutno u zakonskoj obavezi da osigurava svoje skijase tj korisnike usluga OC jahorina (12 mjeseci u godini). Znamo li koja osiguravajuca kuca je u pitanju?

    Sto se tice zapadnih skijalista, definitivno ne. Nista nije pokriveno i sve se placa. Od transporta do ljekarske pomoci. Zato moramo imati privatna putna zdravstvena koja pokrivaju ljekarsku pomoc. Okusio sam te stvari iz prve ruke i mislim da je jako bitno da se sklapaju ovakva osiguranja. Prijatelj je slomio rame pre par godina u Franuskoj, sve je morao sam platiti na licu mjesta (ca 1500EUR) pa je po povratku sve troskove zbrinjavanja dobio refundiramo plus odstetu zbog povrede. Ista prica i za suprugu i povredu u Austriji. Sve smo platili tamo i dobili refundirano po povratku. Dobra stvar je sto je imala i privatno zivotno osiguranje pa je i od toga dobila odstetu.

    Mislim da nasa putna zdravstvena osiguranja ne pokrivaju i transportne troskove. Tu mislim na transport helikopterom. Transport sanjkama s planine do doline se ne naplacuje (barem ne da sam ikada cuo za to). U mojim iskustiva nije naplacivano zato sto je bilo spustanje sanjkama. Cuo sam za slucajeve gde su ljudi ulazili u rasprave s gorskom sluzbom koja je htela zvati helikopter ali oni su kategoricno odbijali i trazli da budu spusteni sanjkama bas zbog cjene.
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #509
    Junior Member
    Datum registracije
    24.07.2012
    Godina
    57
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    "Transport sanjkama s planine do doline se ne naplacuje (barem ne da sam ikada cuo za to)". Meni su 2011. g. na Kaprunu naplatili transport sankama oko 120 evra. Transport od vrha do Alpincentra. Kasnije sam refundirao trošak od mog osiguranja.

  10. #510
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ...Mislim da nasa putna zdravstvena osiguranja ne pokrivaju i transportne troskove. Tu mislim na transport helikopterom. ...
    Sa putnim zdravstvenim osiguranjem uključujući i doplatu za rekreativno skijanje jedne banjalučke osiguravajuće kuće nisam ništa platio, već su u bolnici kontaktirali osiguravajuću kuću i sa njima sve dogovorili. Račun je bio za bolnicu oko 1600€ (4 dana ležanja), a račun za helikopter je ovaj ispod. Iznos na računu je pola troška, jer su u tom letu prevozili i jednog dječaka kojem se desilo isto šta i meni, pa je drugu polovinu platilo njegovo osiguranje.
    H1.JPG

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •