Strana 33 od 63 PrvaPrva ... 23313233343543 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 321 do 330 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #321
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ako nije neopravdano zašto je zatvoreno? Zašto radi vikendom a ne radi radnim danima? Od Jahorine se pravi vikend skijalište i zbog toga najviše ispaštaju hotelijeri i vlasnici privatnog smeštaja. Plaćaju porez a ne mogu da rade.

  2. #322
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ne znam šta im je toliki problem taj olimpijski spust da osposobe. To bi mnogo značilo i u smislu marketinga i u smislu samog sadržaja. Ove godine nije moglo ni teoretski tuda da se spusti, čak mi je izgledalo da su namerno raskopali sneg da bi bilo neprohodno.
    Ja sam vozio ove godine oko Božića IMG_20210108_112339.jpg

  3. #323
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Krajem januara 2010. godine je na tom zabranjenom delu poginula devojka iz Banja Luke, stara 27. godina. Zatrpala je lavina. Na tom delu je bilo još smrtnih slučajeva usled lavine i zato nije pametno izazivati sudbinu, život je samo jedan.

  4. #324
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Slažem se da je bezbednost na prvom mestu. Ja sam išao sa ekipom lokalnih instruktora.
    Znam za slučaj nesrećno stradale devojke. Koliko ja znam, ona je stradala na velikoj strmini iza stene, koja se vidi sa žice Prača, levo od starog ženskog spusta gledano odozgore, ali nisam 100% siguran.

  5. #325
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2013
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Skijalište je napredovalo puno u različitim segmentima poslednjih nekoliko godina ali takodje ostaje utisak da se neke stare navike teško menjaju. Utisak je da instalacije ne rade uvek i da se gleda koliko skijaša ima, samo skijalište se ne može održavati iz prodatih karata jer to nije slučaj ni na ostalim skijalištima u i van regiona. Skijalište treba shvatiti kao generator turizma pa samim tim i potrošnje gde će i lokalna zajednica da prihvati činjenicu da kroz ulaganje u skijalište (kroz lokalne takse, poreze itd.) ulaže se u veći broj poseta, noćenja. Jedini ralzog da ne radi instalacija u regularnom delu sezone može biti viša sila, nedostatak vetra, manjak snega a nikako broj karata. Kao korisnik nemogu da se oslonim na pouzdan i stabilan rad infrastrukture pa samim tim često imam dliemu da li vredi pred kraj sezone otići na više dana. Verujem da mnogi imaju takvu dilemu.
    Sve vezano za parking i naplatu istog je takodje čudno, zašto se on naplaćuje, ko reguliše ili obezbeđuje parking mesto je takodje pod velikim znakom pitanja. Dešavalo mi se da na označenim parking mestima auto bude zatrpan od strane službe za čišćenje snega a da nepričamo o gužvama koje se stvaraju zbog pretrpanih ulica i parkinga. Dovoljno je da se preslikaju uspešni primeri iz inostranih skijališta gde na mnogima postoji javni prevoz dostupan svima ili svima koji imaju skipass, na nekim i nije moguće ući svojim kolima.
    Ne postojanje javnog toaleta (besplatnog) je za svaku osudu, sa samo dva takva objekta napravila bi se ogromna razlika a verujem da takva investicija po visini ulaganja daleko ispod ulaganja u nove žice ili staze.

  6. #326
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Ne postojanje javnog toaleta (besplatnog) je za svaku osudu, sa samo dva takva objekta napravila bi se ogromna razlika a verujem da takva investicija po visini ulaganja daleko ispod ulaganja u nove žice ili staze."
    Na Ogorijelici ima iza PlanetBike i na Gondoli.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #327
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    "Ne postojanje javnog toaleta (besplatnog) je za svaku osudu, sa samo dva takva objekta napravila bi se ogromna razlika a verujem da takva investicija po visini ulaganja daleko ispod ulaganja u nove žice ili staze."
    Na Ogorijelici ima iza PlanetBike i na Gondoli.
    Ima na Ogorjelici iza Planet Bike, upišaš se dok stigneš.

  8. #328
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ima na Ogorjelici iza Planet Bike, upišaš se dok stigneš.
    Zavisi koliko si Brz..ccc...upisat' se mozes i u Alpima..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  9. #329
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2013
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    "Ne postojanje javnog toaleta (besplatnog) je za svaku osudu, sa samo dva takva objekta napravila bi se ogromna razlika a verujem da takva investicija po visini ulaganja daleko ispod ulaganja u nove žice ili staze."
    Na Ogorijelici ima iza PlanetBike i na Gondoli.
    Naknadno sam se i ja setio toaleta na Ogorjelici, ali nikako ne mogu da se setim gde je toalet kod Gondole. Gde se on nalazi?

  10. #330
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nevlad Pogledati poruku
    Naknadno sam se i ja setio toaleta na Ogorjelici, ali nikako ne mogu da se setim gde je toalet kod Gondole. Gde se on nalazi?
    Levo, ili desno od ulaska u Gondolu,zavisi sa koje strane posmatras, zaseban kontejner vidljivo obelezen.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •