Strana 16 od 63 PrvaPrva ... 6141516171826 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 151 do 160 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #151
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Hvala Wlad.
    Skidam kapu upravi Jahorine na tehničkim stvarima koje su uradili oko staza i vertikalnog transporta, ali su me razočarali plasiranjem informacija koje su ili nepotpune (kao ovo o Slo skijalištima) ili netačne (npr. 40 km staza !?). Tako se ne gradi povjerenje.
    Nego, vidim na mapi skijališta nacrtanu i na listu staza upisanu stazu olimpijskog (ženskog) spusta. Osposobljena za ovu zimu, ili je to još jedan šum u komunikaciji prema skijašima?
    Taj ženski spust je već godinama u poluregularnom statusu, kao divlja staza ali ko hoće tuda da skija nema problema. Sopstvenu žicu nema, mora da se vezuju dve vožnje žičarom da bi se dobacilo do vrha. Ako žičaru ne naprave, ne znam šta bitno tu može da se promeni, eventualno da pređe u on-pist status?

    Moja pretpostavka je da će to da proglase za regularnu of-pist rutu, što znači da bi bila pokrivena ski-patrolom i to je to. Što bi bilo možda i najbolje.

  2. #152
    Junior Member
    Datum registracije
    30.10.2012
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Taj ženski spust je već godinama u poluregularnom statusu, kao divlja staza ali ko hoće tuda da skija nema problema. Sopstvenu žicu nema, mora da se vezuju dve vožnje žičarom da bi se dobacilo do vrha. Ako žičaru ne naprave, ne znam šta bitno tu može da se promeni, eventualno da pređe u on-pist status?

    Moja pretpostavka je da će to da proglase za regularnu of-pist rutu, što znači da bi bila pokrivena ski-patrolom i to je to. Što bi bilo možda i najbolje.
    Ja sam dobio info da je od ove sezone off-piste zabranjen na Jahorini, oduzima se ski pass.

  3. #153
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ne znam za tu zabranu ali ne izgleda mi nemoguće. I liči na njih na Jahorini. Ta staza ih valjda podseća na njihovu nesposobnost da od staze na kojoj su se 1984. odvijala takmičenja naprave normalnu skijašku stazu. Pa onda aj da hapsimo koga uvatimo da se tuda skija.

    Inače nigde u Evropi se ne sećam da sam naišao na tu zabranu ofpistinga pod pretnjom oduzimanja ski-pasa. Samo postoji upozorenje da se skija na sopstvenu odgovornost. Pri tome, to su sve staze 10 000 puta opasnije od te na Jahorini.

  4. #154
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Gledajući zvaničnu mapu skijališta https://www.oc-jahorina.com/en/ski-mapa/ vidim u legendi u dijelu za žičare natpis 3000m pored šestosjeda Poljice i Ogorjelica I. Na drugoj mapi (http://staro.skijanje.rs/Ski_Centri/...imapa_2011.jpg) vidim da je dužina najdužeg šestosjeda 1550m, što odgovara i mjerenju na Google Maps. Tako se ne gradi povjerenje.

  5. #155
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To me podsetilo na ono od pre neku godinu kada su uhvatili da Švajcarci lažu za dužinu staza duplo - da su merili cik-cak

  6. #156
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ništa nisu slagali za onih 3000m. Skontao sam da je to dužina sajle.

  7. #157
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ništa nisu slagali za onih 3000m. Skontao sam da je to dužina sajle.
    Fatmorgana...jos su i "umanjili" 2x1550m=3100m.... jbg, tako ti je to, ene i Svajcarci bildovali duzinu, sto nece ovi "nasi"...cuj, prikazana duzina sajle..???
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #158
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Sproveden postupak prodaje hotela Bistrica

    U ponedjeljak 26.11.2018. godine u hotelu Bistrica na Jahorini održan je postupak prodaje hotela Bistrica kako je i bilo utvrđeno Oglasom o javnoj prodaji nepokretnosti objavljenom 9. novembra 2018. godine.
    U roku ostavljenom u Oglasu dostavljene su dvije ponude od kojih je samo jedna ponuda ispunjavala uslove utvrđene predmetnim potupkom prodaje. Ponuđač Batagon international AG Kolinplatz 10 6300 Zug je ispunio sve uslove utvrđene Odlukom o načinu i uslovima javne nabavke prodaje nepokretnosti u svojini A.D. OC Jahorina Pale – prodaja hotela Bistrica sa zemljištem ispod hotela i zemljištem koje je neophodno za redovnu upotrebu istog, i ponudio cijenu od 5.985.900,00 KM.
    “Hotel Bistrica je prije godinu dana, kada smo preuzeli upravljanje OC Jahorina, bio u nezavidnoj poziciji sa veoma lošom perspektivom. Infrastrukturni radovi na planini i skijalištu doveli su do velikog interesovanja investitora za ulaganje na Jahorini i u hotel Bistrica u ovom slučaju, konkretno. Sada je došao novi investitor koji u planu ima ulaganje i čiji će dolazak rezultirati interesovanjem i privlačenjem novih posjetilaca i novih investitora, ali ono što je još važnije uposliće nove zaposlene i lokalna preduzeća, što predstavlja veliku šansu za Jahorinu i Republiku Srpsku uopšte”, rekao je direktor Olimpijskog centra, gospodin Dejan Ljevnaić."
    IZVOR: http://www.palelive.com/sproveden-po...nZnkS44s-v0iuk

    PS: Vlasnik Batagon international AG Kolinplatz 10 6300 Zug je Dalibor Matic, drzavljanin Republike Srbije, a pravni zastupnik Dejan Simic, poznat siroj javnosti u "Aferi Kofer". Sve u svemu ekspresna prodaja, a videcemo sta to donosi radnicima i zaposlenim u Hotel Bistrici.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  9. #159
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Siguran sam da će se jednom desiti da na nekoj licitaciji za prodaju državne imovine bude više od jednog ponuđača koji ispunjava uslove.

  10. #160
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "OC Jahorina*u terminu od 13 do 16 decembra*povodom manifestacije Retro ski opening odobrava popust od 70% na ski karte koje se kupe i koriste u navedenom terminu. Popust od 70% važi na poludnevne, dnevne, dvodnevne, trodnevne i četvorodnevne karte...."
    IZVOR: https://jahorinaprestige.com/popust-...rina-prestige/

    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •