Strana 15 od 63 PrvaPrva ... 5131415161725 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #141
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Generalno, polozaj jezera je takav da nista nije "nagnuto" ka njemu niti ima tokova koji bi se slili prilikom kisa. E sad, hoce li stici napuniti do 13.decembra (kad je planiran Retro Opening) ili do 01.decembra kad je planiran koncert Cece i "pustanje" u rad sistema za vestacko osnezavanje- ne znam, ali mislim da ima dovoljnoi dana do tada a i s obzirom na ulozeni rad trud vreme i novac napunice ga makar kofama iznosili..
    https://www.facebook.com/JahorinaOC/...qhvkFslUi7t22Z
    Problem sa akumulacijama sa ovom "folijom" je što ne može da se uđe u nju sa mašinama (bagerom) da se naknadno čiste - kao što može u onim betoniranim (kao npr. na Kopaonikui). E sad, to nije velik problem ako su "obale" sa strane akumulacije oborene ka dole - onda ne može ništa da "uđe" u nju.

    Koliko sam video na web kameri, ona leva i iza obala je visočija od ivice jezera, i praktično ako pada kiša sa tih okolnih površina će kiša da silazi u jezero (a samim tim i materijal) - ako nema "obale" tj. zida koji će tu vodu da odvede dalje od jezera.

    Ali, kao što sam rekao, možda se ne vidi na kamerama pravo stanje stvari..

    Taj SnowFactory je super stvar ali troši jako mnogo energije i OK je za događaje (olimpijada, takmičenja i sl.) ali nije za svakodnevnu upotrebu isplativ sistem.

  2. #142
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #143
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  4. #144
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    OC Jahorina objavio prodaju hotela Bistrica!
    https://www.oc-jahorina.com/wp-conte...8-11-2018-.pdf
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #145
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Vezano za vijest o korištenju slovenačkih sezonskih passova na Jahorini (https://www.skijanje.rs/vesti/jahori...ima-i-obrnuto/), malo sam poredio cjenovnike i utvrdio sljedeće:
    - odrasli na Jahorini su osobe starosti između 12 - 65 godine, dok su to u Sloveniji osobe između 24 i 60 godina,
    - na Jahorini ne postoji kategorija omladinac, dok je to u Sloveniji osoba između 15 i 24 godine,
    - cijene sezonskog pass-a za odrasle u Sloveniji u odnosu na Jahorinu se razlikuju od -17% (Golte pretprodaja) do +8% (Kranjska Gora),
    - sezonski pass samo za radne dane (pon.-pet.) iznosi 170€ u pretprodaji za Golte, dok je na Jahorini 256€,
    - dijete uzrasta između 12 i 15 godina će pass platiti za Golte 213€, a za Jahorinu 450€,
    - odrasli će uštediti 77€ ako u pretprodaji kupe pass za Golte,
    - pretprodaja za Golte vrijedi do 30.11.2018., dok je pretprodaja na Jahorini bila -15% od 1.9.-1.10.2018.

    Zaključak: Isplati se provozati do Slovenije po sezonske pass-ove kako bi se skijalo na Jahorini, posebno za nas kojima je Slovenija bliža od Jahorine.
    Izmenio/la stekan; 15.11.2018 u 10:22. Razlog: sitna korekcija

  6. #146
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Direktor Olimpijskog centra Jahorina, Dejan Ljevnaic, predstavio je sve pogodnosti dogovora sa predstavnicima slovenackih ski centara (imena) na konferenciji održanoj danas, 14. novembra, u Sloveniji.
    Predstavnici slovenackih ski centara prije više od mjesec dana posjetili su Jahorinu i uvjerili se u sve pozitivne promjene koje su se dogodile na Jahorini kada se i rodila ideja o zajednickom sporazumu. Mogucnost skijanja u devet slovenackih ski centara, i to Mariborsko Pohorje, Rogla, Golte, Krvavec, Stari Vrh, Vogel, Kranjska Gora, Kanin i Cerkno, sa sezonskom ski kartom sa Jahorine i obrnuto veliki je benefit svih ljubitelja planine i skijanja.

    „U veoma kratkom roku smo, na obostrano zadovoljstvo, postigli dogovor da ski pas sa Jahorine važi u slovenackim ski centrima i obrnuto. Ovaj dogovor je naišao na veliko oduševljenje svih koji su culi za njega, a ja se iskreno nadam da ce što više skijaša iskoristiti ovu pogodnost“, reko je direktor Olimpijskog centra Jahorina, Dejan Ljevnaic.

    Jahorina postaje jedan od vodecih ski centara u regionu dok je saradnja sa slovenackim ski centrima samo još jedan od dokaza za to. „Sada kada Jahorina ima sigurnost u snijeg sa minimum 120 zagarantovanih dana skijanja, vjerujem da ce se veliki broj skijaša iz Slovenije odluciti da vidi šta smo to sve novo uradili na Jahorini, a vjerujte mi zaista je vrijedno pogledati. Zimu cemo docekati sa kompletno izgradenim i završenim Technoalpin sistemom za vještacko osnježavanje kojim je povezano cijelo skijalište sa 88 lansera i 25 topova. Na samom vrhu planine, izgradeno je vještacko jezero od 75.000 m3 koje ce biti atrakcija i ljeti i zimi i koje ce prirodnim padom osnježavati jahorinske staze. Imamo 40km odlicno uredenih i povezanih skijaških staza koje predstavljaju raj za skijaše i bordere, od toga osam staza je homologovano po FIS standardima u disciplinama SL, GS, GS i spust. Nocno skijanje, ski vrtici, preko 1030m postavljenih vjetrobrana, te proširene i ublažene postojece staze, novi parking prostori govore da se radi o odlicnoj destinaciji za zimski odmor i skijanje“ rekao je Ljevnaic i pozvao sve da posjete Jahorinu i sami se uvjere u sve njene ljepote i atraktivnosti."

    IZVOR: VIP Jahorina na FB i Forumu https://www.jahorina.org/forum/index...gwQeQ3k54nYf6w






    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #147
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Vezano za vijest o korištenju slovenačkih sezonskih passova na Jahorini (https://www.skijanje.rs/vesti/jahori...ima-i-obrnuto/), malo sam poredio cjenovnike i utvrdio sljedeće:
    - odrasli na Jahorini su osobe starosti između 12 - 65 godine, dok su to u Sloveniji osobe između 24 i 60 godina,
    - na Jahorini ne postoji kategorija omladinac, dok je to u Sloveniji osoba između 15 i 24 godine,
    - cijene sezonskog pass-a za odrasle u Sloveniji u odnosu na Jahorinu se razlikuju od -17% (Golte pretprodaja) do +8% (Kranjska Gora),
    - sezonski pass samo za radne dane (pon.-pet.) iznosi 170€ u pretprodaji za Golte, dok je na Jahorini 256€,
    - dijete uzrasta između 12 i 15 godina će pass platiti za Golte 213€, a za Jahorinu 450€,
    - odrasli će uštediti 77€ ako u pretprodaji kupe pass za Golte,
    - pretprodaja za Golte vrijedi do 30.11.2018., dok je pretprodaja na Jahorini bila -15% od 1.9.-1.10.2018.

    Zaključak: Isplati se provozati do Slovenije po sezonske pass-ove kako bi se skijalo na Jahorini, posebno za nas kojima je Slovenija bliža od Jahorine.
    Ja postujem Vas kao clana Foruma i uvazavam Vase misljenje o pitanjima samog skijanja, ALI mislim da nije primereno porediti Golte i Jahorinu, zato sto je Golte mnogo manje skijaliste od Jahorine:
    Skijalište Golte nalazi se na nadmorskoj visini između 1.280 i 1.576 metara i prostire se na preko 50 hektara površine. Pokriva više od 12 kilometara dobro organizovanih staza za skijanje, gde skijaši i snowboarderi uživaju na snegu.
    https://golte.si/sr/winter/
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #148
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Ja postujem Vas kao clana Foruma i uvazavam Vase misljenje o pitanjima samog skijanja, ALI mislim da nije primereno porediti Golte i Jahorinu, zato sto je Golte mnogo manje skijaliste od Jahorine:
    Skijalište Golte nalazi se na nadmorskoj visini između 1.280 i 1.576 metara i prostire se na preko 50 hektara površine. Pokriva više od 12 kilometara dobro organizovanih staza za skijanje, gde skijaši i snowboarderi uživaju na snegu.
    Nismo se razumjeli. Nisam poredio skijališta, već cijene. I informaciju da sezonski ski pass Golta vrijedi na Jahorini i obrnuto.

    Ali kad si već spomenuo poređenje skijališta, hajde da i to obavimo. Golte nisam skijao, a Jahorinu intenzivno prije rata (godinama uzimao sezonski pass za Jahorinu/Bjelašnicu/Igman) i samo par dana nakon rata. Nisam skijao od kad su urađeni novi šestosjedi.

    Dužina staza:
    Recimo da Golte realno imaju 10 km staza kako to piše na recenziji kolega sa skijanje.hr (https://www.skijanje.hr/skijalista/s...golte?id=15146).
    Jahorina realno ima oko 15 km staza (rado ću podijeliti matematiku kako sam doošao do ovog broja).

    Nadmorska visina:
    Nadmorska visina ide u korist Jahorine, ali su Golte dosta sjevernije. I Jahorina ima i ponešto vrlo loše: maglu i jugo. Jadran je blizu i kad dune jugo, za par sati zlo na stazama.

    Rad žičara:
    Golte = Slovenija = zapad = sve (ali baš sve) žičare rade svaki dan puno radno vrijeme bilo skijaša ili nebilo.
    Za Jahorinu mi vi napišite. Znam kako je bilo. Samo ću napisati da sam lično doživio da majstor neće da upali žicu uz citat "Haj skupite se bar još vas 20 pa da upalim. Ne isplati mi se paliti za vas desetak".

    Cijene:
    Dnevna: Golte 30€, Jahorina od 23 do 25€.
    Sezonska: Golte 383€ (do 30.11.2018.), Jahorina 450€.

    Parking:
    Golte: gratis
    Jahorina: zna se

    Ključno pitanje: "da li ću skijati svaki dan, cijeli dan, na svim stazama?"
    Golte: skoro sigurno DA
    Jahorina: ne znam

  9. #149
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Stevo, nisi dobro razumeo sporazum - tj. oni to ne objave kako treba. Oni objave kako sa sezonskim na Jahorini možeš da skijaš u tim Slovenačkim ski centrima - i obrnuto - ali ne kažu koliko a to je isto važna stavka .

    Sličan sporazum je imao i Kopaonik sa SLO centrima kada je direktor bio Dejan, takođe je postojao isti sporazum Jahorina-Kopaonik. Pošto koristim sezonske ski passove onda znam i ona "mala slova" koja oni ne reklamiraju na "sva zvona" a radi se o tome da sa sezonskim ski passom na npr. Jahorini možeš da koristiš 6 dana skijanja u Sloveniji (ukupno u svim tim centrima), nemoj da me držiš za cifru 6, možda je i 10 ali poenta je da nije sezonski u SLO i obrnuto .

  10. #150
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Hvala Wlad.
    Skidam kapu upravi Jahorine na tehničkim stvarima koje su uradili oko staza i vertikalnog transporta, ali su me razočarali plasiranjem informacija koje su ili nepotpune (kao ovo o Slo skijalištima) ili netačne (npr. 40 km staza !?). Tako se ne gradi povjerenje.
    Nego, vidim na mapi skijališta nacrtanu i na listu staza upisanu stazu olimpijskog (ženskog) spusta. Osposobljena za ovu zimu, ili je to još jedan šum u komunikaciji prema skijašima?


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •