Strana 52 od 63 PrvaPrva ... 242505152535462 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 511 do 520 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #511
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Sa putnim zdravstvenim osiguranjem uključujući i doplatu za rekreativno skijanje jedne banjalučke osiguravajuće kuće nisam ništa platio, već su u bolnici kontaktirali osiguravajuću kuću i sa njima sve dogovorili. Račun je bio za bolnicu oko 1600€ (4 dana ležanja), a račun za helikopter je ovaj ispod. Iznos na računu je pola troška, jer su u tom letu prevozili i jednog dječaka kojem se desilo isto šta i meni, pa je drugu polovinu platilo njegovo osiguranje.
    Prilog 18206



    Ako te dobro razumijem, nista nisi placao na licu mjesta i da je sve pokrila osiguravajuca kuca? Mi smo sve placali na licu mjesta, u bolnici, u oba slucaja. I u Francuskoj i u Austriji. S prilozenim racunima po povratku, novac nam je refundiran.

    Kontaktirao sam vise osiguravajucih kuca, kazu da se samo bolnicki troskovi refundiraju. Transportne troskove s planine do bolnice sam placas. Mozda je ranije sve bilo ukljuceno, sad vise nije. Znam da od prosle godine u ITA traze da pored obaveznog zdravstvenog osiguranja imas i dodatak za third party insurance tj da tvoje osiguranje pokriva i povrede druge osobe (u slucaju ako si ti kriv za njegove povrede). Kod nas (u BiH) samo Wiener osiguranje ima tu opciju.

    Znaci kada se polomis bilo bi dobro imati majicu na sebi na kojoj pise NO HELICOPTER
    Izmenio/la Grazer; 03.01.2023 u 08:57.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #512
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Zna li se lokacija ove novogradnje, Hotel Partizan u vlasnistvu vlade RS? Pise na mjestu bivseg doma partizana. Da nije to na onom pjesackom djelu od ogorjelice prema ND stazi, odmah pored gondole partizan? Ako jeste, kako ce se dolaziti do tog hotela? Nema tu ceste do te lokacije, to je skroz na stazi hotel, ski-in ski-out. Dokle se stiglo s gradnjom posto pisu da je sledece godine otvaranje?

    https://www.akta.ba/investicije/projekti/138841/na-jahorini-ce-biti-izgraden-hotel-partizan-saznajemo-kako-izgleda-i-koliko-kost

    https://www.klix.ba/biznis/investici...bije/220808079
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #513
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Zna li se lokacija ove novogradnje, Hotel Partizan u vlasnistvu vlade RS? Pise na mjestu bivseg doma partizana. Da nije to na onom pjesackom djelu od ogorjelice prema ND stazi, odmah pored gondole partizan? Ako jeste, kako ce se dolaziti do tog hotela? Nema tu ceste do te lokacije, to je skroz na stazi hotel, ski-in ski-out. Dokle se stiglo s gradnjom posto pisu da je sledece godine otvaranje?

    https://www.akta.ba/investicije/projekti/138841/na-jahorini-ce-biti-izgraden-hotel-partizan-saznajemo-kako-izgleda-i-koliko-kost

    https://www.klix.ba/biznis/investici...bije/220808079
    To je taj objekat.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  4. #514
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Predpostavio sam. Samo jos ne razumijem kako ce se dolaziti autom do te lokacije
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #515
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Zato i propadaju skijališta, svi hoće autom do hotela. Sa gondolom se zakasnilo 40 godina i sada je već kasno, ponoviće se Kopaonik gde se stvarno preteralo sa gradnjom i urbanizacijom. Nema osnovne komunalne infrastrukture ali se gradi na sve strane, hoteli niču na stazama a sve to ne prati izgradnja novih žičara i staza.

  6. #516
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Zato i propadaju skijališta, svi hoće autom do hotela. Sa gondolom se zakasnilo 40 godina i sada je već kasno, ponoviće se Kopaonik gde se stvarno preteralo sa gradnjom i urbanizacijom. Nema osnovne komunalne infrastrukture ali se gradi na sve strane, hoteli niču na stazama a sve to ne prati izgradnja novih žičara i staza.
    Zice prate ali staze ne, to je problem
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #517
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Ove godine cu se morati zadovoljiti samo Jahorinom a nisam bio od 2012. Prosle godine sam planirao zbog korone ali se Austrija otvorila pa nisam otisao. Moze li mi neko reci da li je u nedelji od 6.3. nakon jacih padavina koje se najvljuju za dane vikenda i ocekivanih preko metar snega realno ocekivati da rade sve staze i zicare. Skeptican sam zbog tog ciganluka na Kopu i Jahorini da se gase zicare cim broj skijasa opadne. Ja ne ocekujem neku guzvu radnim danima ali opet nije ni sam izmak sezone.

  8. #518
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Maestro Pogledati poruku
    Ove godine cu se morati zadovoljiti samo Jahorinom a nisam bio od 2012. Prosle godine sam planirao zbog korone ali se Austrija otvorila pa nisam otisao. Moze li mi neko reci da li je u nedelji od 6.3. nakon jacih padavina koje se najvljuju za dane vikenda i ocekivanih preko metar snega realno ocekivati da rade sve staze i zicare. Skeptican sam zbog tog ciganluka na Kopu i Jahorini da se gase zicare cim broj skijasa opadne. Ja ne ocekujem neku guzvu radnim danima ali opet nije ni sam izmak sezone.
    Ne vidim razlog da ce nesto gasiti osim ako ne bude lose vreme. Sve bi trebalo da radi. Istina uvjek oni kombinuju s zicama kao tipa da ne pale ogorjelicu 2 ili javor ili pracu ali zato ostale zive pokrivaju te staze.

    Sto ne sacekas jos par dana pa ides posle 09.03., tada pocinje vec happy end i sve cjene idu dole? Ja idem 15.03.-19.03. posto je tada akcija -30% na ski pas
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #519
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ne vidim razlog da ce nesto gasiti osim ako ne bude lose vreme. Sve bi trebalo da radi. Istina uvjek oni kombinuju s zicama kao tipa da ne pale ogorjelicu 2 ili javor ili pracu ali zato ostale zive pokrivaju te staze.

    Sto ne sacekas jos par dana pa ides posle 09.03., tada pocinje vec happy end i sve cjene idu dole? Ja idem 15.03.-19.03. posto je tada akcija -30% na ski pas
    Pa upravo iz ovih razloga koje sam pomenuo gore. Bojim se da tada kada cene krenu dole ne krenu i oni da gase instalacije ali ne tako da ne ugrozavaju skijaliste nego da recimo ugase Pracu i Zelju. Drugi razlog je i ova nenormalno topla zima mada sam ja ipak misljenja da kada zakasni onda se i produzi. Mislim da je 2010. ako me secanje dobro sluzi bila ubedljivo najgora. Ona sezona otvaranja novih sestoseda. Nije bilo snega uopste cele zime. Mada mislim da ce ove biti u tom kasnijem terminu sasvim dovoljno ali me brine da li ce sve raditi.

  10. #520
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja zadnjih par godina uvjek u martu dolazim na Jahorinu i uvjek je najbolje skijanje. Nema velike guzve i odlicno vreme bude. Pogotovo sto u ovom periodu kada sam gore su planirane akcije. Tada znam da ce sigurno raditi
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •