Strana 56 od 63 PrvaPrva ... 6465455565758 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 551 do 560 od 623

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine

  1. #551
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Verujem da ce do vikenda bar jos nesto da puste. Ovo za sad je stvarno bezveze, i to koliko vidim pustili su onu stazu 1b, koja je vise ski put nego staza.


  2. #552
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Do kog vikenda? Znaš da je njima jako bitno da budu prvi u evropi i svetu, pre par godina su silom osnežavali jednu stazu i kada su ispraznili jezero nikako nisu mogli ponovo da ga napune.


  3. #553
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Do ovog sad vikenda koji sledi. Znam sve to sto kazes, ali vreme im ide na ruku, i kapiram da ce da iskoriste da bar puste poljice od vrha


  4. #554
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    Do ovog sad vikenda koji sledi. Znam sve to sto kazes, ali vreme im ide na ruku, i kapiram da ce da iskoriste da bar puste poljice od vrha
    Zasto mislis da im vreme ne ide na ruku? Po SnowForecast, narednih deset dana su optimalne temperature s ocekivanih 30cm novog snjega. Sad mogu samo da nastave pustati staze u funkciju.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #555
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Pa i napisao sam da im vreme ide na ruku


  6. #556
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    Pa i napisao sam da im vreme ide na ruku
    Izvini, jos je rano. Ubjedjen sam da sam video NE u tvom tekstu. U svakom slucaju, ove godine bice da imaju srece s snjegom.
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #557
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Nadamo se da ce tako biti. Samo da se nikad vise ne ponovi prvi deo prosle sezone


  8. #558
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Pozdrav svima.

    Planirao sam da idem na ski opening na Kopaoniku sa društvom sad 07-10.12

    Baknado sam dobio info da će na Kopu pustiti svega par plavih staza za opening i da je to uobičajena praksa tamo.

    E sad ako bude tako, a sve prilike su da će biti, prebacio bih se na Jahorinu ako je situacija bitno drugačija u smislu da će nakon 07.12 biti veći broj staza u funkciji.

    Ako neko ima više info ili je voljan da podijeli link gdje se mogu informisati na vrijeme, bio bih zahvalan.

  9. #559
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ski opening je kocka, i na Kopu i na Jahorini. Ako ima snega i ako radi bar par staza kako kažeš - to je premija.
    Možeš da pratiš najave i vremensku prognozu, ali teško da će ti sad neko precizno reći kakvo će biti stanje tada.

    Možeš da pogledaš po forumu kada je bilo ozbiljnijeg skijanja proteklih godina, mada i to nije neka sigurica, ali npr na Jahorini je tek polovinom Januara prošle godine krenula ozbiljnija sezona (ne računam ono kad oni najave otvaranje staza a zapravo otvore sidro ili jednu ski stazu kao što je slučaj sada), a na Kopu slično tako, takodje u Januaru, jer je generalno bila takva godina tj zima u celoj evropi.

    Meni se čini da se prošle sezone Kop bolje držao kada je u pitanju manjak snega i rad staza - sa veštakom su na veštačkom disanju radile staze ali su se držale bolje od Jahorine, dok nije pao onaj pravi dobri sneg

    Tako da, po meni, bolje sačekaj da napada i zabeli se, a verovatnije je da će se to desiti posle NG.

  10. #560
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    Ski opening je kocka, i na Kopu i na Jahorini. Ako ima snega i ako radi bar par staza kako kažeš - to je premija.
    Možeš da pratiš najave i vremensku prognozu, ali teško da će ti sad neko precizno reći kakvo će biti stanje tada.

    Možeš da pogledaš po forumu kada je bilo ozbiljnijeg skijanja proteklih godina, mada i to nije neka sigurica, ali npr na Jahorini je tek polovinom Januara prošle godine krenula ozbiljnija sezona (ne računam ono kad oni najave otvaranje staza a zapravo otvore sidro ili jednu ski stazu kao što je slučaj sada), a na Kopu slično tako, takodje u Januaru, jer je generalno bila takva godina tj zima u celoj evropi.

    Meni se čini da se prošle sezone Kop bolje držao kada je u pitanju manjak snega i rad staza - sa veštakom su na veštačkom disanju radile staze ali su se držale bolje od Jahorine, dok nije pao onaj pravi dobri sneg

    Tako da, po meni, bolje sačekaj da napada i zabeli se, a verovatnije je da će se to desiti posle NG.
    Prošla godina je bila loša sa snijegom svuda do 20.01.

    Ma uhvatio mene i ekipu neizdrž da se stane na skije.

    Može se iskopati smještaj za ok cijenu a i pass je povoljniji, al evo vagamo Kop ili Jahorina.

    Sve su prilike da će biti Kop, nego reko da pitam ovdje jer vidjeh da su na Jahorini već počeli sa radom pa pomislih da će možda biti više staza tamo nego na Kopu i u tom slučaju bi se prešaltali.

    Kod nas na Bjelasici izgleda neće otvarati do druge polovine decembra, a ko će čekati . Doduše kod nas kad otvore sezonu otvore skoro sve staze odmah i skroz je ok i dosta povoljnije skijanje uz solidnu kilometražu staza. Nego da ne idem u of.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •